Культура 2018-12-21 22:39 Алла Пушкарчук

"Донбас – це Україна". Як новий документальний проект руйнує стереотипи про сепаратистський Донбас

У Києві відбулась презентація проекту "Герої українського Донбасу".

У четвер, 20 грудня, у київському кінотеатрі "Жовтень" відбулась презентація документально-телевізійного циклу "Герої українського Донбасу", метою якого є ще раз аргументовано засвідчити та донести до широкого загалу, що війна на Сході України – не внутрішнє протистояння, а збройна агресія Російської Федерації. І, власне, головним меседжем проекту стало гасло "Донбас – це Україна".

 

Проект складається з 22 випусків, у кожному з яких про свій громадянський або військовий супротив російській окупації розповідають жителі Луганської і Донецької областей.

 

На самій презентації документального циклу було показано п'ять серій (тривалістю приблизно 20 хвилин кожна). Так, у першому епізоді Герой України Володимир Жемчугов розповів про організацію партизанського загону на Луганщині у 2014-2015 , який здійснював різного роду диверсії проти військових підрозділів РФ.

 

 

Наступний персонаж – вчений-релігієзнавець Ігор Козловський – описав  складний період перебування у полоні, на підвалі так званої "ДНР", а також життя після нього.

 

Лілія Українська (Болбат) розповіла історію своєї волонтерської діяльності у Маріуполі. Наступні дві серії були присвячені також жителям та захисту Маріуполя: військовому капеланові Генадію Мохненко та добровольцю-розвіднику Руслану Пустовойту.

 

 

 Герої особисто брали участь у презентації документальних стрічок і, підсумовуючи все попередньо сказане на екрані, кожен з них закликав до єдності в країні.

 

Над створенням "Героїв українського Донбасу" працювали АЦ “Фабрика думки “Донбас” та Творче об'єднанням “ВиДиво” за підтримки Фонду на підтримку демократії (NED), Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Міністерства інформаційної політики України.

 

 

Творці проекту зазначають, що вже весною 2019 року "Герої українського Донбасу" з'являться  в ефірі українського телебачення, а згодом їх покажуть і за межами країни.

 

Читайте також: Сергій Захаров: «Донецьк мене відпустив, але все одно наздоганяє постійно»