Світ 2020-03-04 15:57 Марія Очеретяна

"Супервівторок" у США. Хто перемагає у праймеріз і чому це важливо

Що показали результати цьогорічних внутрішньопартійних голосувань?

У США 3 березня пройшов "супервівторок" - особливий день американської виборчої кампанії, коли внутрішньопартійні вибори проходять у великій кількості штатів. Тиждень.ua пояснює, чому цей день важливий та які результати цьогорічного "супервівторка". 

 

Що відбувається цього дня?

 

На праймеріз - внутрішньопартійних виборах - американці обирають представників, які голосуватимуть на партійній конференції 13-16 липня в Мілуокі. Представники підтримують певних кандидатів на президентські вибори. Для перемоги на конференції кандидату потрібно набрати голоси принаймні 1991 представників. 1357 делегатів із 3979 обирають саме під час "супервівторка".

 

3 березня у праймаріз брали участь такі штати: Алабама, Арканзас, Каліфорнія, Колорадо, Мен, Массачусетс, Міннесота, Північна Кароліна, Оклахома, Теннесі, Техас, Юта, Вермонт та Віджинія.

 

Чому за "супервівторком" так слідкують? 

 

Якщо серед республіканців з очевидною перевагою лідує чинний лідер держави Дональд Трамп, в демократів ситуація не така зрозуміла.

 

Серед демократів участь у праймеріз продовжують колишній віце-президент Джо Байден, сенатори Берні Сандерс, Елізабет Воррен та Емі Клобушар, конгресмен Тулсі Габбард та мільярдер Майкл Блумберг. 

 

Передвиборчі перегони залишили підприємець Ендрю Янг, сенатор Майкл Беннет, мільярдер Том Стеєр та колишній мер містечка Саут Бенд Пит Буттіджич, який переміг на голосуванні в Айові. Він відмовився від участі у виборах та закликав підтримати Байдена, пише Голос Америки

 

Які результати цьогорічного "супервівторка"?

 

Як і очікувалося, Трамп переміг на внутрішньопартійних виборах республіканців у всіх штатах, що брали учать у голосуванні. 

 

Серед демократів найзапекліша боротьба триває між колишнім віце-президентом Джо Байденом та сенатором-соціалістом Берні Сандерсом. За результатами підрахунку бюлетенів Байден отримав перемогу у більшості штатів, а саме: Арканзас, Массачусетс, Міннесота, Північна Кароліна, Оклахома, Теннесі. Найбільше голосів кандидат отримав у штатах Вірджинія та Алабама – 53 та 63% делегатів відповідно, пише CNN.

 

 

Сандерс лідує у Вермонті, Колорадо та Юті. Також підрахунок голосів досі триває у штатах Каліфорнія та Мен, де кандидати мають приблизно однакому кількість голосів. 

 

Що це означає? 

 

До "супервівторка" у праймеріз та кокусах демократів перемагав Сандерс. Якби 3 березня він посилив своє лідерство, Байдену було би дуже складно наздогнати конкурента. Одна з причин - результати "супервівторка" можуть вплинути на голосування в решті штатів. Американці можуть обрати своїх представників, зважаючи на те, як проголосували у попередніх штатах. 

 

Що відомо про кандидатів? 

 

78-річний Сандерс називає себе соціалістом та відстоює ультраліві ідеї. Як зазначає ВВС, сенатор від штату Вермонт підтримує введення універсального медичного страхування для всіх, хоче суттєво збільшити податки для заможних американців та підняти мінімальну зарплату. Він вже намагався висунутися на вибори у 2016 році, але зазнав поразки.

 

У питанні України Сандерс виступає проти вступу країни до НАТО, аргументуючи це тим, що блок не повинен розширюватися. Він також займає обережну позицію стосовно Росії.

 

77-річний Байден, натомість, має прихильність поміркованого крила демократів. Його підтримують представники Демпартії у Конгресі, які вважають, що у разі висування від партії ультралівого Сандерса, демократи не зможуть отримати велику кількість місць у Конгресі та Сенаті. 

 

Колишній віце-президент збирається інвестувати у федеральну інфраструктуру та навчальні заклади. Він вважає, що кошти потрібно вкладати в навчання, осскільки це дозволить перебудувати середній клас. 

 

Байден є проукраїнським кандидатом. Він підтримує вступ України до НАТО та вважає, що США повинні підтримувати і посилювати санкції проти РФ, хоча критично ставиться і до української влади. 

схожі публiкацii