Новини 2014-01-10 19:31

Екс-посол Литви в Україні: Київ неминуче рухатиметься до Європи

Надзвичайний і Повноважний посол Литви в Україні у 2006-1010 роках Альґірдас Кумжа переконаний, що в України немає іншого шляху, аніж йти до Європи. Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню».

«Гадаю, що Україна постійно рухатиметься до Європи. Це просто неминуче. Мені здається, цей напрямок не з’явивсь ані з Угодою про асоціацію, ані зі Східним партнерством. Його започатковано, можливо, ще 1362 року, коли в битві на Синіх Водах Велике князівство Литовське (литовці разом з українцями та іншими) перемогло орду. Вже тоді яскраво утвердився цей європейський пласт. Від тих часів було усвідомлення належності до Європи. Це багато сотень років. І це прагнення, мабуть, уже генетично закріпилося», - вважає він.

Інше питання, додає Кумжа, наскільки швидко все відбуватиметься.

«Коли буде усунуто внутрішні проблеми, суперечки із сусідами. Але, мені здається, іншого шляху вже немає. Всім потрібна свобода пересування, дедалі більше людей розуміють, що слід модернізувати країну, що потрібні інвестиції, західні технології, що не можна постійно оберігати цю радянську продукцію і журитися, що її нікуди не продаси», - зазначив екс-посол.

Повний текст інтерв’ю читайте у № 1-2 «Українського тижня».

схожі новини