Новини 2014-01-21 12:22

Патріарх Філарет закликає Януковича обрати "блаженний миротворчий шлях, а не застосування сили"

За два місяці протестів Україна не тільки не наблизилася до подолання кризи - навпаки, протистояння лише загострюється через відсутність справжнього діалогу між сторонами конфлікту та конкретних кроків до мирного розв’язання проблем, які його породили. Про це йдеться у зверненні глави УПЦ КП Патріарха Філарета, оприлюдненому на офіційному сайті Київського патріархату.

«Замість діалогу відбувається ескалація насильства. Все розпочалося з побиття міліцейськими загонами учасників мирної акції на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада минулого року. Незважаючи на заяви та обіцянки, розслідування цього побиття досі не завершене, винні не притягнуті до відповідальності», - йдеться у зверненні.

Філарет нагадує, що те побиття було засуджене і Президентом, і опозицією, і суспільством, але досі залишилося без покарання.

«Така безкарність зла породила, на моє переконання, подальші акти насильства проти учасників мирних протестів, журналістів, громадських активістів. У відповідь на це зростає агресивність у ставленні до представників влади з боку протестуючих. Все більше стає тих, хто вважає методи мирного, ненасильницького спротиву недієвими. Замість того, щоби шукати розрядки протистояння влада в особі депутатської більшості у парламенті проголосила прийнятими низку законів, які у своїй суті спрямовані безпосередньо проти учасників нинішніх акцій протесту. Ці зміни до законодавства були проголошені у парламенті без належного попереднього обговорення та у спосіб, який у багатьох викликає сумнів», - підкреслив глава УПЦ КП.

«Три останні дні у центрі Києва палає вогнище відкритого силового протистояння, пролилася кров, є важко поранені. Це – плід відсутності мирного діалогу, наслідок глухоти влади до вимог протестуючих…Суспільство наближається до межі, за якою - громадянська війна», - наголосив Філарет.

Тому, за його словами, Церква закликає президента і опозицію невідкладно розпочати прямі, і що найважливіше – плідні переговори для досягнення виходу з кризи.

«Я звертаюся до тих, хто сьогодні стоїть по обидва боки конфлікту, до протестуючих і до озброєних представників влади, а також до тих, хто впливає на них наказами чи закликами: кожен з вас перед Богом відповідатиме за свої слова і дії, за пролиту кров і завдані каліцтва. Цієї відповідальності ніхто не уникне, від неї ніхто не буде звільнений!». – наголосив глава УПЦ КП.

Він також звернувся безпосередньо до Віктора Янукович.

«Вам дано найбільше влади і повноважень в країні, тому і міра Вашої відповідальності - найвища. Як віруюча людина згадайте слова Господа Ісуса Христа: блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. Спаситель також говорить: всі, хто взяли меч, від меча і загинуть. Закликаю Вас обрати блаженний миротворчий шлях, а не шлях застосування сили!», - наголосив Філарет.

Він також закликав всіх віруючих молитися за Україну, за примирення ворогуючих, подолання міжусобиці. «Переконаний, що з Божою допомогою наш народ пройде випробування цих важких днів, захистить і збереже соборну, незалежну і неподільну Україну. Писання свідчить, що у правді, а не в силі - Бог. Тому правда переможе, а відповідно переможе кожен, хто стоїть на боці Божої правди», - наголосив Філарет.

Як повідомлялось, 20 січня відбулися консультації щодо переговорів влади і опозиції для врегулювання політичної криз в Україні

Нагадаємо, на вулиці Грушевського біля стадіону «Динамо» другу добу триває протистояння між між "Беркутом" та мітингувальниками.

Наразі у центрі протистояння затишшя. Туди прийшли священики УПЦ Московського патріархату з хрестом і встали між «Беркутом» і протестувальниками.

схожі новини