Новини 2014-01-07 12:26

Патріарх Філарет про розгін Євромайдану: справедливість вимагає покарання, а християнство – прощення

Влада повинна карати, а церква і прості люди, які стоять на Майдані – прощати. Про це в інтерв'ю 5 каналу заявив патріарх Київський та всєї Русі-України Філарет.

Відповідаючи на питання, чи повинні українці пробачити владі розгін Євромайдану, адже ніхто не покараний патріарх відповів:

«Справедливість вимагає покарання, а християнство – це прощення, тому треба одним карать, а іншим прощать. Кому карати? Тому, кому Бог дав меч. А Бог дав меч владі. Тому влада повинна карати, а церква – прощати. А прості люди, які стоять на Майдані – вони християни? Значить, вони повинні прощати".

"Але влада має виконувати свої обов’язки – захищати добро і карати зло. Коли ж вона добро карає, а зло захищає – то така влада не виконує свої обов’язки", - підкреслив патріарх.

 

Також він зазначив, що церква "має бути поза політикою".

"Але вона має бути з народом. І коли народ б'ють, вона повинна народ рятувати, давати їм притулок. Невипадково Михайлівський монастир прийняв тих, кого по-звірячому побили", - зауважив Філарет.

Коментуючи заяву партіарха Кіріла про те, що Майдани – це загроза для духовної єдності українців та росіян, Філарет зазначив: "Це неправда".

"Якщо взяти ідею, яку Кирило відстоює – Руській мір – то це не єдність, а імперія, запакована в красиву упаковку "Руській мір". В дійсності ж мова йде про створення нової імперії. І Митний союз – це початок", - зазначив Філарет.

За його словами, "правда в тому, щоб сповідувати єдину православну віру, і кожен народ буде мати свою незалежну церкву, як того вимагають церковні канони".