Світ 2019-08-30 20:50 InformNapalm

Огляд InformNapalm: Нова військова база РФ біля ОРДіЛО, чого чекати?

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm простежили будівництво російської військову бази біля неконтрольованої ділянки кордону з Україною, а також показали як окупанти зухвало та агресивно ведуть себе у Криму

Неоголошена війна РФ проти України триває. За даними інсайдерів InformNapalm на окупованій території Донбасу відбуваються ротації російських військових середньої та вищої ланки управління: з території РФ прибувають нові групи бойовиків – російських громадян, які пройшли підготовку у таборах у Ростовській області, а також кадрових військовослужбовців ЗС РФ. Крім того, Росія продовжує готувати свої військові плацдарми вздовж українського кордону. Волонтери спільноти в ході моніторингу російських регіональних ЗМІ знайшли відео, в яких повідомляється про початок будівництва в 60 км від кордону з Україною нової військової бази для 150-ї мотострілецької дивізії (МСД) ЗС РФ. Завершення обладнання нових казарм ЗС РФ планує на кінець 2019 року.

 

Дивізія почала своє розгортання ще у 2016 році. Завершення її формування було заплановане на кінець 2017 року на базі колишньої 33-ї окремої гірської мотострілецької бригади з Майкопа. 150-та дивізія має нові відмінності: замість 3 мотострілецьких і 1 танкового полку, вона складається з 2 танкових і 2 мотострілецьких полків та переліку інших підрозділів зазначених у дослідженнях волонтерів. Це обумовлене прагненням військового керівництва продемонструвати на папері посилення бойових спроможностей. Останні роки російські експерти з метою інформаційно-психологічного впливу наголошують, нібито нова 150-а МСД має унікальну організаційно-штатну структуру і відповідає віянням нового часу, її називають «залізним монстром» або «танковим кулаком». Проте такі експерименти проводились і в Радянській армії наприкінці 1980-х років.
Аналітики InformNapalm підкреслюють, що загалом не такий страшний російський «чорт», яким він намагається показатись.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: роковини Іловайської трагедії та нові факти російської окупації Донбасу


 Схоже, що російський Генштаб прийняв таку організаційно-штатну структуру через нестачу й неможливість комплектування саме піхотних частин, адже танкові полки можна урізати до будь-якого складу – на папері вони будуть рахуватися як полк, а техніки з екіпажами, готової до бойового застосування, може бути лише на батальйон. Якщо в США та інших арміях блоку НАТО роблять акцент на підвищення технологічності підрозділів, у Росії продовжують брязкати брухтом минулого століття. Наскільки ефективно піхота в такій дивізії зможе захистити бронетехніку? Війни новітньої історії демонструють, що «тачанки» на пікапах, оснащені сучасними протитанковими засобами (як-от ПТУР), можуть ефективно зупиняти «танкові кулаки».

 

Як зазначав OSINT-експерт InformNapalm Іраклій Комахідзе в своєму дослідженні по 150-й МСД: «Росіяни, нарощуючи кількість техніки, наперед прогнозують великі втрати і нічого не роблять для зменшення своїх втрат – просто збільшують кількість мішеней. Хоч самі ж росіяни після воєнного вторгнення в Грузію в 2008 році заговорили про неповороткість і неефективність важких дивізій і з 2010 року почали розформовувати їх і переходити на бригадну основу».Проте, зараз ми знаходимось на стадії неконвенційної - гібридної війни, в якій Росія постійно підживлює військовою технікою та особовим складом передові підрозділи, що складаються з суміші колаборантів та російських найманців, а в їх тилу на кордоні чекають кадрові підрозділи та батальйонно-тактичні групи. Наближення військових баз до українського кордону демонструє стратегічні наміри РФ продовжувати тиснути на керівництво України для прийняття вигідних для Кремля рішень по Донбасу.

 

Окупанти в Криму потрапили у скандал

 

Російські солдати-строковики, які проходять службу на окупованому українському півострові Крим потрапили у скандал через свої зухвалі агресивні дії по відношенню до місцевого населення.

 


 

Так 25 серпня в Севастополі російський військовий з Дагестану, солдат Алієв разом із своїм братом спочатку пішов у самоволку, потім здійснив наїзд на автомобілі BMW на маленьку дитину, а на зауваження перехожих та матері дитини – вийшов із машини та почав її бити. Також окупант побив перехожого, який хотів заступитися за жінку та погрожував оточуючим «корочкою». Волонтери InformNapalm з’ясували, що солдат Алієв проходить службу в ново сформованій в 2014 році 15-ї ракетній бригаді берегової оборони (в/ч 80365, м. Севастополь, окупований Крим). Бригада створена після перебазування 46-го окремого берегового ракетного дивізіону морської піхоти зі складу Каспійської флотилії (в/ч 85103, м Каспійськ, Республіка Дагестан).

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: контрабанда для ЧФ РФ та третина «глухих обстрілів»

 

У 2016 році в OSINT-розслідуванні волонтери InformNapalm розкрили особисті дані офіцера цього ж підрозділу і визначили точне місце дислокації російських берегових ракетних комплексів «БАЛ» зі складу 15-ї ракетної бригади берегової оборони.

 

Ірраціональні блокування правди

 

В серпні 2019 сайт міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm вперше потрапив під санкції «Роскомнадзору», через це аудиторія читачів з РФ, які постійно переглядали розслідування впала на 90%. Російська організація «РосКомСвобода», яка спеціалізується на дослідженнях цензури в російському сегменті Інтернет, звернула увагу, що рішення про блокування матеріалів сайту, на яке посилається «Роскомнадзору», було прийняте Засвіяжським районним судом міста Ульянівська і датується 2012 роком. І з цього починаються дива, бо сам сайт InformNapalm.org був створений тільки в березні 2014 року. У соцмережах почали жартувати та публікувати фотожаби, що виконавець суду в 2019 році вирішив відправитись на 7 років у минуле, щоб заблокувати матеріали цього ресурсу ще до його створення.
 


 

Єдиною причиною блокувань було вказане посилання на скріншот, який, на думку російського суду, «розпалює міжнаціональну ворожнечу» і підпадає під статтю 282 КК РФ.
 


Це скріншот зі сторінки російського військовослужбовця 136-ї ОМСБр (в/ч 63354, місце постійної дислокації Дагестан, Буйнакськ) Віталія Маракасова, якого волонтери InformNapalm спіймали на численних селфі з Луганської області у жовтні 2014 року. Саме він викладав фото російської колони танків Т-90А на марші на трасі М04 між селами Придорожне і Новоганнівка під Луганськом. Ці фото стали прямими доказами російської військової агресії та увійшли до відомого путівнику “Донбас у вогні”.
 

 

 Чому саме фото Маракасова на фоні дорожніх знаків у Луганській області стало приводом для блокування залишається загадкою, бо на сайті InformNapalm є тисячі фото з доказами участі російських військ у війні проти України. Але враховуючи, що підставою для блокувань було вказане рішення районного суду 2012 року, яке почало виконуватись у липні 2019, то це не найбільша загадка. Це символізує, що для російської сліпої Феміди не існує жодних меж здорового глузду. І якщо в РФ забажають обмежити свободу людини, чи доступ до інформації, то привід для цього буде показово незграбним та ірраціональним.