Світ 2019-05-27 17:02 InformNapalm

Огляд InformNapalm: Російський Путінюгенд

Як Кремль створює дитячу армію і готує дітей до майбутніх війн

Все починається у дитячих садочках та пронизує усі сфери життя і верстви населення. Відділення “Юнармії” скоро мають бути у кожній школі. Після нападу на Грузію у 2008 та на Україну у 2014, мілітаристська риторика стала нормою у російському суспільстві. Більше того, тепер вона не стосується виключно дорослих або лише військових. Служити Росії та помирати за неї тепер вчать навіть дітей, причому змалечку.  Кремль активно впливає на несформовану дитячу особистість, підсилюючи все дуже активною військовою підготовкою. Ба більше, процес вже вийшов за межі самої країни: схожі заходи можна спостерігати на окупованих територіях Криму та Донбасу, а також - у Сербії та Білорусі. Така мілітаризація становить загрозу як для самих неповнолітніх, так і для країн, що вже стали жертвами чи є потенційними цілями російської агресії. З повною версією розслідування InformNapalm можна ознайомитися тут

 

 

Все почалося з відновлення радянської організації ДОСААФ (Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту) Владіміром Путіним ще у 2009 році. З нього виросла “Юнармія”, створена у 2015-2016 роках. Саме ця організація готує росіян до майбутніх війн. За останні 10 років “Юнармія” стала потужною організацією, у якій вже налічується більше 500 тисяч дітей віком від 8 до 18 років. Вона швидко розгалужується і охоплює все більше неповнолітніх, часто навіть дошкільного віку. У її найближчих планах  - мати до 9 травня 2020 року один мільйон членів і відкрити більше 500 центрів про всій країні, також “Юнармія” має з’явитися у кожній школі (їх у РФ більше 42 тис.). Вступ до неї у школах стає фактично примусовим, особливо для дітей військових офіцерів. Немає вибору і у дітей-сиріт, яких записують у організацію автоматично, обіцяючи “друзів, наставників та покращення рівня життя”.

 

Зростає не лише кількість, але й структура - наприкінці 2017 року в складі «Юнармії» з'явився “Юнфлот”.

 

 

Все це працює під патронатом Міністерства освіти і науки, ФСБ, МНС, МВС, Слідчого комітету, інших органів державної влади Росії, Російської православної церкви (РПЦ), різноманітних парамілітарних організацій. Клуби та гуртки “Юнармії” створюють навіть на підприємствах ВПК.

 

 

З1 червня 2018 року “Юнармію” очолив депутат Державної думи РФ, полковник збройних сил РФ Роман Романенко, московський відділ - генерал Владімір Шаманов, колишній командувач ВДВ РФ, якого звинувачують у причетності до воєнних злочинів у Чечні. “Медійними обличчями” руху є відомі зірки шоу-бізнесу, телеведучі, спортсмени: Михаїл Галустян, Тіна Канделакі, Єлєна Ісінбаєва.

 

 

Членам “Юнармії” роблять знижки при вступі до вищих навчальних закладів, як-от нарахування додаткових балів за Єдиний Державний Екзамен. Шкільну програму змінюють, щоб включити до неї мілітаризм. Наприклад, нещодавно школярам задали написати листа “татові на фронт”.

 

 

Самою лише “Юнармією” військова підготовка дітей та підлітків не обмежується. Все починається із дитячих садочків. Дошкільнят вчать співати воєнні пісні, малювати та моделювати військову техніку, грати у військові ігри (“Зарница”, у виконанні дітей дошкільного віку вона часто називається “Зарничка”).

 

Всередині садочків є повноцінні “кадетські групи”: діти вивчають різні види військової техніки та зброї, навчаються безумовно підкорятися наказам. Вистава лялькового театру може мати назву “Російський солдат не має кордонів”.

 

 

Коли дитина переходить з садочка до школи, все продовжується. У підпорядкуванні Міноборони є так звані кадетські корпуси та кадетські училища. Перші - це інтернати з армійською підготовкою для дітей від 11 років. Втім, Росія пішла значно далі, відкривши кадетські класи у багатьох загальноосвітніх школах.

 

 

Кадетський клас — це спеціалізований військовий клас у звичайній школі (для дітей від 7 до 18 років). Діти в такому класі носять військову форму, після звичайних уроків залишаються у школі на заняття з військової підготовки. Кадетські класи відкриті для учнів з 5 класу (з 11 років) або навіть з першого класу (з 7 років). У кадетів часто у руках справжня бойова зброя.

 

 

 

Хто ж цим всім керує? Колишні солдати та терористи з бойовим досвідом у Чечні, Сирії та Україні. Наприклад, як показано на фото нижче, дітей навчає не хто інший як Алєксєй Мільчаков - відомий російський найманець, командир ДРГ “Русич” , особливо небезпечний російський вбивця-терорист з психічними відхиленнями, який брав участь у окупації Криму, боях на Донбасі та у Сирії. (дані з сайту “Миротворець”).

 

 

Інший приклад - симбіоз дитячих садочків та козачої спільноти (Російські казаки відомі тим, що здійснюють охорону порядку на окупованих територіях України, особливо у ОРДЛО). На фото голова місцевого відділення молодіжної патріотичної організації “Наследие”, інструктор військово-патріотичного центру “Звєзда”, заступник отамана козачої спільноти Борис Сирецький. Окрім цього, “Миротворець” каже, що це член ДРГ, снайпер, який був помічений у маскувальному костюмі “Лєший”, в/ч 08801. 

 

Сирецький - російський нацист-баркашовець з РНЄ (організацію “Русское национальное единство” на основі вождізму, яка наслідувала нацистів, Олександр Баркашов створив у 1990 році) є наркоманом за твердженнями матері, був засуджений рішенням Єйського міського суду Краснодарського краю від 10 листопада 2011 року за ч. 1 ст. 111 КК РФ («Навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, небезпечної для життя людини») до 2 років 6 місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму».

 

 

9-е травня (“День Перемоги”) та 23-е лютого (“День Захисника Вітчизни”) стали вже не просто святковими днями, вони виконують потужну пропагандистську роль - влаштовуються дитячі військові конкурси та паради, тривають місячники “військово-патріотичної підготовки”, діти відвідують військові частини та музеї. Також для дитячої мілітаризації активно використовують менш значні дати, як-от день звільнення села, міста, округу, області і т.д.

 

 

 

Варто окремо згадати про військово-патріотичні клуби при РПЦ. Російська Православна Церква неодноразово була помічена в співпраці з ФСБ та силовими органами, а її “священики” не раз благословляли агресивні дії РФ. Так, на сайтах багатьох храмів є окремі сторінки, присвячені таким зустрічам. До речі, згаданий вище Сирецький пізніше пішов у монахи, що також є показовим. Крім клубів, дітей навчають у недільних школах та центрах військово-патріотичного підготовки. РПЦ організовує дитячо-юнацькі табори з відповідним ухилом, приймає присягу кадетів та “благословляють” їх та їхню зброю перед учбовими стрільбами. Загальна чисельність таких клубів сягнула у 2017 році цифри у 5,5 тисяч.

 

 

 

Беруть участь у “вихованні” і різноманітні парамілітарні організації:  казачі товариства, «Союз добровольців Донбасу», «Союз ветеранів Афганістану», Російська військово-історична спільнота, «Бойове братство» та багато інших. Система підготовки поширюється за кордони РФ, включаючи окуповані території України. Мілітаристська доктрина Російської Федерації охоплює все більше дітей та їх батьків від дитячих садочків до випуску зі школи. Незабаром РФ матиме мільйони підготовлених рекрутів для майбутніх війн.

схожі публiкацii