Світ 2019-06-10 15:08 Анатолій Шара

Die WELT: Росія має фінансові проблеми, гіперзвукова зброя у німців

Розчарований Китай та що ж приховується за ажіотажем навколо акцій Газпрому.

 

Джонні Ерлінґ стверджує, що США дуже розчарували Китай. В новій Білій Книзі Пекін покладає відповідальність за торговельний спір виключно на США. У відповідь на американські санкції Китай створює власний «чорний список». Вже цілий рік США звинувачують Китай в тому, що саме ця країна відповідальна за надзвичайно високий торговельний дефіцит. Весь цей час Вашингтон вимагав від Пекіна структурних реформ. І ось три тижні тому світовий медіапростір вибухнув від новини: США відмовляються від торговельних домовленостей, які вони вже пообіцяли виконати. Коротко нагадаємо, раніше Трамп збільшив тарифи на китайські товари у розмірі 200 млрд доларів. Ба більше він підготував черговий список на суму 300 млрд доларів. Пекін підготував свою відповідь. І вона теж колосальна за розмірами. У Білій Книзі зазначено, що США хотіли зберегти свої каральні тарифи проти Китаю як засіб тиску й після досягнення домовленостей. Китайці вважають, що саме поведінка американців призвела до зриву переговорів. Так міністерство торгівлі Китаю оголосив про свій список “ненадійних компаній”, діяльність яких може завдати шкоди інтересам Китаю та його національній безпеці. Одним з перших жертв став логістичний гігант FedEx. Очевидно, що торговельний конфлікт між Китаєм та США залишає болючі сліди на балансах обох країн. Експорт Китаю до Сполучених Штатів скоротився майже на 10%. Експорт США до Китаю скорочується вже протягом восьми місяців поспіль. Цим країнам вже просто необхідно дійти до якогось рішення.

 

Читайте також: Die WELT: осмислення Голодомору в Європі, негайно звільнити українських моряків

 

Едуард Штайнер переконаний, що Росія сидить на фінансовій бомбі. В росіян стає все менше грошей. Через зростаюче зубожіння люди звертаються по незабезпечені кредити. Центральний Банк країни це прекрасно бачить. Ризик нової банківської кризи величезний. Через олігархів у всіх у світі склалося враження, що всі росіяни - це багатії. Насправді, це зовсім не так. Поточна статистика каже про те, що економічна ситуація одна з найгірших в пост-радянській історії. 48,2 % громадян заробітків вистачає лише на їжу та одяг. І ніхто не говорить про меблі, автомобілі. Більшості росіян просто немає на чому заощаджувати. ⅔ сімей взагалі не мають заощаджень. І це найгірший показник. Найбільший спад відбувся після анексії Криму. Правда після цього був невеликий підйом, але це було пов’язано з футбольним чемпіонатом світу та будівництвом гігантського мосту до кримського півострову. Через те, що людям ледь вистачає грошей на найнеобхідніше вони все частіше звертаються до споживчого кредитування. Банкіри бачать в цьому процесі бомбу повільної дії. Адже з яких заробітків люди будуть їх повертати? В загальному боргове навантаження на російську економіку зростає. Досвід минулих банківських криз показує, що не повертається приблизно ¼ виданих споживчих кредитів. І щоб не відбулося колапсу, Центральний банк Росії запровадив вищі об’єми резервів для незабезпечених кредитів. Але, здається, це вже було зроблено запізно.

 

Читайте також: Die Welt: Брюссельський монстр

 

Едуард Штайнер також розповідає, що ж приховується за ажіотажем навколо акцій Газпрому. Довгий час акції Газпрому погано продавалися, але раптом вони почали зростати в ціні. Інвестори радіють тому, що компанія хоче менше вкладати і витрачати великі гроші. До того ж, це вміла гра чутками. Серед інвесторів ніколи не було якоїсь спільної думки відносно діяльності Газпрому. Адже поведінку його топ-менеджерів неможливо було передбачити. Ніхто ніколи не міг грати в “довгу” з акціями компанії. Так і цього разу, серед трейдерів ширилися чутки про відставку Міллера. Необхідно нагадати, що цього керівника на посаду голови Газпрому привів Владімір Путін для того, щоб навести порядок в найбільшому платнику податків Росії, відновити державний контроль та закрити незаконні фінансові потоки. В принципі, до якоїсь міри йому це вдалося. Але тут же Міллер відверто проспав поширення технологій зрідженого природного газу. І тепер в головного клієнта - Європи, вже є вибір в кого купувати газ. Газпром технологічно відстає від своїх конкурентів. І рано чи пізно це закінчиться повним фіаско для компанії та й чого гріха таїти для всієї Росії. Газпрому було критично необхідно змінювати бізнес-модель управління активами, стиль керівництва та переглянути свої видатки. І незважаючи на те, що компанія постачає рекордні об’єми газу до Європи їй доводиться знижувати ціни. Адже постачальники зрідженого газу не дають спокійно жити. Зараз Газпром оголосив про скорочення капітальних видатків, адже на всі його проекти знаходяться на стадії завершення або зупинені. Це позитивно сприйняли серед інвесторів. В цілому, перед компанією стоять величезні виклики, які лиш одними чутками серед трейдерів не вирішиш.

 

Читайте також: Європа в очікування сюрпризів

 

Герхард Хеґман пише про те, що Німеччина розробляє гіперзвукову зброю. Геополітична ситуація, яка змінилася, ставить перед обороною країни нові виклики. Німеччина зараз розробляє зброю, яка вражає ціль в 5 разів швидше звуку. Тестові випробування заплановані на 2022 рік. Німеччина запустила технологічну програму для розробки нового покоління зброї. Це так звані гіперзвукові ракети. Німецьке агентство з закупівель для федеральних збройних сил вже розпочало базову програму. Про це повідомляють в оборонній компанії MBDA Germany. На такі дії є причини. Російський президент Владімір Путін привернув увагу військових експертів у 2018 році, коли представив кілька нових зразків озброєння. Раніше повідомлялося про те, що росіяни працюють над проектом під назвою «Проект 4202» або «JU71 / JU74», який теж пов’язаний з гіперзвуковою зброєю. Розробка полягає в тому, щоб перехитрити радари західноєвропейської ППО на малих висотах. І цим займається не тільки Росія, Китай та США теж мають свої наробки. Експерти MBDA говорять про нові геополітичні загрози для Європи від сучасних технологічних розробок.  Менеджмент компанії бачить серйозні перспективи у розвитку військових гіперзвукових технологій в середньостроковій перспективі адже існує потреба інтеграції таких ракет в загальноєвропейську систему ППО. Останніми роками Німеччина значно скоротила відставання у розвитку ракетних технологій і зараз за рівнем розвитку не поступається Великый Британії та Франції.