Суспільство 2019-10-21 18:11 Андрій Петринський

Хор Верьовки чи Коломойського? Реакції на скандальну пісню на "Вечірному кварталі"

Саркастичний номер про підпал будинку екс-голови Нацбанку Валерії Гонтаревої спричинив "пожежу" в українському суспільстві.

Минулими вихідними в українському суспільстві спалахнув скандал через висміювання учасниками 95-го кварталу та співачками Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки підпалу будинку екс-голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, яке було скоєне в ніч на 17 вересня під Києвом.

 

Так, в останньому випуску «Вечірнього кварталу» на каналі Ігоря Коломойського 1+1 комік Євген Кошовий у супроводі хору ім. Верьовки виконав пісню, яка починалася словами «Горіла хата, палала. У Лондоні жінка плакала». Також там були наступні рядки: «Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича», «Люди вогонь побачили – допомагати почали, відра схопили й прибігли, у вогонь соляру плескали», «почали робить шашлик». Завершується композиція так: «У пісні цій мораль проста - хата згоріла зі стида».

 

 

Такий жарт обурив значну частину суспільства. Про це, зокрема, свідчить співвідношення лайків і дизлайків під відповідним відео, опублікованим на Youtube «Студиєю Квартал 95» – станом на ранок понеділка воно сподобалося 4,7 тис. особам, тоді як несхвально на пісню відреагували 31 тис. користувачів відео-сервісу. А національний хор, узявши участь у провокації, неабияк підмочив свою репутацію.

 

На невдалий і нахабний жарт відреагували у Кабінеті міністрів, Міністерстві економіки, Міністерстві культури й у Верховній Раді. Подію також уже встигли прокоментувати сама Валерія Гонтарева, керівник хору ім. Верьовки Зеновій Корінець і колишній співвласник націоналізованого Приватбанку Ігор Коломойський. З усіх вищенаведених кепкування з екс-очільниці НБУ і підпалу її будинку втішило лише останнього.

 

Крім того, через скандальний виступ і участь у ньому відомого національного хору гнівними дописами спалахнули соціальні мережі.

 

Кабінеті міністрів

 

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук висловив свою позицію щодо сатиричного номеру «Горіла хата» на брифінгу 21 жовтня. За словами глави уряду, він не думає, що радіти та сміятися над чужим горем є нормальним. Водночас він зауважив чиновнику, що «у нас демократична держава і кожен має право жартувати, як йому вдається».

 

«Я думаю, що якщо це була б якась інша команда, а не команда 95-го кварталу, то цей гумор взагалі залишився непоміченим», - сказав прем’єр.

 

Крім того, він закликав не пов’язувати виступ Квартал 95 і хору ім. Верьовки з офіційною позицією президента Володимира Зеленського. Мовляв, ця паралель є дуже небезпечною. Гончарук вважає, що в України є багато ворогів, і кожну ситуацію намагаються інтерпретувати таким чином, «щоб подати президента в неправильному світлі».

 

 

Міністерство економіки

 

Міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що виступ хору Верьовкі та «Кварталу95» з номером «Горіла хата» про пожежу у Гонтаревої бачиться украй погано для зовнішніх інвесторів, і пояснив чому.

 

«Більшість зовнішніх інвесторів сприймають Гонтареву як видатного реформатора. За її керівництва, НБУ перейшов на гнучке курсоутворення та інфляційне таргетування. Це технічні терміни, які описують яким чином НБУ сьогодні приймає рішення. Новий тип прийняття рішень дозволив, на думку експертів і інвесторів (і я погоджуюсь), забезпечити низьку інфляцію і стабільність курсу сьогодні. В той же час, на думку зовнішніх спостерігачів, Гонтарева знаходиться під тиском від Коломойського через рішення по Приватбанку. Також вони не розуміють наскільки сьогоднішня влада є незалежною від Коломойського та інших олігархів. 95 квартал асоціюється з владою. І жарти проти Гонтаревоі можуть і будуть сприйматись як підтвердження зв`язків між олігархами і владою. Це може бути несправедливо, але така є реальність. Тому, номер 95 кварталу про Гонтареву прямим чином впливає на інвестиційний клімат в Україні і цей вплив негативний», - написав він у себе в Facebook.

 

 

Міністерство культури

 

Міністр культури молоді та спорту України Володимир Бородянський вибачився перед колишньою главою НБУ за участь хору ім. Верьовки в номері "95 кварталу" на тему згорілого будинку Гонтаревої.

 

«Вибачте, Валерія Олексіївна, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки», - написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

У наступному своєму дописі Бородянський додав, що радіти тому, що у людини згорів будинок - зловтіха, яка породжує вседозволеність, таку модель поведінки треба присікати.

 

«У моїй системі цінностей радіти тому, що у людини згорів будинок - зловтіха, яка породжує вседозволеність, цю модель поведінки не можна підтримувати або виправдовувати - її можна тільки присікати. Не можна перетворювати в норму те, що нормою не є», - йдеться в повідомленні.

 

Водночас заступниця міністра Ірина Подоляк поставила питання про доцільність фінансування соцреалістичних проектів на зразок хору імені Григорія Верьовки.

 

Генеральний директор хору ім. Верьовки Зеновій Корінець

 

Генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець в коментарі Укрінформу заявив, що пропозиція узяти участь у виступі надійшла тиждень тому. Він вагався, а зрештою погодився. Тепер же вважає, що хор потрапив у нехорошу ситуацію.

 

“Це був стьоб... Вони подзвонили, прийшли. Я не погодився спочатку з тим текстом. Але мені заперечили: тут нічого такого немає, ми тільки те й робимо, що над усіма жартуємо. У нас така програма, ви нічого такого не думайте. Ми стібаємося над усіма — і над президентом, і над іншими”. Мене просто переконали, і ми якось не сприйняли це всерйоз. І ми з режисером, до речі, сперечалися: що текст непристойний - як можна стібатися, якщо в людини щось згоріло?.. Я, знаєте, мабуть, до кінця не подумав. І ми потрапили в нехорошу ситуацію. Мені дуже-дуже незручно”, - сказав Корінець.

 

Він додав, що «це неприємний стьоб над людиною. Я тут згоден. З усіма в цьому згоден. Ми просто повелися. Я не подумав. Що тут виправдовуватися?.. Це рішення приймав я, а не колектив».

 

Студія "Квартал 95"

 

Скандальний номер за участі хору Вєрьовки прокоментувала Студія Квартал 95. У прес-службі компанії назвали випуски "Кварталу" гострою політичною сатирою. Мовляв, «так було, є і буд». Також у студії подякували хору, зауваживши, що колектив «незаслужено піддається інформаційній атаці».

 

«Майже кожен новий випуск «Вечірнього Кварталу» стає резонансним, бо ми жартуємо на ті теми, які хвилюють суспільство. «Квартал» - це гостра політична сатира, так було, є і буде. Навіть, якщо це не подобається деяким політикам. Саме політики, їх дії і наслідки їх дій, які відчувають мільйони українців, дають нам привід для сатири. Ми вдячні хору імені Верьовки та нам шкода, що заслужений колектив незаслужено піддається інформаційній атаці. Колектив не брав участі в написанні матеріалу, тому, будь ласка, поважайте його», - йдеться в повідомленні, опублікованому у Facebook.

 

Також студія зверхньо звернулася міністра культури Бородянського та міністра економіки Милованова.

 

Валерія Гонтарева

 

Колишня очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева прокоментувала Радіо Свобода номер «Кварталу 95» про підпал її будинку.

 

«Це сором!!! Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити у цивілізованому суспільстві!» – зазначила вона і додала, що «щодо цинізму «95-го Кварталу» сумнівів давно нема. Але участь у цьому народного хору, це вже сором для всієї країни».

 

Також Гонтарева припустила, що за цією витівкою може стояти олігарх Ігор Коломойський. При цьому вона впевнена, що Коломойський в будь-якому разі заперечуватиме свою можливу причетність до номеру.

 

Ігор Коломойський

 

Пісню студії «Кварталу 95» про підпал будинку Гонтаревої Радіо Свобода прокоментував одіозний український бізнесмен Ігор Коломойський.

 

Спершу сказав, що не бачив номер, утім, після запитань пообіцяв подивитися і зрештою відповів: «Браво!», – та додав, що номер йому «дуже сподобався». Зокрема, йому сподобалася фраза «згоріла від сорому».

 

На запитання про те, чи не вважає він це насміханням над людським горем, Коломойський відповів, що ні. «Так не останнє ж майно згоріло. Що тільки в неї хата згоріла? А скільки на Донбасі хат згоріло?» – зазначив він.

 

Окрім того Коломойський очікувано заявив, що не брав і не беру участі в створенні контенту «Кварталу 95». Мовляв, не підтримує зв’язок з гумористичним проектом вересня минулого року і на політику його жартів не впливає.

 

Соціальні мережі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

схожі публiкацii