Культура 2019-03-11 16:09 Алла Пушкарчук

Джаз, франкомовне кіно та короткий метр з Нідерландів. Найважливіші культурні події країни

Тиждень 11-17 березня насамперед запам’ятається музичним, театральним та кінофестивалями.

14 березня у Києві о 18:30 в галереї Lera Litvinova Gallery відбудеться відкриття виставки сучасного мистецтва «Фонди галереї. Частина 1".

 

Як зазначають організатори, це чудова можливість для колекціонерів та поціновувачів мистецтва придбати знакові роботи українських митців. Усі бажаючі зможуть ознайомитися з роботами і взяти участь в тихому аукціоні.

 

Виставка включає роботи більше 20 сучасних українських авторів. Серед них: Заслужені художники України Валерій Франчук, Олексій Кулаков, Наталя Папірна, Леонід Заборовський, а також Олег Радван, Ігор Губський, Андрій Фіголь, Антон Гудзикевіч, Олена Пронькіна, Юрій Шаповал, Євген Шаповалов, Алла Волобуєва, Дар'я Іващенко, Любомир Мартинюк, Ольга Морозова, Наталія Корф-Іванюк, Лера Литвинова, Ольга Селіщева, Анастасія Крайнева, Артем Андрійчук (Kaffelman), Ганна Васильєва та ін.

 

Крім того, виставку доповнять роботи знакового скульптора Анни Волошко.

 

Експозиція діятиме до 3 квітня.

 

 

14 березня у Сумах стартує «Чехов-фест» – всеукраїнський театральний фестиваль, який з 2013 року вже шість разів проходив у цьому місті. За цей час відомі українські театри зіграли більше, ніж 30 вистав, які подивились близько 10 тисяч глядачів.

 

Цьогоріч на фестивалі будуть показані такі вистави, як "Вася має зателефонувати" Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, "Три товариші" Київського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, "Божественна комедія" Львівського театру естрадних мініатюр "І люди, і ляльки", "Актрисі завжди вісімнадцять" Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, "Енеїда" Івано-франківського академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка та "Дядя Ваня" Київського академічного "Молодого театру".

 

Як зазначається, фестиваль названий на честь драматурга Антона Чехова, який часто відпочивав у Сумах у маєтку своїх друзів, місцевих поміщиків Л

 

Фестиваль триватиме до 26 березня.

 

 

 

15 березня у Харкові о 19:00 на території культурного простору «Fabrika. Space» пройде шостий кінофестиваль «Короткий метр з Нідерландів», у програмі якого – дев’ять різножанрових стрічок, рекомендованих Інститутом  кіно Нідерландів. Усі короткометражки мають нагороди міжнародних кінофестивалів.

 

Зокрема, на фестивалі будуть представлені анімаційні драми «Раннє бажання (не балерина)» Гетті ван Урдта і Джаспера Куіперса про здійснення дитячих бажань, після яких треба жити далі, та «Міражі» Санд Грісманна – про мешканця пустелі, який одночасно перебуває у двох світах.

 

Найбільше з поміж усіх стрічок на шостому "Короткому метрі" запропоновано саме драм: «Вночі» Шеді Ель-Хамуса, що розповідає про молодого хлопця Тарика, який, допомагаючи своєму батькові, нарешті отримує визнання, за яке вимушений дорого заплатити,  «Лейла» Стіджина Боуми, у якій Лейла, молода жінка з Сараєво, що піклується про свого літнього батька, застрягла в одноманітному житті, але її коханий намагається допомогти дівчині, забравши її з собою, «Картинка» Сараха Вельтмеєра про те, як одержимість фотографією голандської порнозірки суттєво змінює ритм життя молодого хлопця, «Ботаніка» Ноеля Лузена, у якій працівник садового центру робить важливі кроки заради сімейного щастя.

 

Також у програмі фесту є трилер «Сальваторе» Маартена Гроена, події якого відбуваються у будинку престарілих.

 

Насамкінець глядачам будуть запропоновані комедійні стрічки «Вищий рівень» Бастіана Шравендееля, у якій 19-річна Есра, пропустивши свій потяг, зовсім випадково починає грати з кубиком Рубіка, насправді забувши про незграбну гру в смартфоні, і анімаційна «Катастрофа» Джеміля ван Віджингаардена, що розповідає про пригоди домашніх тварин.

 

 

15-16 березня у Києві вже увісімнадцяте проходитиме найстаріший і найбільш стабільний Київський фестиваль джазу.

 

Традиційно подія відбуватиметься у Київському національному академічному театрі оперети.

 

Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь 59 музикантів з 8 країн світу: США, Ізраїлю, Великобританії, Литви, Угорщини, Німеччини, Португалії, України.

 

Як зазначається, упродовж двох днів звучатимуть авторські програми таких гуртів, як SaraBanda, Art Prestige, "Акім Груй тріо", "Київ Арт Ансамбль", "Біг "Yellow" бенд", Jazz City Band, Parniczky Quartet та Z-Band.

 


 

16-24 березня у Києві в рамках Днів Франкофонії в Україні Посольства Кіпру, Швейцарії, Греції, Канади та Бельгії в Україні, спільно з Французьким інститутом в Україні організовують фестиваль "Кіно-Франкофонія".

 

До програми фестивалю увійшли сім франкомовних фільмів. Зокрема, кіпрська стрічка "Розмарі" Адоніса Флорідеса, швейцарський фільм "За вітром" Беттіни Оберлі, грецьке кіно "На цій землі ніхто не знав, що значить плакати" Гіоргоса Панусопулоса, картини з Канади "Габріель" Луїзи Аршамбо та Пристрасть Августини" Леи Пул, французький фільм "Гіппократ" Томи Лілті та бельгійське "Весілля" Стефана Стрекера.
 

"Кіно-Франкофонія" проходитиме у столичному кінотеатрі "Київська Русь".

Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими та французькими субтитрами.