ut.net.ua 2010-07-16 00:00 Пастухова Аліна

Розподіляй та витрачай

Скільки народ витрачає на своїх «слуг»

Чергова сесія Верховної Ради завершилася. Народні депутати пішли на канікули, встигнувши за 51 день пленарних засідань під коаліційний одобрямс наштампувати 135 законів (фактично їх не читаючи). Тиждень порахував, у скільки обходиться громадянам утримування народних обранців. Влада постійно говорить про скорочення витрат на утримання себе самої.

Проте коли доходить до справи, рішення приймають протилежні. Щойно Вік­тор Янукович набув президентських повноважень, одразу ж доручив скоротити власну зарплату на 50%. Також на 20% порівняно з 2009 роком мали бути скорочені видатки на забезпечення діяльності консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, створених президентом, місцевих держ­адмі­ні­страцій. У законі про держбюджет на 2010 рік коаліціянти передбачили збільшення витрат на владу. Сума на утримання президента, уряду та парламенту зросла до 2,2 млрд грн – порівняно з 1,8 млрд у 2009 р. У 2010 році на функціонування президентської адміністрації держбюджетом передбачено 1,05 млрд грн – проти 817 млн грн минулого року. Не допомогли не лише скорочення зарплати глави держави, але й звільнення п'ятої частини співробітників президентської канцелярії.

Не відстає від президентського апарату й вищий законодавчий орган. Депутати затвердили кошторис Верховної Ради на 2010 рік у сумі 875,6 млн грн. Це на 117 млн грн більше, ніж у минулому 2009 році (758,1 млн грн). Постанову про кошторис приймали тиш­ком-нишком – документ бачили навіть не всі депутати. Розгляд питання зайняв шість хвилин. Опозиціонери обурювалися, що їм не показали документ, та нарікали на збільшення витрат на Раду й нераціональний розподіл коштів.

Охочим пролити світло на кошторис парламенту дав відсіч спікер Володимир Литвин: «Як­­що ви хочете на всю країну полоскати цю білизну, то це означає, що у деяких людей абсолют­­но немає совісті...»