Культура 2020-02-03 10:12 Алла Пушкарчук

Фестиваль американського кіно "Незалежність" та виставка українського натюрморту. Головні культурні події тижня

Тиждень 3-9 лютого насамперед запам'ятається виставкою живопису, графіки та акварелі "Три стихії" Юліана Скаканді, фотовиставкою Ігоря Гайдая "Нові зірки українського кіноекрану", ретроспективною виставкою Володимира Гарбуза "Жінка і кіт", 10-й фестивалем американського кіно “Незалежність” та виставкою українського натюрморту.

4 лютого у Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставки живопису, графіки та акварелі "Три стихії" Юліана Скаканді.

 

 
"Тема виставки – три стихії природи: небо, земля, вода. Спостерігаючи в природі найхарактерніші її стани, я надихнувся на створення цих робіт. Усі картини побудовані на контрасті: як кольоровому, так і пластичному, що допомагає показати велич та красу природи. Океан вразив мене безкінечним смарагдовим простором, гори – своєю стриманістю та суворістю", – коментує митець.


Юлій Скаканді – художник, графік, ілюстратор. Народився у 1945 році на Закарпатті. Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва А. Ерделі на факультеті монументально-прикладного живопису. У 1968 році вступив до Київського Державного художнього інституту на факультет художньої графіки. Член Національної спілки художників України, член спілки дизайнерів України (з 2007 р.), Заслужений художник України, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Лауреат трьох міжнародних бієнале в Італії (1993, 1995, 2017 рр.). Брав участь у міжнародних виставках в Румунії, Угорщині, Польщі, Австрії, Німеччині, Великобританії, Канаді та США.

 

Експозиція діятиме до 19 лютого.

 

4 лютого у Києві у "Галереї KINO" кінотеатру "Жовтень" пройде відкриття фотовиставки Ігоря Гайдая "Нові зірки українського кіноекрану".

 

 

Персоналії виставки: Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська, В`ячеслав Довженко, Римма Зюбіна, Наталія Васько, Катерина Молчанова, Роман Луцький, Максим Самчик, Олег Москаленко, Анастасія Пустовіт, Макар Тіхоміров, Лілія Яценко.

 

Мета виставки – сприяння формуванню позитивного бренду українського кіно, популяризація вітчизняного кіномистецтва, створення в Україні інституту кінозірок.

 

Організатор і автор проекту - кінотеатр "Жовтень" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Куратор виставки – Людмила Горделадзе.

 

Автор фотопортретів -  відомий український фотограф Ігор Гайдай, який є автором фотокниг: «Українці. Початок третього тисячоліття» (1996-2003), «9 місяців + 3 дні» (2006-2008), «РАЗОМ.UA» (2004-2011). Творчість Ігоря Гайдая сприяє промоції класики світової фотографії в Україні і сучасної української фотографії - в Європі. Виставки робіт Ігоря Гайдая проходили в галереях Польщі, Франції, Англії, США, Великобританії, Швейцарії.

 

5 лютого у Рівному в галереї "Євро-Арт" відкриється ретроспективна виставка Володимира Гарбуза "Жінка і кіт".

 


 

Як зазначають організатори, попри те, що Володимир Гарбуз - художник жанрово різноманітний і технічно багатогранний, до написання оголеної з котом він періодично повертається знову і знову, починаючи з 1977 року. Образи, представлені на понад 20 полотнах, автор  пропонує  трактувати не натуралістично, а символічно, акцентуючи на внутрішньому зв’язку кота, жінки та всесвіту, і запрошує глядача до діалогу, до глибин світотворення, до знаку та символу, які тисячоліттями виробили людина та природа. 

 

Читайте також: Один день з життя котів та “Дифузій”

 

Художник народився 21 грудня 1951 року в селі Карапиші Миронівського району Київської області. У 1987 році закінчив відділ книжкового мистецтва Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова у Львові. З 1988 року – член НСХУ. У 1990-97 роках працював над монументальними творами разом з Галиною Пришедько-Зубченко – відомою українською художницею-шістдесятницею. 9-разовий номінант на отримання Шевченківської премії, автор графічних серій на шевченківські теми – ілюстрацій до "Кобзаря", книг "Шевченко і вічність", "Стежками до світил", "Давидові псалми", а також олійних творів – "Катерина", "Перепоховання генія" та ін.  Його живописні та графічні роботи представлені в експозиціях багатьох українських і зарубіжних (Австралія, Канада, Польща, Словаччина) музеїв, а також у приватних колекціях.

 

Виставка триватиме до 22 березня.

 

6 лютого у Кииєві в галереї "НЮ АРТ" відбудеться відкриття виставки "Український натюрморт".

 

 

Під час виставки буть презентовані твори ХХ століття з приватних колекцій, які представлять найяскравіші школи живопису: Київську, Львівську, Закарпатську, Харківську, Одеську, Кримську. 

 

"Ви зможете побачити понад 60 добірних робіт високого рівня, відчути та зрозуміти для себе, чим саме характерна художня традиція та естетика кожного регіону. В експозицію залучені твори більше 30 авторів, які займають важливе місце в історії українського мистецтва, серед них такі видатні майстри як: Надія Білокінь, Микола Глущенко, Федір Захаров, Андрій Коцка, Марія Примаченко, Петро Столяренко, Сергій Шишко, Валентина Цвєткова та багато інших", - йдеться в описі події.

 

Виставка триватиме до 14 березня.

 

6 лютого у Києві у кінотеатрі "Жовтень" розпочинається 10-й фестиваль американського кіно “Незалежність”, у рамках якого пройдуть покази нових стрічок, що викликали найбільший інтерес на міжнародних кінофорумах.

 

У програмі фестивалю:

 

 • "Джуді" з Рене Зеллвеґер у ролі Джуді Ґарленд вже завоювала "Золотий глобус 2020" за найкращу жіночу роль та номінована на премію "Оскар";
 • драматична комедія "Прощання" отримала приз глядацьких симпатій на фестивалі "Санденс: Лондон", а виконавиця головної ролі, Аквафіна - "Золотий глобус";
 • драма "Хороший хлопчик" за сценарієм та автобіографією епатажного актора Шая Лабафа, про дитинство актора, отримав спеціальний приз журі на фестивалі "Санденс";
 • комедія "Сходження" має премію Coup de Coeur секції "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю;
 • фільм "Хвилі" увійшов до десятки найкращих фільмів 2019 за версією Національної ради кінокритиків США.

Спеціальна подія - показ унікального фільму "Аполлон-11"/ Apollo 11, що введе у святе-святих найзнаменитішої місії NАSА, яка відбулась 50 років тому - вперше доправила людей на Місяць. 

 

 

 

Традиційно на “Незалежності” - ретельно відібрана документальна програма:

 

 • фільм "Будемо сусідами?" від лауреата премії "Оскар", режисера Морґана Невілла показує портрет Містера Фреда Роджерса - ведучого дитячого шоу, якого змалку знають чи не всі американці;
 • "РБҐ: Життя ікони правосуддя" розповідає про шлях 85-річної судді Верховного суду США Рут Бейдер Ґінсбурґ від вражаючої юристки до справжньої ікони популярної культури;
 • "Стіна світанку" про те, як у січні 2015 американські скелелази Томмі Колдвелл та Кевін Йорґесон прикували світову увагу, намагаючись подолати Стіну Світанку - нездоланну 900-метрову скелю в Національному парку "Йосеміті" у Каліфорнії;
 • у стрічці "Хлопці на реабілітації" йдеться про чотирьох пацієнтів реабілітаційного центру та про неприкриту дійсність епідемії наркозалежності;
 • "Ерні та Джо: Кризові копи" розповідає про двох техаських офіцерів поліції, що взялися допомогти змінити ставлення поліції до викликів, пов’язаних із психічним здоров’ям;
 • про те, як Музей сучасного мистецтва штату Массачусетс (MASS MoCA) став найбільшим центром сучасного мистецтва в світі можна дізнатися у фільмі "Місто-музей"; 
 • в основі фільму "Квінсі" – життя та кар’єра музиканта Квінсі Джонса;
 • картина "Нуль відсотків" – про програму вищої освіти у тюрмі суворого режиму Сінґ-Сінґ під час кінофестивалю "Незалежність" презентує сам режисер Тім Скусен, відомий документаліст, який здобув низку нагород на багатьох фестивалях.

У рамках фестивалю також пройде лекція "Український кінематограф за океаном: кіно-знахідка в США" про світ кіно української діаспори.

 

Читайте також: Штучний інтелект підкорює Голлівуд

Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

Фестиваль триватиме до 12 лютого.

схожі публiкацii