Світ 2017-07-12 12:03 Лапаєв Юрій
  ▪  

Напади бойовиків та кадрові питання – що говорять про ОБСЄ за кордоном

Як західні ЗМІ реагують на втручання в роботу спостерігачів СММ ОБСЄ і вибори нового генсека організації

В той час, як українські медіа переважно намагаються оцінити об’єктивність співробітників СММ ОБСЄ в Україні, західні ЗМІ звертають увагу на загрози з боку терористичних сил самопроголошених республік для персоналу місії. З початку конфлікту спостерігачі мали майже повну недоторканість по обидві сторони фронту. З часом це правило почали порушувати. За словами представників організації, як українська так і «ДНР» інколи заважають проведенню  моніторингу. Однак, нападати на патруль, збивати БПЛА і агресивно погрожувати зброєю дозволяють собі лише представники терористичних сил.

 Так, Deutsche Welle в матеріалі на своєму сайті робив акцент на наслідки нападу на спостерігачів в районі Ясинуватої, що сталося 20 червня. Наводилися слова заступника голови СММ Александра Хуга, що після нападу патрульні знаходилися в шоковому стані після погроз зброєю в їхню адресу. Підкреслювалося, що інцидент стався на території, яку контролюють бойовики так званої «ДНР». Згадувався і трагічний підрив машини спостерігачів в квітні цього року, який забрав життя американського співробітника місії.

Читайте також: В ОБСЄ визначилися із кандидатурою нового генерального секретаря

Нещодавно одне з відділень аналітичного центру Atlantic Council – Digital Forensic Research Lab зазначило в своїй статті, що російська інформаційна війна перетворилася на залякування спостерігачів ОБСЄ і відверте насильство. При цьому розглядався випадок сексуального домагання до патрульної з боку озброєних бойовиків «ДНР». І така агресія проти організації не є поодинокою. За словами делегації США в ОБСЄ, серія ворожих та хибних тверджень  з боку керованих Росією сепаратистів лише підриває безпеку спостерігачів. Згадувалися заяви ватажків «ДНР» та «ЛНР», які обвинувачували спостерігачів у роботі на користь української сторони та навіть покладали відповідальність за зруйновані обстрілами будинки. За даними авторів статті про початок такої інформаційної кампанії, спрямованої на дискредитацію ОБСЄ попереджала українська розвідка.

Читайте також: У проекті резолюції ОБСЄ Росію назвали країною-окупантом

Поки що залишається відкритим посилення місії та її озброєння. Ухвалення такого рішення  вкотре блокується Росією. Втім, здається, для керівників ОБСЄ є більш важливі питання - вибори генерального секретаря та керівників низки підрозділів. Як пишуть американські CNN та The Washington Post – міністр закордонних справ Австрії, що головує зараз В ОБСЄ дуже позитивно відгукався про співробітництво зі своїм російським колегою Лавровим в цьому напрямку, назвавши його роль в переговорному процесі «дуже конструктивною». Разом з тим, повідомлялося, що Лавров відмовився підписувати домовленості щодо висунутих кандидатів. Поки що офіційної заміни Ламберто  Занньєру, чиї повноваження закінчилися 30 червня немає.