Новини 2014-01-18 16:09

Українські письменники "попросились" у СІЗО

У Києві українські письменники й активісти провели акцію біля будівлі Лук‘янівського СІЗО проти ухвалених 16 січня законів, які обмежують права і свободи громадян.

Учасники акції пікетували СІЗО у карнавальних масках зайчиків, лисичок та інших тварин.

Декілька активістів намагалися відкрити двері будівлі СІЗО із закликами "Заарештуйте нас" і "Посадіть нас у в'язницю". Однак двері СІЗО виявилися зачиненими й активісти повернулися до решти учасників акції.

"Ми, українські письменники, дуже законослухняні громадяни. Правда, ми жити не можемо без касок на голові і без поїздок колонами по 5 машин. Тому в суботу ми самі прийдемо під Лук'янівське СІЗО, порушивши всі можливі норми "Закону Колесніченка-Олійника", вимагатимемо, щоб нас за це заарештували ", - йшлося в анонсі акції.

"Врешті-решт, місце письменника – у в'язниці, і ця славна традиція простяглася від Шевченка до Стуса. Будемо гідними своїх предків", - наголосили письменники.

Нагадаємо, що 16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальнийзаконопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів". 

Наступного дня президент Віктор Янукович підписав 10 законів, прийнятих 16 січня Радою. 

Фото газети "День", зі сторінки анонсу акції у Facebook, з Facebook Ірени Карпи

схожі новини