ut.net.ua 2007-12-14 00:00

Коломойський продає бізнес

Йдеться про майже 100% акцій гірничо-збагачувального комбінату «Суха балка», Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського і понад 90% частки у трьох коксохімічних заводах: «Баглейкокс», «Дніпрококс» і Дніпродзержинський коксохімічний завод

 

Група «Приват», контрольована відомим українським олігархом Ігорем Коломойським, перепродала свої активи в металургійних та гірничо-видобувних підприємствах України російській корпорації Evraz Group, що входить до сфери бізнесу «хазяїна Чукотки» Романа Абрамовича.
 
Йдеться про майже 100% акцій гірничо-збагачувального комбінату «Суха балка», Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського і понад 90% частки у трьох коксохімічних заводах: «Баглейкокс», «Дніпрококс» і Дніпродзержинський коксохімічний завод.
 
Ця угода фактично є передачею щонайменше третини гірничо-металургійного комплексу (ГМК) під контроль росіян, оскільки продані коксохіми й рудник обслуговують інтереси не лише підприємств, підконтрольних «Привату». Тому нині ГМК, за рахунок якого «виїжджає» високий показник української економіки, напряму залежить від примх нових власників. Можна очікувати доволі непередбачуваних наслідків.
 
Невідомо, чим мотивоване таке рішення Коломойського. Ймовірно, загрозою закриття шахти ім. Засядька. У такому випадку Evraz Group отримає майже монопольний статус з імпорту коксівного вугілля в Україну, причому з місцевою базою його переробки.
 
Між іншим, «Приват» серйозно почав переформатовувати свій бізнес не лише у цій сфері. Свої активи у нафтопереробному комплексі «Галичина» (Дрогобич, Львівська обл.) він перевів на офшорні дочірні структури.