Культура 2019-10-15 15:49 Алла Пушкарчук

Дні польського кіно та виставка Параски Плитки-Горицвіт. Найважливіші культурні події тижня

Тиждень 15-20 жовтня насамперед запам'ятається фестивалем польського кіно, відкриттям виставки "Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації" та фестивалем дитячої книги.

16 жовтня у Києві у культурно-мистецькому центрі НАУКМА відбудеться презентація поетичного мультимедійного проекту "Там, де вдома".

 

 

"Там, де вдома" - збірка віршів волонтерів та воїнів про любов і війну. До книги увійшли твори восьми сучасних молодих поетів та поеток: чотирьох чоловіків-воїнів, які виконували (або виконують зараз) бойові завдання в зоні АТО/ОСС та чотирьох жінок, які в 2014-2018 роках волонтерили і допомагали армії, чекали з війни чоловіків.

 

Читайте також: За що Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію

 

Під час презентації проекту відбудеться публічна дискусія про те, як люди, що отримали травматичний досвід на війні на Сході України, змогли сублімувати його в поетичну творчість, а також пройдуть читання поезії та відеопоезії у виконанні авторів.

 

17 жовтня у Києві у Мистецькому арсеналі пройде відкриття виставки "Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації". Виставка присвячена творчості гуцульської художниці, письменниці, філософині, етнографині, фотографині, яка мешкала у карпатському селі Криворівня.

 

 

""Подолання гравітації" — це історія про власний всесвіт Параски Плитки-Горицвіт, що існував на межі реальності та фантазії, про сміливість бути вільною всупереч обставинам, про можливість подорожувати, не виїжджаючи з рідного села, про мрії й бажання творити. Це подорож світом духовних образів, казкових текстів, етнографічних записів, вигаданих ландшафтів і документальних фотографій", - йдеться в анонсі події.

 

 

 

Як зазначається, творча спадщина Параски Плитки-Горицвіт — це понад 4 тисячі фотографій, близько 500 рукотворних книжок, сотні графічних творів, скульптури й витинанки.

 

Читайте також: Культура в транзитній зоні

 

Виставка триватиме до 19 січня 2020 року.

 

17 жовтня у Києві у приміщенні Національного музею Тараса Шевченка пройде відкриття виставки 12 фіналістів 7-го незалежного конкурсу молодих українських художників "МУХі 2019".

 

 

Участь у виставці візьмуть Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ), Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко), Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань), Оксана Казьміна (Київ), Поліна Карпова (Харків / Київ), Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ), Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків), Станіслав Холодних (Донецьк / Київ), Антон Шебетко (Київ / Амстердам), Аліна Якубенко (Київ).

 

Експозиція діятиме до 10 листопада.

 

17 жовтня у Києві в Музеї книги і друкарства розпочинається Х Фестиваль української дитячої книжки "Азбукове Королівство Магів і Янголів. Країна Драконів".

 

Упродовж чотирьох днів фестивалю у музеї відбудеться:

 

  • відкриття виставки Інокентія та Рути Коршунових (ілюстрації до видань "Казки Сашка Лірника" та видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА);
  • відкриття виставки оригінальних мультиплікаційних плівок фільму "Слідами Енея" (до 250-річчя з Дня народження Івана Котляревського);
  • презентація книжок: Олі Русіної "Мія і місячне затемнення", Ольги Войтенко "У світлі світляків. На порозі ночі", Сергія Гридіна "Дорослі зненацька" (Видавництво Старого Лева), Зірки Мензатюк "Таємниці козацької шаблі" (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА) та інших;
  • майстер-клас "Театр тіней" від Музей театрального, музичного та кіномистецтва України ознайомить з історією виникнення театру тіней, навчить мистецтву виготовлення ляльок. Кожен учасник зможе відчути себе справжнім актором та режисером тіньового театру, взявши участь у власній мінівиставі;
  • майстер-клас з виготовлення Янголиків із вибійкою від майстрині музею Аліса Шрамко. З того самого часу, як люди почали виготовляти тканину, вони намагалися тим чи іншим способом її прикрасити. Різні техніки вишивки, ткані орнаменти, аплікація — все це широко використовували українські жінки для створення неповторного колориту народного одягу, рушників, скатертин, наволочок, фіранок, тощо;
  • майстер-клас "Гравюра" готує приємні несподіванки пов’язані з підтемою фестивалю;
  • майстер-класи з атрибуції стародруків "Таємниці давніх книжок" від Валентини Бочковської та Людмили Хаухи подарують можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, а й поринути в тексти стародруків, яким вже 300–400 років;
  • майстер-класи з виготовлення паперу "Музейна папірня", каліграфії "Скрипторій", декоративного оздоблення "Мармурування", "Ґраттаж" та інші.

Читайте також: Опір ґрунту. Як складаються відносини держсектору із сучасним арт-простором. Досвід бієнале молодого мистецтва в Харкові

 

Крім того, у рамках фестивалю пройде майстер-клас "Інтролігаторська майстерня". Реставратор музею Олег Будзан розповість про особливості виготовлення окладів та оправ до видань.  

 

Фестиваль триватиме до 20 жовтня.

 

18 жовтня у Києві у кінотеатрі "Жовтень" розпочинаються ХIV фестиваль "Дні польського кіно в Україні".

 

 

Традиційно у програмі фестивалю представлено найцікавіший доробок польського кінематографу останніх двох років. Так, цього року у п’яти містах України – Києві, Одесі, Вінниці, Харкові та Луцьку – буде представлено п’ять повнометражних польських фільмів, що вже здобули нагороди на престижних міжнародних фестивалях, визнання глядачів та світової кінокритики.

 

 

 

У Києві фестиваль відкриватиме фільм "Кур’єр" Владислава Пасіковського, який є історією людини від успішного виконання місії якої залежала доля Польщі і Другої світової війни.

 

Черговими фільмами фестивалю стануть: психологічна комедія "7 почуттів", режисер якої (Марек Котерський) зібрав зірковий акторський склад, до якого увійшли, зокрема, Йоанна Куліг, Майя Осташевська, Анджей Хира. Продовжить кіноестафету  фільм Адріана Панека про дітей звільнених з концтабору – "Вовкулака".

 

Четвертим фільмом буде анімаційна драма "Ще день життя", яку було створено у копродукції Польщі, Іспанії, Бельгії, Німеччини та Угорщини, що оповідає історію тримісячної подорожі відомого польського журналіста Ришарда Капусцінського до спустошеної війною Анголи.

 

Закриватиме фестиваль психологічна драма Януша Кондратюка "Як пес з кішкою", до участі у якому було запрошено зірок польського кінематографа – Роберта Вєнцкєвіча та Ольгерда Лукашевіча, які представляють глядачеві сповнене іронічного гумору бачення нетипової родини.

 

Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

18 жовтня у Києві у Bereznitsky Art Foundation відкривається передаукціонна виставка українського мистецтва від радянського періоду до наших днів "Від червоного до жовто-блакитного".

 

Арсен Савадов

 

Твори класиків візуального мистецтва другої половини ХХ століття представлені в поєднанні з роботами зірок української контемпорарі арт: Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, Владислава Мамсікова, Федора Манайла, Костянтина Ломикіна, Олександра Сухоліта, Арсена Савадова, Юрія Сивирина та Віктора Зарецького.

 

"Ми зібрали найкращі та найцікавіші роботи українських майстрів, що яскраво ілюструють нашу історію і сучасність. Всі вони гідні найвишуканіших музеїв і колекцій. Більшість імен, представлених на виставці, стали частиною міжнародної арт сцени, а їх роботи мають успіх на торгах провідних аукціонних домів Сотбіс або Крістіс. Ми пишаємося такими лотами як "Собор Паризької богоматері" Миколи Глущенка, "Thunderbolt" Арсена Савадова, "Обід" Юрія Сивирина", - говорить про майбутній вернісаж Людмила Березницька, мистецтвознавиця, кураторка і колекціонерка.

 

Виставка триватиме до 6 листопада і завершиться благодійним аукціоном. 

схожі публiкацii