Культура 2019-11-04 14:42 Алла Пушкарчук

"Геніальні диЛЛетанти" та Перші дні корейської культури. Найважливіші культурні події тижня

Тиждень 4-10 листопада насамперед запам'ятається VIII Міжнародним музичним фестивалем "Відкриваємо Падеревського", виставкою "Геніальні диЛЛетанти: субкультура 1980-х років у Німеччині", Х Міжнародним фестивалем Kyiv Blues Fest та Першими днями корейської культури в Україні.

8 листопада у Львівській національній філармонії розпочинається VIII Міжнародний музичний фестиваль "Відкриваємо Падеревського", покликаний популяризувати постать Ігнація Яна Падеревського – видатного митця, який об’єднує польську і українську культури.

 

 

Під час фестивалю вперше презентують оперу за однойменним романом “Соляріс” Станіслава Лема сучасної композиторки зі Львова – Любави Сидоренко. Окрім самої прем'єри музичного твору, відбудеться творча зустріч з режисером Мареком Вайсом та композиторкою Любавою Сидоренко, коротка лекція на тему створення опери "Соляріс", про роль та значення творчості Лема для Львова, а також про його зв’язки з містом.

 

Читайте також: Мирослав Скорик: "Хотів знайти власний стиль. Гадаю, для композитора це нормально"

 

Також у рамках "Відкриваємо Падеревського" пройдуть два концерти "Gala – Монюшко, Монюшко невідомий" та "Львів для Монюшка і Міцкевича", які у своїй тематиці пов’язують постаті двох митців зі Львовом, зокрема з історичними подіями що мали місце 115 років тому, а саме - з відкриттям пам’ятника Адаму Міцкевичу.

 

 

"Беручи до уваги 200 річницю від дня народження Станіслава Монюшка, і, в зв’язку з цим, святкування в Польщі та у цілому світі Року Монюшка, прагнемо під час VIII Міжнародного Фестивалю "Відкриваємо Падеревського" відзначити цю виняткову річницю і виняткового творця. Станіслав Монюшко був композитором надзвичайно популярним за часів існування Театру Станіслава Скарбека у Львові, а також, і пізніше, в часи повстання Львівської Опери (Тодішнього Міського Театру, що перебрав на себе роль Театру Скарбека). Рік Монюшки збігається у Львові з 115 річницею відкриття пам’ятника Адаму Міцкевичу. В 1904 році, під час урочистостей, пов’язаних з відкриттям пам’ятника, виконувалися твори Монюшко, зокрема його пісні та Кантата «Widma» на слова Адама Міцкевича. В рамках пропонованих концертів, хочемо наблизити до слухача постаті обидвох митців", - зазначають організатори.

 

Читайте також: Від Прометея до Сізіфа

 

Так, у концерті 8 листопада будуть представлені відомі оперно-симфонічні твори композитора та вперше, після понад 100 років, презентована музика маловідомої в Україні Кантати "Widma". 9 листопада прозвучить камерна музика Монюшка, зокрема його знамениті пісні на слова Міцкевича.

 

Крім того, з нагоди Національного Свята Незалежності Польщі пройде концерт за участю Кшесіміра Дембського, Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та Камерного хору “Gloria”. 

 

8 листопада у Києві в Довженко-Центрі відкривається міжнародна виставка "Геніальні диЛЛетанти: субкультура 1980-х років у Німеччині" організована Довженко-Центром спільно з Goethe-Institut Ukraine, яка представляє найбільш масштабний огляд німецької субкультури 1980-х років. 

 

 

"Геніальні диЛЛетанти - це  вибух творчої свободи в німецькій субкультурі 1980-х років. Саме так, зі свідомою помилкою, називався концерт 1981 року в Західному Берліні, що дав назву всьому масштабному культурному феномену", - йдеться в описі події.

 

Так, на виставці представлено широкий спектр цієї субкультури: сім музичних груп, художники, кінематографісти та дизайнери з міст і регіонів, що задавали тон у Західній і Східній Німеччині. Зокрема, експозиція включатиме музику культових гуртів Einstürzende Neubauten, D.A.F., Die Tödliche Doris, F.S.K., Palais Schaumburg, Ornament und Verbrechen, а також кіно, арт, мода і дизайн того періоду у відео-, фото- та аудіоматеріалах, на плакатах, сторінках журналів і т. д.

 

 

Як зазначається, "Геніальні диЛЛетанти" представляють протагоністів і місця зустрічей митців у різних містах, знайомлячи відвідувачів із багатоманітними спільнотами. Поруч із цим представлено і зразки сучасного розвитку в мистецтві, кіно, моді та дизайні.

 

Читайте також: Берлінський мур та серійні вбивства у новому німецькому кіно

 

У день відкриття виставки виступить культовий представник українського панку і року Alexander Pipa з гуртом Attraktor duo, а засновник колективу F.S.K. Томас Майнеке зіграє в Києві як хедлайнер техно-вечірки.

 

Виставка проходить у рамках Тижнів Німеччини в Україні і триватиме до 15 грудня.

 

8 листопада у Києві у Будинку кіно розпочинається Х Міжнародний фестиваль Kyiv Blues Fest.

 

 

"Киянам та гостям столиці протягом цих двох днів буде представлена феноменальна програма блюзу найвищої проби за світовими стандартами: 7 виконавців блюзу з США, Великої Британії, Канади, Польщі, Білорусі та України з майже усіма відтінками блюзу — від традиційних до інноваційних та сучасних!", - йдеться в анонсі фестивалю.

 

Читайте також: Українські музичні фестивалі: хто й навіщо їх фінансує?

 

Так, цьогоріч на сцені Kyiv Blues Fest виступлять такі музиканти та гурти: Michael Wheeler (USA), Son Of Dave (Canada), Mike Greene band (USA-Poland), бенд Олексія Яровенка (Білорусь-Україна), Lewis Creaven Band (UK), Michael Roach (USA) та український виконавець Макс Ватутін.

 

 

8 листопада у Києві у просторі IZONE резидент фонду IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives Віталій Шупляк презентує свій виставковий проект “Протираючи штани”.

 

 

Як зазначається, "Протираючи штани" - це наступний етап у практиці художника, втілений в інсталяціях, відеороботах, рисунках. Твори порушують питання формування ідентичності та зовнішніх впливів на неї, досліджують символи самоідентифікації та дигіталізацію суспільства.

 

Віталій Шупляк - молодий митець, народився в Бережанах (Україна), наразі мешкає у Німеччині. Займається відео, інсталяцією та перформансом, є засновником Pi-Gallery та був учасником групи Carrousel. Віталій - автор 9-ти персональних виставок і учасник більше як 80-ти групових проектів. Він досліджує проблему широкого розуміння ідентичності, наслідків та впливу міграції, кордонів віртуального світу та вагу нових технологій у нашій ідентичності.

 

Експозиція діятиме до 13 листопада.

 

10 листопада у Києві в Мистецькому центрі "Шоколадний будинок" розпочинаються Перші дні корейської культури в Україні.

 

 

В експозиції будуть представлені твори мистецтва, декоративні вироби, одяг, предмети побуту із традиційного корейського паперу Ханджі.

 

Читайте також: Вієра Ланґерова: "Європа відчуває, що азійський досвід потрібен їй у багатьох практичних речах"

 

Так, на відвідувачів заходу  чекатимуть майстер-класи із виготовлення ляльок та предметів декору із паперу Ханджі, лекції про мистецтво Кореї та чим воно може бути цікавим сучасним українцям, виставка в метро та показ традиційного одягу Ханбок.

 

Дні корейської культури триватимуть до 12 листопада.

схожі публiкацii