Новини 2014-01-14 13:38

У Кожари планують найближчим часом відновити переговори з ЄС щодо угоди про асоціацію

У Міністерстві закордонних справ заявляють, що Київ планує найближчим часом відновити переговори з Євросоюзом з приводу підписання Угоди про асоціацію. Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

"Ми очікуємо, що найближчим часом такі консультації будуть продовжені" , - заявив Перебийніс.

За його словами, перерва у консультаціях була пов'язана з різдвяними святами і тепер Київ розраховує на швидке відновлення переговорів.

За словами представника МЗС, євроінтеграція залишається стратегічним пріоритетом України, і саме з цим курсом пов'язані всі реформи, які проводяться в країні.

"Коли саме ця угода буде підписана, я думаю, покажуть найближчі місяці, протягом яких проходитимуть консультації між Україною та ЄС" , - сказав Перебийніс.

Він нагадав, що в ході цих консультацій Київ розраховує на досягнення взаємоприйнятних умов імплементації цього документа.

Нагадаємо, минулого тижня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про необхідність розпочати «практичні переговори щодо умов підписання Угоди про асоціацію з ЄС». Він доручив під керівництвом віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка «провести поглиблений секторальний аналіз наслідків створення цієї зони вільної торгівлі для вітчизняної економіки».

Як відомо, 21 листопада 2013 року своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та  постановив відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу. Це рішення викликало масові акції протесту в Україні.

13 грудня Янукович заявив, що Угода про асоціацію з Європейським Союзом була підготовлена з порушенням національних інтересів, тому відповідальні за її розробку будуть усунені від роботи або зовсім звільнені.

схожі новини