ut.net.ua 2008-11-28 00:00 Зікора Антон

«Несторе, вийди!»

Шуфрич розбив губу Рудьковському. Тиждень готовий організувати поєдинок між двома політиками

 

В Україні знову відбулася віп-бійка. Наприкінці листопада народний депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич прийшов у офіс до соціаліста Миколи Рудьковського й побив його. Екс-міністр транспорту одразу поніс заяву в Печерське районне управління МВС із приводу побоїв, нанесених йому екс-міністром із надзвичайних ситуацій. Сьогодні обидва учасники конфлікту заявляють, що інцидент вичерпано. Проте з першого погляду видно, що в цій справі присутня якась незавершеність, тому Тиждень вирішив не залишати її просто так.
 
Досі не ясно, що ж насправді трапилося між двома колишніми міністрами та майже друзями. «Дійсно, в нас учора відбулася розмова, в якій ми обговорили певні розбіжності, пов’язані з оцінюванням політичної ситуації», – розповідав наступного дня Шуфрич. Народний депутат пояснив, що розмова була емоційною й стосувалася останніх заяв Рудьковського, який начебто різко змінив свою позицію щодо оцінки основних політичних гравців. «Ми говорили з приводу такої позиції Миколи, яка прогинається, відносно Ющенка та його оточення, а це нас усіх дещо дивує», – сказав Шуфрич. Проте при цьому він ухилився від прямої відповіді, чи наносив тілесні ушкодження Рудьковському.
 
НЕ «ПО-ПАЦАНСЬКОМУ»
 
«Подібні дії з боку Миколи Миколайовича викликають у мене розчарування в ньому самому, а в принципі мені просто його шкода», – заявив також Нестор Іванович. Такі слова щодо колишнього соратника звучать із вуст регіонала неоднозначно.
Адже всім відомо про гарячу вдачу Шуфрича (згідно з заявою, той перебував «у стані нервового збудження», що недивно). Як результат – у Рудьковського розбита губа. Колишній міністр транспорту стверджує, що регіонал кілька разів ударив його в обличчя, після чого залишив приміщення. До речі, відповідно до тієї ж заяви, Шуфрич з’явився в офісі Рудьковського не один, а в супроводі невідомого чоловіка. Це нібито був охоронець.
 
Якщо останнє – правда, то Нестор Іванович явно вчинив не «по-пацанському»: на будь-якому районі скажуть, що на «рамси» треба приїжджати поодинці. Щоправда, не дуже правильно вчинив і Рудьковський: привертати до розборок ментів не дозволять у жодній «правильній хаті». Приблизно про це говорив Владислав Лук’янов, депутат, вгадайте, від якої партії, знавець неформальних правил життя: «Який би конфлікт між Миколою Рудьковським і Нестором Шуфричем не відбувся, але писати на друзів папери в міліцію, коли ви, як діти в пісочниці, побилися, якось ненормально. Що б не відбулося, потрібно залишатися мужиком. Усі знають, що у слов’ян «писарів» завжди вважали слабкими людьми», – сказав народний обранець і додав, що коли Рудьковський – «справжній мужик», то він відкличе свою заяву. Поки ж ця справа передана в Генеральну прокуратуру.
 
До речі, як повідомляє прес-секретар Рудьковського Вікторія Бутенко, після того, як Шуфрич зайшов у кабінет її шефа, «звідти лунала тривала розмова на підвищених тонах». Потім «із кабінету почувся звук, ніби пересували меблі, й голос Миколи Рудьковського: «Несторе, вийди!» Прес-секретар також розповіла, що чула, як гість звернувся до її шефа з «якоюсь вимогою чи проханням», а той кілька разів відмовив. Шуфрич, у свою чергу, вимагав від Рудьковського пояснити причини відмови словами: «Колю, чому?» та «Колю, коли ти сидів у в’язниці, я тобі допомагав!»
 
ВИЇДЕНЕ «ЄЦО»
 
Журналісти вже назвали повний перелік можливих причин цього конфлікту. Зокрема, є припущення, що Шуфричу не сподобалося те, що Микола Рудьковський погодився фінансувати партію «Єдиний Центр», або ЄЦо, як її називають. У парламентських кулуарах ходять чутки, що колишній міністр транспорту погодився платити Вікторові Балозі за свою свободу. Відомо, що на Рудьковського порушили кримінальну справу за фактом незаконної розтрати державних коштів, на які міністр-романтик літав разом із першою красунею України до Парижа. Аналітики також припускають, що сварка могла бути пов’язаною зі спільним газовим бізнесом, який обидва начебто мають у Полтавській області.
 
Деякі ЗМІ повідомили спочатку, що конфлікт Шуфрича з Рудьковським відбувся внаслідок різного ставлення до Юлії Тимошенко. Мовляв, Шуфрич висловився за те, щоб вона залишалася на своєму посту, Рудьковський – проти. Однак незабаром він спростував версію про слід маленької жіночої ноги. За словами соціаліста, причина конфлікту прихована в політичній площині, проте Рудьковський «не говорив, що цією причиною була позиція щодо посади Юлії Тимошенко», – заявила його прес-служба. Все одно, в світі давнішніх чуток про особливі почуття Шуфрича до Тимошенко, сказане виглядає пікантно.
 
Але – геть чутки. Ми вирішили додати цьому конфліктові логічне завершення. Враховуючи заяву Рудьковського: «Якби подібне відбулося на рингу, я б відучив таку людину раз і назавжди розпускати руки», ми знайшли відповідний спортзал на Оболоні й почали телефонувати Шуфричеві та Рудьковському, щоб запросити на бій. Проте їх мобільні мовчали. Довелося спілкуватися з їхніми прес-секретарями: «Думаю, вони зможуть розібратися без участі преси», – відповіла Вікторія Бутенко. «Але ви передасте Миколі Миколайовичу нашу пропозицію про проведення поєдинку?» – запитали ми. «Звичайно, передам. Однак із досвіду знаю, що він навряд чи коментуватиме щось, оскільки все сказав учора», – відповіла прес-секретар Рудьковського. «Наш журнал пропонує вашому шефові побитися з Рудьковським на рингу, передайте йому це», – сказали ми Людмилі Щербань, прес-секретареві Шуфрича. «Ні, ні, ні! Це зайве, на це ніхто не піде. Ані Рудьковський, ані Шуфрич. Ми взагалі закриваємо цю тему. Адже це не елемент піару. Я знаю наперед, що він скаже».
 
Шкода, звичайно, що політики відмовляються битися, та, може, ще все попереду, враховуючи наступне.
 
ЗІРОЧКИ НА ФЮЗЕЛЯЖІ
 
Будучи представником кандидата Януковича в ЦВК під час виборів президента в 2004 році, Нестор Іванович неодноразово влаштовував бійки з опозиціонерами. 2005: бійка за тіло екс-губернатора Закарпаття Івана Різака в ужгородській лікарні – тоді Шуфрич отримав струс мозку. 2008: спроба перешкодити етапуванню підслідного екс-міністра Рудьковського з клініки назад у СІЗО. З тієї лікарні постраждалий регіонал пішов у гіпсі та на милицях. 2008: обіцянка вийти на ринг проти начальника Управління Держохорони Валерія Гелетея (замість цього Шуфрич показово побився зі своїм тренером з панкратіону).
 
Але навіть якщо при продовженні історії з Рудьковським Шуфрич не виправдає очікувань публіки, в Партії регіонів є ще один потенційний головоріз. Ось що з приводу поєдинку Рудьковський–Шуфрич сказав народний депутат України Ян Табачник: «Я б йому (Рудьковському, – Тиждень) відрізав не тільки руку, якою він написав заяву, але й голову, якою він думав. Він просто негідник і нікчема. Так не чинять із тими людьми, котрі тебе рятували, які до тебе ставилися по-людському. Я знаю, що Шуфрич – чесна людина, сказати цього про Рудьковського я не можу».