Прес-релізи 2019-10-08 12:14

«Перший супутник, VR-подорожі поверхнею Місяця, підготовка до колонізації Марсу»: у Дніпрі проведуть виставку космічних технологій України

19-20 жовтня у Дніпрі відбудеться великий щорічний фестиваль науки та сучасних технологій. І однією з головних подій цьогорічного фестивалю стане Space Center — унікальна зона, присвячена українській космічній промисловості. Про світові проекти із досліджень космосу розкажуть експерти галузі у науково-популярному лекторії.

Україна — космічна держава. Ми входимо до 7 світових держав, що мають повний цикл виробництва ракет-носіїв. За роки Незалежності наші конструкторські бюро створили понад тисячу космічних апаратів. Над американською ракетою «Антарес», запуск якої відбувся цього року, працювали також і українські інженери.

 

Але про космічні досягнення України здебільшого знають за межами нашої країни. Однією з небагатьох можливостей почути і побачити, чим живе наша космічна галузь, стане експозона Space Center. Про дослідження космосу і майбутнє космічної індустрії можна буде дізнатись у лекторії фестивалю.

 

 

Спеціальним гостем лекторію стане аналоговий астронавт Austrian Space Forum Ініго Муньос. Ініго пов’язаний із космосом протягом усієї своєї кар’єри: він відповідав за підготовку і проведення декількох експериментів на борту модуля МКС Коламбус, а також готував до польотів астронавтів Європейського космічного агентства у Кельні. Ініго розповість, хто такі аналогові астронавти, які експерименти вони проводять у найсуворіших земних умовах та як їх дослідження допомагають готуватись до колонізації Марсу.

 

 

Про досвід участі у топ-програмі NASA «Нові рубежі» (The New Frontiers), яка має на меті вивчення найвіддаленіших куточків Сонячної системи, розповість Антон Кульчицький, PhD., член ради директорів PROGRESSTECHGROUP та технічний директор і засновник Coupi Inc. Антон розкаже про задачі, які команда Coupi, до складу якої ввійшли і українські розробники, вирішувала при підготовці місії Caesar. Місією Caesar з дослідження комети Чурюмова-Герасименко керували фахівці центру космічних польотів ім. Ґоддарда NASA та Корнелльского університету США. Місія стала одним із фіналістів програми «Нові рубежі».

 

 

Також у лекторії представники КБ «Південне» і «Південмашу» розкажуть про новітні проекти, над якими зараз працюють дніпровські конструктори. А науковий співробітник Головної обсерваторії НАН України Дар’я Добричева розповість про дослідження галактик та еволюцію Всесвіту. 

 

В експозоні Space Center організатори обіцяють представити глядачам обладнання та розробки українських інженерів, які зазвичай неможливо побачити відкрито. Наприклад, на власні очі можна буде побачити перший український мікроспутник, космічний апарат «Січ-1», орбітальну двигунну установку для ракети-носія «Дніпро», камеру згоряння рідинного ракетного двигуна РД-8 та іншу ракетно-космічну техніку.