Прес-релізи 2019-10-07 14:18

DIGITAL CULTURES LVIV 2019 LIVING ARCHIVES

17 жовтня 2019 року вул. Богомольця, 6, Львів

Інститут Адама Міцкевича (Варшава) у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) за підтримки Консульства Республіки Польща у Львові та Львівської міської ради запрошує на першу конференцію DIGITAL CULTURES LVIV, що відбудеться 17 жовтня під час Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва “Тетраматика 2019”. До того ж з 15 до 19 жовтня в рамках львівської конференції проходитимуть майстерні, зустрічі з розробниками й митцями, покази VR, презентація аудіовізуальних проєктів “+ 100”, а також День домашнього кіно.

 

Подія є частиною щорічної конференції DIGITAL CULTURES у Варшаві, яка вже третій рік поспіль згромаджує навколо себе розробників і творців зі всього світу і за цей час здобула визнання серед культурних інституцій і мистецьких осередків.

 

Реєстрація на конференцію за посиланням: http://bit.ly/2oSk11F

 

Цифрові технології дедалі глибше проникають у наше буденне життя і стають його невіддільною частиною. Усі сфери людської діяльності − від медицини, транспорту чи освіти до щоденного спілкування − існують у цифровому просторі. Про важливість і значущість процесу диґіталізації говорить і те, що сьогодні цим питанням переймаються державні установи, виникають профільні міністерства.

 

Безумовно, цифрові технології є також важливим елементом культури. Digital Culture або цифрова культура − це не лише інтерактивні інсталяції чи лазерні проєкції. Вона вийшла далеко за межі галерей та охоплює все більше сфер культури: перевтілює у цифровий код бібліотеки й архіви, дозволяє “німим” експонатам музеїв говорити з нами, допомагає документалістам перенести глядачів у часі та просторі, а також розповідає найцікавіші історії через призму комп'ютерних ігор.

 

Попри це цифрова культура й надалі залишається молодим людським творінням, яке вимагає пильної уваги, критичного осмислення і систематичної підтримки. Її творцям і розробникам необхідний простір для зустрічей, обміну досвідом, зав'язування контактів і, головне, дій та експериментів.

 

З 15 до 19 жовтня Львів стане місцем надихаючих зустрічей творців цифрової культури і її аудиторії. Гості конференції візьмуть участь у лекціях, дискусіях, майстернях, показах фільмів і нетворкінгах, ознайомляться з кращими польськими проєктами, а також найцікавішими витворами цифрового мистецтва українських розробників. Під час заходу учасники дізнаються, як цифрові технології та інноваційні рішення змінюють наш підхід до використання існуючого контенту, дозволяючи заново досліджувати й відкривати глибини культурної спадщини шляхом переведення її у цифровий код. 

 

Лейтмотивом цьогорічної конференції є “живі архіви”. Архіви набувають гнучкої форми, а користувачі отримують необмежений доступ до їхніх резервів. У процеси, пов'язані з накопиченням і перетворенням архівів, впроваджуються алгоритми на основі штучного інтелекту. То чи можна відкриті цифрові бази й надалі називати архівами? 

 

На конференції DIGITAL CULTURES LVIV спробуємо розібратися у специфіці цих змін, їхніх перевагах і загрозах, а також поміркуємо, як ефективно використовувати явища, що виникають внаслідок цих процесів, для популяризації культурної спадщини і залучення широкої громадськості.

 

“DIGITAL CULTURES не ставить собі за мету розповісти про останні технологічні новинки чи винаходи із Кремнієвої долини. Це місце, в якому перетинаються різні осі розвитку цифрової культури. На одній сцені зустрічаються кращі розробники, творці, представники провідних установ, директори фестивалів і куратори, які у своїй роботі використовують творчий потенціал нових технологій. Я вірю, що саме ця міждисциплінарність і безліч ідей, що народжуються під час подій, становить найбільшу її цінність”, − говорить керівниця проєкту Анна Шиляр.

 

В рамках конференції відбудеться також прем’єра аудіовізуальних проєктів “+ 100”, створених у співпраці європейських медіа-художників та композиторів із використанням інструментів віртуальної реальності, інтерактивності та досвіду занурення. Проєкт “+ 100” організований Інститутом Адама Міцкевича в рамках міжнародної культурної програми POLSKA 100, присвяченої сторіччю відновлення незалежності Польщі.

 

Під час перформансу “Тимчасова нація” Пьотра Вижиковського (PL) та Ехо Хо (DE/CN) за допомогою технології група незнайомців перетвориться у тимчасову спільноту. Фільм “Ключ часу” Родеріка Кувера (FR/US) та Кшиштофа Волека (PL) можна подивитись у шоломі віртуальної реальності в рамках показів VR-showcase. Під час музичного перформансу “Складені мапи часу” Марека Холонєвського (PL) та Кріса Катлера (UK) мозкова активність виконавців за допомогою спеціальних датчиків проєктуватиметься на екран в реальному часі у вигляді динамічної моделі мозку.

 

Серед панелістів і лекторів DIGITAL CULTURES LVIV − митці, розробники, куратори, практики й теоретики цифрової культури, зокрема: Яніна Пруденко  (кандидатка філософських наук і кураторка Відкритого архіву медіаарту), Соня Вронковська (Національна бібліотека Польщі), Олександр Телюк (Національний центр Олександра Довженка), Катерина Яковленко і Катерина Лазаревич (Pinchuk Art Center), Пйотр Ридзек (book2net), Марцін Шала (Університетська бібліотека у Вроцлаві), Пауліна Стичиньська (Інститут Адама Міцкевича, Карта польських композиторів), Ева Коженьовська (Національна фільмотека – Аудіовізуальний інститут), Антон Усанов (дослідник полтавського медіаарту, куратор арт-центру Jump), Кшиштоф Жондло (New Amsterdam), Ольга Балашова (Національний художній музей України), Якуб Врублевскі (Факультет медіамистецтва Академії мистецтв у Варшаві, Майстерня 3D), Марта Маліновска (Different Tales), Лукаш Козак (Інститут Адама Міцкевича, "Проєкт: Упир"), Олексій Фурман (Aftermath VR), Кшиштоф Сьвірек і Юлія Коваленко (День домашнього кіно), Давід Марцінковскі і Катажина Кіферт (The Kissinger Twins), Якуб Шамалек (CDP, розробник відеоігор The Witcher 3, Thronebreaker, GWENT), Мая Драбчик ("Europeana") та інші.

 

Ініціатором і організатором конференції є Інститут Адама Міцкевича.

 

Співорганізаторами конференції є Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Мистецьке об’єднання НУРТ.

 

Партнери конференції: book2net, New Amsterdam, artig.io, Microsoft, Консульство Республіки Польща у Львові, Центр Митрополита Андрея Шептицького, Львівська міська рада, Lem station, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки, URBAN бібліотека.

 

Медіа партнери: UA: Українське радіо Львів, Український тиждень, Коридор, Україна модерна, Критика.


Контакт для ЗМІ: Мар'яна Мазурак, +380936589935, m.mazurak@lvivcenter.org