ut.net.ua 2009-11-13 00:00

Пізно спохватилися

Вакцину від свинячого грипу ще тільки реєструють

 

 

Українці отримають вакцину від грипу H1N1 «Каліфорнія» лише за кілька місяців. Наразі дві вакцини від вірусу, відомого як свинячий грип, за словами директора Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій Олександра Гриневича, проходять процедуру реєстрації в Україні.

За інформацією Тижня, одна з цих двох вакцин російського виробництва, а інша – відомої бельгійської фірми Glaxo­­SmithKline, проте випущена не в Бельгії, а на канадському заводі. До речі, саме з вакциною GSK від свинячого грипу був пов’язаний скандал у Німеччині: члени уряду нібито закупили вакцину однієї з фармкомпаній для себе, а іншу виробництва GSK – для решти німців. «Звісно, Росія не має та­­кого досвіду у виготовленні вак­­цин, як Бельгія, про ро­­сійсь­­ку вакцину наразі важко щось сказати, – зазначає доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій. – Бельгійська вакцина може спричинити по­­­червоніння і припухлість, але їх легко усунути. Загалом вакцина якісна. Думаю, Німеччина просто закупила два різновиди вакцин, що має намір зробити й Україна».

Тим, хто вирішив захищатися від грипу за допомогою вакцинації, лікарі радять зробити щеплення і від сезонного грипу (вакцина від нього вже є у відкритому доступі), і від каліфорнійського вірусу специфічною вакциною. Вакцинуватися ними можна навіть в один день, але в різні місця. Другу хвилю епідемії свинячого грипу Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує на січень – лютий. Також узимку Україну може очікувати черговий спалах захворюваності на сезонний грип.

 

Новини RedTram

Loading...