ut.net.ua 2009-10-09 00:00

День злуки

19-річчя об’єд­­нан­­ня НДР і ФРН

 

Грандіозним вуличним дійст­­вом відзначили німці 19-річчя об’єд­­нан­­ня НДР і ФРН. Спектакль під назвою «Рандеву в Берліні» французька театральна трупа Royal de Lux готувала кілька років. Головні персонажі – велетенські фігури-маріонетки, якими керували 40 акторів. Од­­на фігура – 15-метровий ве­­лет у водолазному костюмі – символізувала західного німця, який виринув із води у гавані Гумбольдта на Шпрее. Друга – 7,5-метрова дівчинка, племінниця водолаза – символізувала НДР. Ляльки блукали містом у пошуках одне одного, допоки не зустрілися біля Бранденбурзьких воріт. Під час зустрічі дівчинка розвіяла за вітром 90 тис. копій листів, які німці надсилали одне одному з різних частин розділеної навпіл Німеччини. Свого часу ці листи так і не дійшли до адресатів – їх як неблагонадійні конфіскували спецслужби НДР.
 
А вже буквально за місяць Німеччину очікують ще масштабніші святкування, до яких долучаться країни Центральної та Східної Європи.

9 листопада відзначатиметься 20-річчя падіння Берлінського муру. Присвячені цій даті публікації спецпроекту Тижня «20 років свободи» читайте у №39 (100) від 25 вересня та в наступних числах журналу.