Світ 2018-08-25 09:57 Ворожбит Ольга
  ▪  

Як відпочивають західні лідери

Як відпочивають лідери західних демократій

Ще задовго до того, як літні відпустки стали традицією для значної частини населення нашої планети, вони були невід’ємною частиною життя політичних лідерів. А як інакше? Стрес від напруженої керівної роботи потребує рекреацій. Чи не найдовша традиція літніх відпочинків в американських президентів. У США довкола президентських відпусток завжди чимало уваги. Куди поїхав президент із родиною? Чому саме туди, а не в іншу частину країни? Чи не надто довго триває його відпустка (за тривалу перер­ву в роботі критикували багатьох, починаючи від одного з батьків-засновників Джона Адамса, який узяв чотиримісячну відпустку, щоб доглядати за хворою дружиною)? Чому саме тепер (Джорджа Буша-молодшого часто критикували за те, що він надто багато часу проводить на своєму ранчо в Техасі, у той час як американські солдати воюють в Іраку)?


Одним із улюблених місць відпочинку американських президентів (і не лише президентів, а й багатьох бізнесменів та зірок) є острів Мартас-Віньярд, один із найбільших островів Східного узбережжя. Це було топ-місце для родин Обам, Клінтонів і Кеннеді. Хоча й інші американські президенти приїжджали сюди ще з XIX століття. Барак Обама провів тут сім із восьми літніх президентських відпусток. Дональд Трамп тоді дуже критикував свого попередника за те, що той надто часто відпочиває чи грає в гольф, і казав, що на посаді президента йому буде ніколи брати відпустки. А втім, саме зараз Дональд Трамп перебуває у своїй уже другій літній відпустці, яку проводить у власному гольф-клубі «Бедмінстер», що в Нью-Джерсі. Там він був і 2017-го, хоча і цього, і минулого разу літню відпустку представники його команди називають робочою. Трамп також відкинув ще один традиційний аспект відпочинку американського президента — читацький список. Його попередники оприлюднювали перелік книжок, які прочитали чи збиралися прочитати під час відпустки, що непогано впливало на продаж такої літератури й заохочувало громадян до читання. Дональд Трамп чесно заявив, що на читання в нього немає часу.

 

Читайте також: Від Криму до Мальдів. Де та як проводили відпустки президенти України


Не вдається оминути критики й канадському прем’єрові Джастіну Трюдо: або надто дорого чи не з тими людьми відпочивав на Багамах, або ж планує провести відпустку в провінції, через заповідну територію якої збирається транспортувати нафту. Містечко Тофіно, популярна серед канадських серфінгістів точка, як стверджують, нинішнього року привабить на відпочинок родину Трюдо вже втретє. Сам прем’єр теж полюбляє серфінг. Однак цього разу місцева екологічна організація погрожує влаштувати Трюдо не надто теплий прийом через те, що канадський уряд збирається купити газопровід Trans Mountain і навіть планує його розширення.

 


А от відпочинок сім’ї Трюдо під час різдвяних канікул-2016 на Багамах на запрошення мільярдера Ага Хана, за даними розслідування комісара з етики, порушив канадський закон про конфлікт інтересів.


Британські прем’єри люблять подорожувати до Італії. Минулі вакації прем’єрка Тереза Мей провела на Півночі Італії та у Швейцарії. До Італії їздив відпочивати і її попередник Девід Кемерон. Мей любить ходити в гори, тому торішня відпустка була присвячена саме походам Альпами, як і її перша прем’єрська відпустка через місяць після обрання на посаду.


Італійські Альпи з 2008 року були незмінним місцем літніх канікул німецької канцлерки Анґели Меркель. Вони з чоловіком щороку зупинялися в тому самому чотиризірковому готелі в Південному Тіролі. Однак цього разу до Південного Тіролю поїхав лише чоловік Меркель Йоахім Зауер зі своїм сином від першого шлюбу, що дало привід німецьким ЗМІ роздумувати над тим, куди поділася канцлерка й чи не переживає її шлюб із Зауером якусь кризу.

 

Читайте також: Розкіш суворого режиму. Чи вдається відпочити авторитарним лідерам


Японці, за статистикою, беруть найменше відпусток, та й загалом ця країна, згідно з опитуваннями, має найменше вихідних, тому і її лідери не надто довго відпочивають, хоч уже й починають пропагувати культуру відпочинку серед своїх громадян. Нинішній прем’єр Сіндзо Абе любить грати в гольф у своєму відпочинковому будинку у високогірному містечку Каруїдзава.

 


Італійські політики віддають перевагу вакаціям у своїй країні. Італія пропонує їм чималий вибір: можна відпочивати на морському узбережжі й грати в теніс, як полюбляє екс-прем’єр Маттео Ренці, можна плавати яхтою на острови, як нинішній віце-прем’єр і міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні.


Більшість європейських політичних лідерів полюб­­ляють активний відпочинок: лижі взимку (як-от королівські родини Бельгії чи Нідерландів), велосипеди або походи влітку. Члени королівських сімей Бельгії та Нідерландів також проводять літні відпустки вдома, а цього року представники останньої навіть анонсували, що влаштують канікули без екранів, тобто без телефонів та айпедів.