Культура 2019-12-23 16:41 Алла Пушкарчук

Трієнале сценографії та виставка “А4, кулькова ручка”. Головні культурні події тижня

Останній тиждень 2019 року запам'ятається насамперед презентацією літературного проекту "Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою", виставкою “А4, кулькова ручка”, Трієнале сценографії імені Данила Лідера та "Різдвяним вернісажем".

23 грудня у Києві у книгарні "Є" відбудеться презентація літературного проекту PEN Ukraine та онлайн-журналу The Ukrainians "Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою".

 

 

Як зазначається, "Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою" — перший літературний ТОП-100, покликаний розповісти українцям і світу про найважливіші літературні твори, написані українською мовою. Його уклали члени Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу.

 

"До списку входять твори, які збагатили українську та світову літературу, відзначаються особливим авторським стилем, запропонували нові ідеї та смисли, вплинули на розвиток української мови та становлення України", — таким є головний критерій, на який мали зважати укладачі списку.

 

Читайте також: Реґула Венске: "Нечитання зажене у пастку фейкових новин"

 

Окрім того, іншими його особливостями є те, що до нього ввійшли лише твори, написані українською мовою у XVIII-ХХІ століттях, і що у ньому представлені поезія, проза, драматургія, есеїстика й мемуари, але до нього не входять наукові видання. Ще одна важлива деталь — кожен автор у цьому ТОП-100 представлений лише одним твором.

 

Участь у презентації проекту візьмуть Тамара Гундорова, Елеонора Соловей, Анатолій Дністровий, Олексій Сінченко, Вахтанґ Кебуладзе. Модеруватиме захід Тетяна Терен.

 

24 грудня у Києві у "Карась Галереї" відкривається 14 щорічна виставка наймасштабнішого художнього проекту України “А4, кулькова ручка”.

 

 

"Ми відкриваємо нову виставку вже спираючись на тисячу авторів які вже взяли участь у проекті, спираючись на біля 7000 робіт в колекції та на всеукраїнське та міжнародне визнання. Наше прагнення зараз не стільки кількість робіт в експозиції (у 2018 на стінах висіло більше 1000 аркушів), але якість. Ми підвищуємо планку вимог ще вище, до робіт що приймаються в Проект. Безумовно задачею мистецтва є архівація набутого цивілізаційного досвіду та генерація на її основі нових сенсів. Сподіваємося, що наш Проект з кожним роком буде все більше відповідати саме цим принципам", - зазначають організатори.

 

Читайте також: Вихід із тісняви

 

Виставка триватиме до 28 січня.

 

24 грудня у Києві у Національному музеї "Київська картинна галерея" пройде відкриття Трієнале сценографії імені Данила Лідера.

 

 

В експозиції буде презентовано творчий доробок понад 40 українських художників-сценографів різних генерацій, який було реалізовано за останні 3 роки у вітчизняних та зарубіжних театрах. На виставці можна буде побачити макети, ескізи, костюми, фото вистав, що вийшли на сцену з 2016 по 2019 рік. Численні та різноманітні експонати розкриють таємниці унікальної творчої професії, унаочнять універсальний характер роботи художника, яка зазвичай  залишається поза увагою театрального глядача. Також цьогоріч на Трієнале очікується львівська галерея "Сценографія" зі своєю окремою експозицією.   

 

Читайте також: Дипломатія в наметах

 

В рамках виставки плануються зустрічі з авторами, майстер-класи, відвідини залаштункового простору різних театральних майданчиків. Спеціальний гість Трієнале - Київський театр "ДАХ".  

 

Серед учасників виставки - сценографи провідних київських театрів: Марія Левитська, Андрій Александрович, Володимир Карашевський, Ігор Несміянов, Людмила Нагорна, Наталя Кучеря, Віктор Бариба, Олексій Вакарчук і Катерина Корнійчук, Олександр Друганов, Валентина Кузьмічова, Олексій Гаврош, Наталя Рудюк, Ганна Духовічна, Андрій Злобін і Ганна Іпатьєва, Богдан Поліщук, Стас Петровський, Олег Луньов та багато інших. 

 

Експозиція діятиме до 12 січня.

 

 

 

 

В експозиції представлені роботи (живопис та графіка) сучасних українських митців. Зокрема, свої твори презентують Марі Барі, Тетяна Кара, Наталія Ващук, Павло Кір’яков, Микола Проскурін, Тетяна Самоткіна, Тетяна Савушкіна, Алла Шлапак, Наталія Полінкевич, Оксана Пархоменко, Володимир Бездробний.