ut.net.ua 2008-07-11 00:00 Бабінець Анна

ДержБЮТжет

Фракція Тимошенко відстоює зміни до бюджету, щоб захистити уряд від відставки

 

 

 

 

Існує ймовірність, що поточний рік закінчиться тим, із чого починався, – чергами біля відділень Ощадбанку. На продовження виплати компенсацій вкладникам розраховує голова уряду Юлія Тимошенко.

Вона презентувала зміни до держбюджету, які, зокрема, передбачають на це 1,5 млрд грн. На інші черги – до виборчих урн – сподіваються опоненти прем’єрки з Партії регіонів. Вони пророкують перевибори до парламенту десь у грудні. Саме зіткнення таких двох сценаріїв стало ключовим політичним дійством минулого тижня.

У понеділок Кабмін презентував свій варіант змін до держбюджету-2008. За даними Тимошенко, в бюджеті з’явилися додаткові доходи розміром 30 млрд грн, і їх тре ба терміново розподілити. З цих грошей урядовці мають намір профінансувати розвиток регіонів, поточні потреби країни та соціальні витрати.

Президент Віктор Ющенко вже висловив своє невдоволення запропонованими змінами, а сам документ назвав популістським. Зокрема, в Секретаріаті Президента вважають, що цей варіант бюджету соціально переобтяжений.

Але Юлія Тимошенко не здається – вона вважає, що зміни мають бути ухвалені тут і зараз. Відстоюючи позицію прем’єрки, у вівторок депутати фракції БЮТу заблокува ли парламентську трибуну та, щоб ніхто не доступився, навіть вирішили чергувати біля неї цілодобово.

Ухвалити зміни до бюджету закликав і спікер Арсеній Яценюк. Проте, як поділився з Тижнем інформацією в буфеті ВР заступник голови бюджетного комітету Володимир Макеєнко, майже ніхто з депутатів цей документ не читав. Засідання профільного комітету розпочалося тільки в середу надвечір. Варто нагадати, що зазвичай після вивчення проекту бюджету в комітеті він має щонайменше сотню поправок. Загальну ж політичну ситуацію пан Макеєнко змалював досить відверто та лаконічно: «Яценюк прикриває свій зад, Тимошенко теж». «А Янукович?» – поцікавилися ми. «А Янукович... у нього взагалі сьогодні [9 липня] день народження», – посміхнувся регіонал.

Коли бютівці заблокували трибуну ВР, ніхто з них не міг пояснити, навіщо. Трохи пізніше голова фракції Іван Кириленко сказав, що через бюджет. Вони навіть запропонували не йти на канікули, а ще попрацювати, щоб зробити прем’єрці приємність. Регіонали ж мають інші причини для роботи – відправити уряд у відставку. У вівторок, коли БЮТ захопив трибуну, в кулуарах ВР можна було помітити фракцію регіоналів майже в повному складі. Є думка, що вони разом із комуністами, блоком Литвина та частиною НУ-НСу готувалися до голосування щодо недовіри урядові Тимошенко. Щоб не допустити цього, бютівці терміново окупували трибуну. Та регіонали не полишають планів щодо виборів узимку – заради цього вони згодні відкласти власні канікули та попрацювати в Раді ще тиждень.

схожі публiкацii