Новини 2014-01-09 17:14

Греція фокусуватиме політику ЄС на південному напрямі

Греція зміщує вектор в Європейській політиці сусідства з східного на південний. Про це повідомив в інтерв'ю віце-прем'єр і міністр закордонних справ Греції Евангелос Венізелос грецькому інформаційному агентству ANA-MPA.

"Південне сусідство ЄС має для нас величезне значення, так само як і для цих країн Литва, президентство якої закінчилося, фокусувалася на Східному сусідстві – Україні, Вірменії і тощо. Таким чином, ми ставимо акцент на південне сусідство, і ми будемо розвивати відносини (з цими країнами )", - заявив він.

У цьому зв'язку Венізелос привів у приклад ставлення, які Греція сформувала в останні місяці з Єгиптом, які "дуже корисні в усіх відношеннях для регіону і всього Середземномор'я".

Як відомо, Європейська політика сусідства ЄС містить два напрямки – східне і південне.

Південне включає в себе Алжир, Марокко, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Лівію, Палестину, Сирію, Туніс. Східне – Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову і Україну.

Греція вступила в головування ЄС з 1 січня нинішнього року. У другій половині 2014 її змінить Італія. 

Як повідомлялось, 8 січня голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Греція принесла величезні жертви, але залишила кризу позаду.

Нагадаємо, цього року Греція змінила Литву на посту голови в Раді ЄС, а 1 липня 2014 року вона поступиться кріслом Італії.  

схожі новини