Політика 2018-12-20 17:56 Ірина Рябоштан

Велика прес-конференція Владіміра Путіна: церковний "розкол", візит Медведчука і "природна" торгівля з Україною

Владімір Путін 20 грудня, дав щорічну прес-конференцію, значну частину якої він очікувано приділив Україні

 


 

Про надання Томосу Православній Церкві України

 

На думку Путіна, головною метою надання автокефалії українській церкві було бажання Вселенського Патріарха Варфоломія "підпорядкувати собі Україну".

 

"Те, що зараз відбувається в православ'ї, це просто на голову не налазить. Думаю, що головний спонукальний мотив Варфоломія – підпорядкувати територію, а потім ще й заробляти на цьому", – заявив він.

 

Не обійшлося із без теорій про вплив США:.  "Ще й підказки з Вашингтона. Те, що держсекретар (Майк Помпео – Ред.) подзвонив з цього питання до Києва і обговорював цю тему – ну це ні в які ворота не лізе. Абсолютно неприпустимі речі", – зазначив президент РФ.

 

Крім того, він назвав українську церкву "об'єднаною розкольницькою церквою Стамбульського приходу". За його "прогнозами", поява ПЦУ призведе до поділу майна, що "може набути дуже важкого характеру, якщо не кривавого".

 

Читайте також: Західні ЗМІ про об'єднавчий Собор

 


 

Про атаку в Керченській протоці

 

 Російський лідер переконаний, що прохід кораблів Військово-морських сил Україїни  через Керченську протоку: "Що стосується майбутнього українських військовослужбовців – їх послали, розраховували, що хтось із них загине, насправді. І велике невдоволення, я бачу, в правлячих колах викликало, що ніхто не загинув. Розраховували, що хтось із них загине. Але, слава Богу, цього не сталося", – заявив Путін.

 

За його словами, у бортовому журналі українців нібито було написано "проникнути таємно". Своєю чергою, українська сторона наголошувала, що поінформували російську про плановий перехід. Зокрема, 25 листопада близько 4:00 старший проходу зробив два запити на диспетчерський пункт в окупованій Керчі щодо можливості проходження і уточнення графіка проходження в зоні Керченського моста, але відповіді не отримали.

 

Крім того, Путіна вчергове назвав агресію російських військових проти українських кораблів "провокацією з боку України", наголосивши, що вона відповідна атака "дозволила" президенту Петру Порошенку трохи підвищити рейтинг перед виборами.

 

Читайте також: Путін - майстер домінування в ескалації

 


 

Про звільнення військовополонених

 

Путін заявив, що питання про "обмін військовополонених," незаконно затриманих 25 листопада в Керченській протоці українських моряків буде вирішуватися після завершення кримінального провадження. За його словами, лідер організації "Український вибір" Віктор Медведчук нещодавно нібито ставив питання про обмін українських моряків. Зазначимо, напередодні перший заступник глави Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що Медведчук з весни не брав участь у Мінських перемовинах.

 

"Обмін... ми займалися, весь час займаємося, пан Медведчук за дорученням Порошенка це робив постійно і нещодавно зовсім приїжджав. Питання про звільнення українських військових, затриманих у Керченській протоці, точніше в Чорному морі.... Але я вже сказав, що ці питання можна буде вирішувати після завершення кримінальної справи", – заявив російський президент.

 

Водночас він не захотів відповідати на питання про обмін громадян РФ, які засуджені в Україні.

 


 

Про "допомогу" Донбасу

 

Президент Росії повідомив, що продовжить "допомагати" жителям окупованих Луганської та Донецької областей. Він нібито переймається тим, щоб людей "остаточно не розчавили, не з'їли і не порвали".

 

"Ми дійсно надаємо гуманітарну та іншу допомогу і підтримку людям, які проживають на цій території, лише для того, щоб їх остаточно не розчавили, не з'їли, або не порвали, і будемо це робити й далі", – наголосив Путін.

 

Крім того, він очікувано звинуватив Україну в усіх проблемах Донбасу: "Хто встановив блокаду між Донбасом і рештою України? Росія це зробила? Це зробила українська влада - ввели суцільну економічну блокаду території, яку вони вважають своєю, і вони стріляють по цих громадянах, яких вважають своїми, і там майже щодня мирні люди гинуть", – додав російський президент.

 

Читайте також: Die Welt: Путін керує за допомогою теорій змов

 


 

Про відносини між Києвом та Москвою

 

Путін оголосив про зростання торгового обороту між Україною і Росією в 2018 році, назвавши цей так званий факт – "природними зв'язками". Водночас господар Кремля висловив переконання в тому, що представники української влади "русофоби, які не розуміють інтересів свого народу". Однак він не уточнив, про які саме інтереси йде мова.

 

"Ми хочемо, щоб на всій території України був мир і процвітання. Ми зацікавлені в цьому, тому що Україна залишається одним з наших найбільших торгово-економічних партнерів. Торговий оборот між Україною і Росією, незважаючи на всі зусилля київської влади, зростає, в тому числі виріс на нинішній рік", – зазначив він.

 


 

 

 

Про санкції проти Росії

 

Владімір Путін переконаний, що нові санкції США проти Росії пов'язані з "ростом могутності РФ". За його словами, Росія "все своє життя та історію живе в обмеженнях та санкціях". Крім того, він намагався заспокоїти, що російська економіка нібито "адаптувалася" до зовнішніх обмежень. Водночас, усе ж таки, не став заперечувати негативний вплив економічних обмежень на Росію.