ut.net.ua 2009-01-16 00:00

Зла Європа

Навіть пересічні європейці думають над тим, як позбутися залежності від російського газу

 

Поки очільники європейських держав перебувають у шоковому стані від закриття Росією газового крана,їхнє населення реагує на це по-різному. Так, серби демонстративно палять триколор свого традиційно найулюбленішого брата-слов’янина, а італійцям увесь цей конфлікт абсолютно нецікавий.
 
Сербія, Белград.
Светолік Лаліч, дизайнер:
 
Третина населення Сербії не отримує газу. Батареї ледве теплі, вже тиждень немає гарячої води. Обігріваємося «буржуйкою». <...> Дрова зараз можна купити в центрі Белграда – їх привозять машинами у пластикових пакетах. Пакет у 25 кг коштує $7–10. ЗМІ інформують, які ще підприємства закрилися.
 
Італія, Артегна.
Маріо Корті, політолог, історик:
 
Як реагують на все італійці, описати просто: ніяк. Газ у країні подається нормально, ціни не підвищуються. Але люди починають розуміти, що потрібно звільнитися не тільки від політичної залежності від країн, які володіють корисними копалинами, а й від самої необхідності в цих ресурсах. Неприпустимо залежати від крана.
 
Велика Британія, Лондон.
Світлана Пиркало, письменниця:
 
Хоча Британія і острів, але таке враження, що російський ведмідь перегриз газову трубу особисто кожному Джону Буллу. <...> Редакційні статті про газ у ЗМІ починають із Росії. Критикують і Україну, але переважно наголошують на тому, що змерзлі через Газпром болгарські бабусі – це загроза безпеці Євросоюзу.