Новини 2014-01-20 09:20

Студенти Києво-Могилянської академії виходять на страйк

20 січня, о 10:00 біля 1 корпусу Києво-Могилянської академії почнеться повномасштабний страйк студентів цього вишу. Про це повідомили організатори страйку.

«16 січня наша країна стала іншою. Відтепер кожна людина, що має сміливість виразити власну думку, є екстремістом. За таких умов університет не може залишатись осередком свободи та вільнодумства! У поліцейській державі усі поза законом. У ній ми не можемо нормально вчитися та працювати…Час мітингів тапікетів скінчився, настав час рішучих дій», - йдеться у повідомленні організаторів страйку.

На думку студенті, «страйк у Могилянці неодмінно викличе університетський резонанс і стане першим кроком у підготовці загальноукраїнського страйку»

Серед вимог страйку студентів: скасування антиконституційних законів, прийнятих 16 січня;фактичний розпуск спецпідрозділу "Беркут"справжня автономія університетів.

"Зобов’язуємося убезпечувати всіх, хто долучився до страйку, від репресій", – пообіцяли організатори.

Як повідомлялось, нещодавно міністр освіти Дмитро Табачник заявляв, що оголошення страйку у виші «без дотримання певної процедури» можна вважати як «політизацію чи радикальні заяви».

Раніше Києво-Могилянська академія оприлюднила офіційну заяву, в якій наголошується, що «закони 16 січня» прийняті з ігноруванням принципів верховенства права, грубими процедурними порушеннями та направлені на звуження змісту та обсягу конституційних прав і свобод громадян України

Нагадаємо, що 16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальнийзаконопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів". 

Згодом президент Віктор Янукович підписав 10 законів, прийнятих 16 січня.