Світ 2020-01-24 15:28 Марія Очеретяна

П'ять фактів про таємничий "китайський" коронавірус, які варто знати

Що відомо про новий смертельний вірус, який виник в Ухані?

З початку року у китайській провінції Хубей спалахнув новий коронавірус nCoV. Він швидко поширився Китаєм, а згодом випадки захворювання зареєстрували в Таїланді, Тайвані, Японії, США та Південній Кореї. За інформацією різних джерел, від ураження новим вірусом померло вже від 18 до 25 людей. 

 

Тиждень.ua зібрав головну інформацію, яку варто знати про коронавірус. 

 

1. Що це за вірус і звідки він виник? 

 

Перший спалах нового вірусу зареєстрували 31 грудня на базарі морепродуктів в Ухані, ринок було закрито з 1 січня. 

 

Як зазначають у науковому журналі Nature, зараз спеціалісти працюють над визначенням тваринного джерела вірусу. Вони припускають, що коронавірус зародився у невстановленої тварини і від неї поширився до людей. Генетичне секвенування свідчить про те, що вірус Ухань пов'язаний з коронавірусами, які циркулюють у кажанів. Утім, переносити їх можуть й інші ссавці. Також є твердження, що вірус міг поширитися від змій. 

 

2. Які ознаки вірусу? 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини.

 

Як пише Independent, оскільки коронавіруси можуть спричиняти захворювання нижніх дихальних шляхів, особливо серед дітей чи людей людей похилого віку, а також тих, у кого ослаблена імунна система чи наявне серцево-легеневе захворювання, найімовірніше, що саме це стає причиною смерті від nCoV.

 

3. Чи існують ліки проти нового вірусу? 

 

Як зазначають у публікації Nature, жодні ліки не виявились ефективними при лікуванні ГРВІ та інших коронавірусних інфекцій у людей, і зараз немає жодних ліцензійних вакцин, спрямованих на профілактику цих інфекцій.

 

Команда спеціалістів у Китайському національному інженерно-дослідному центрі лікарських препаратів у Пекіні працює над пошуком методів лікування. Їхня мета - навчитися блокувати рецептор людських клітин, інфікованих вірусом. 

 

 

Національний інститут США зараз також працює над створенням противірусної вакцини. 

 

4. Яких заходів вживають, щоб запобігти поширенню коронавірусу? 

 

Через епідемію влада Пекіну скасувала всі святкові заходи з нагоди прийдешнього Нового року за місячним календарем. Жителів вже восьми міст в китайській провінції Хубей закликали не залишати межі населених пунктів у зв'язку зі спалахом смертельного коронавірусу.

 

Як пише ВВС, по всьому світу влада оголосила заходи з перевірки пасажирів із Китаю. Зокрема, у пасажирів, що прилітають у Лос-Анджелес, Нью-Йорк та Сан-Франциско, перевіряють температуру тіла. Також вони заповнюють "опитувальник симптомів", який перевіряє, чи є в них лихоманка, кашель або утруднення дихання. Аеропорт у ОАЕ також перевіряє температуру тіла тих, хто прилітає з Китаю.

 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки не рекомендує жодних заборон на пересування людей чи переміщення товарів між кордонами через коронавірус. Там заявили, що ситуація наразі є надзвичайною для Китаю, але не для світу. 

 

5. Що говорить МОЗ України? 

 

Міністерство охорони здоров’я України 21 січня офіційно повідомило Держприкордонслужбу про ситуацію з новим коронавірусом.

 

Також у МОЗ нагадують про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де були зареєстровані випадки nCoV:

 

  • уникати тісного контакту з людьми,  що мають симптоми  гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки при кашлі (не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

схожі публiкацii