Культура 2020-02-10 11:43 Алла Пушкарчук

"Короткий список" у Довженко-Центрі і Тарантіноманія. Найголовніші культурні події тижня

Тиждень 10-16 лютого насамперед запам'ятається виставкою скульптури і графіки Олександра Сухоліта, фотовиставкою “Короткий список: Сергій Братков, Олександр Глядєлов, Нікіта Кадан”, виставкою живопису Олександра Ройтбурда "Життя на столі", концертом "ДахиБрахи" та музичним шоу Tarantinomania.

11 лютого у Києві у мистецькому центрі "Шоколадний будинок" пройде відкриття виставки творів українського скульптора, графіка та живописця Олександра Сухоліта. 

 


 

 

Сухоліт Олександр Борисович народився у 1960 році в Чернігівській області. У 1979 році закінчив Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва. У 1986 році закінчив скульптурний факультет Київського художнього інституту (сьогодні НАОМА). Майстерня Макара Вронського. Член Національної спілки художників України
Живе і працює в Києві. 

 

Виставка діятиме до 8 березня.

 

13 лютого у Києві о 18:00 Довженко-Центр разом з Комітетом Національної премії імені Тараса Шевченка відкриває виставку під назвою “Короткий список: Сергій Братков, Олександр Глядєлов, Нікіта Кадан”.

 

 

Як зазначається, ідея створення виставки належить членам Шевченківського комітету Владі Ралко, Тетяні Кочубінській, Михайлові Рашковецькому.

 

"Різні за естетикою, інтонаціями, художнім методом, ці твори, поєднані разом, ілюструють природу людського у сьогоднішніх умовах політичної нестабільності, історичної фальсифікації та неможливості охопити дійсність. У основі своїй всі роботи використовують медіум фотографії. Але ці твори об’єднує не тільки звернення до фотографії.

 

Митці вводять глядача в стан трансу, перехідний стан. Кожен по-своєму. Кадан — створюючи з документальних фотографій сугестивний чорно-білий живопис, водночас підключаючи до свідомості «пацієнта» багатофункціональний аналітичний апарат. Глядєлов — за допомогою травмуючого шоку заримованих і зациклених пограничних ситуацій. Братков — колажуючи калейдоскоп підсвідомого в образі оманливо лагідних, легких підковдр. Але художники не маскують особисте і колективне підсвідоме «раціоналізаціями». Жорстко, чи іронічно, чи безжально, — всі вони пред'являють болючу правду, здираючи з неї “пост”, як шкіру. На жаль, зараз саме через біль ми може дістатися до людяності і розуму", - йдеться в описі події.

 

Читайте також: Прихований ресурс

 

Виставка триватиме до 4 березня.

 

14 лютого у Києві у залі аукціонного дому "Дукат" буде експонуватися виставка живопису Олександра Ройтбурда "Життя на столі".

 

 

На виставці в "Дукаті" представлено тринадцять натюрмортів, написаних художником за останній рік. Цього разу у фокусі його уваги опинилася площина круглого стола, де з’являються лаконічні натюрморти з особистих речей — неначе героїв театральних скетчів, що оповідають про життя на столі.

 

Читайте також: Опір ґрунту

 

Олександр Ройтбурд народився у 1961 році в Одесі. Закінчив Одеський державний педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинського (1983). Педагог з фаху — В. Гегамян. Один із лідерів "Української нової хвилі". Член НСХУ (1992). Засновник асоціації "Нове мистецтво". Голова правління ЦСМ Сороса в Одесі (1997–1999). Директор Галереї М. Гельмана у Києві (2002). Учасник 49-ї Венеціанської бієнале (2001). Твори зберігаються у Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк), Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), Галереї сучасного мистецтва (Любляна, Словенія), Художньому музеї Циммерлі при Рутгерському університеті (Нью-Джерсі), Одеському художньому музеї, приватних зібраннях України, США та багатьох інших країн.

 

Експозиція діятиме до 8 березня.

 

15 лютого у Харкові відбудеться концерт українського етно-хаус гурту "ДахаБраха".

 

 

Сьогодні в активі "ДахиБрахи" налічується величезна кількість інструментів: басові барабани, перкусія, флейта, фортепіано, віолончель, джембе, акордеон, бугай, укулеле, губна гармоніка, кахон, дарбука, табла, діджеріду. І справляються із цим всім лише чотири пари рук. Три дівчини і хлопець видають вражаюче потужний етно-хаус. Водночас їхні пісні є покликом предків, небувалим за силою і драйвом, вони складні, мають багато прихованих сенсів. І слухачі з неприхованим задоволенням підтверджують це. Синтез пісенної творчості різних народів світу видає унікальне явище. А в сумі з тонко підібраними харизматичними образами це створює неповторне дійство. 

 

16 лютого у Києві  у Caribbean Club відбудеться музичне шоу Tarantinomania у виконанні оркестру НАОНІ (Національний академічний окрестр народних інструментів).

 

 

Шоу Tarantinomania засноване на найпопулярніших саундтреках до фільмів культового американського кінорежисера, продюсера і сценариста Квентіна Тарантіно. Глядачам будуть представлені саундтреки до фільмів "Кримінальне чтиво", "Скажені пси", "Вбити Білла", "Джанго вільний" і "Одного разу... в Голлівуді".

 

Чиатайте також: Штучний інтелект підкорює Голлівуд

 

Вперше відомі хіти прозвучать у виконанні легендарного колективу – Національного академічного оркестру народних інструментів (НАОНІ), відомого не лише в Україні, а й далеко за її межами.

схожі публiкацii