Економіка 2020-09-07 14:20
  ▪   Новини партнерів

Чи можна залишатись в Україні та зростати у професії? 5 питань та 5 важливих цифр

2020 рік примусив багатьох людей різко змінити своє ставлення до життя, кар'єри та майбутнього. Бізнеси та працівники відчули на собі вплив пандемічної кризи.
Хтось навіть залишився без доходів або втратив відчутну їх частину. Рекрутинговий стартап Make it in Ukraine розповідає, чи все так погано та що робити, щоб відчувати себе впевнено.

 

Розпочати хочемо з цитати співзасновника компанії Максима Уперяки. Цими словами він офіційно анонсував онлайн-саміт Make it in Ukraine.

 

 

Але ті, хто виросли тут, часто недооцінюють себе, свої можливості та потенціал України. Велике бачиться на відстані.»

 

5 питань про вихід із зони комфорту

 

Надайте собі чесні відповіді на ці питання.

 

 1. Що відбувається навколо?
 2. Чи втримаюсь я на плаву за таких умов і чи не опустяться руки щось робити далі?
 3. Що робити, якщо я хочу залишатись в України, а не полишати свій дім?
 4. Як покращувати власну компетентність та чим зайнятись, щоб забезпечити собі гідне майбутнє?
 5. З чим боротись, що покращувати в собі, від чого позбавлятись?

 

Відповіли? А тепер погляньмо, що відбувається з точки зору людей, які працюють у компаніях або мають бізнес.

 

1. Проблема навчання. Розвиток технологій настільки прискорився, що будь-яка людина має постійно навчатись (концепція Lifelong learning). Звісно, якщо не хоче залишитись без роботи або не «вилетіти» з ринку через застарілі знання.

 

2. Подолання щоденних робочих незручностей. Не всі збираються змінювати професію, але більшість з нас припускає, що було б чудово покращити те, чим займаємось зараз.  Адже щодня ми стикаємось не лише з посадовими складнощами, а й з певними проблемами у спілкуванні, розв'язанням конфліктів, мовними бар'єрами та іншими «термітами». Це саме ті комахи, що підточують міцне дерево, яке не повалили блискавки та урагани (як писав колись про вплив невеликих проблем Дейл Карнегі).

 

5 причин замислитись над необхідністю розвиватись

 

Розберемо нещодавнє опитування Make it in Ukraine докладніше. З усіх запропонованих тем читачі блогу, соцмереж та усі, хто погодився взяти участь, обрали 12 найважливіших тем, які б хотіли розібрати.

Топ-12 тем, які турбують українських фахівців. Серпневе опитування Make it in Ukraine

 

У блозі компанія докладно розбирала ряд IT-професій та розвіяла головні міфи щодо них:

 

 1. Портрет розробника у 2020 році
 2. Хто такий IT Sales Manager, чим займається, скільки заробляє і чому такий важливий
 3. Full Stack Developer: хто це, чим займається, скільки заробляє та як ним стати

 

З досліджень випливала колосальна різниця в рівні доходів. Лиш в середньому вона складала від 2 до 4 разів (див.статтю про Full Stack Developer), а за деякими професіями перевищення було надзвичайно великим. тому не дивно, що за даними опитування 44% читачів хочуть краще розуміти особливості роботи в міжнародних компаніях.

 

Зарплата Full Stack Developer в Україні. Джерело: Ukraine IT Salary Overview

 

Зарплата Full Stack Developer в США. Джерело: Stackoverflow

 

Ще декілька висновків з вже згаданого опитування:

 

 • 52% фахівців розуміють важливість прокачування як суто прикладних навичок (Hard Skills) так і загальних навичок, що допомагають спілкуватись, відстоювати власну думку тощо (Soft Skills).
 • З тих загальних навичок та Soft Skills, нестачу яких фахівці відчувають особливо гостро, 25% припадає на спілкування англійською, 22% — на особисту продуктивність, 19% — на комунікативні навички, по 16% — для лідерських якостей та управлінських навичок.
 •  

Узагальнимо та підкреслимо п'ять ключових цифр з досліджень ринку віддаленої роботи та опитувань, які постійно проводить Make it in Ukraine.

 

 1. 63% опитаних IT та Digital фахівців хочуть розпочати роботу у міжнародних компаніях.
 2. Медіанна зарплата в Україні на прикладі Full Stack Developer, щонайменше вдвічі нижча за світову та в чотири рази нижча за американську.
 3. Якщо 1000 фахівців почнуть працювати в міжнародній компанії, в країну надходитиме більш ніж 1 мільярд гривень на рік.
 4. У 55% спеціалістів виникають проблеми через нестачу професійних навичок, а у 38% — через проблеми з комунікацією.
 5. 80% українських фахівців відчуває чи відчували синдром меншовартості. Це важливіше, ніж може здатись. Людина має досвід, може багато запропонувати світові, але відкидає власні досягнення і вважає себе негідним свого місця. Звідси — відсутність професійного зростання, дискомфорт у роботі.

 

Стартап Make it in Ukraine намагається сприяти розвитку фахівців: досліджують проблеми спеціалістів і пишуть за ними статті, проводять вебінари, нещодавно започаткували English Speaking Club. Але цього недостатньо. Саме тому й виникла ідея щорічно об'єднувати протягом дводенного онлайн-заходу усіх фахівців, які прагнуть розвитку, з тими, хто вже досягнув успіху та може поділитись цінним досвідом.

 

Цілі онлайн-саміту:
 • Познайомити українських фахівців з міжнародними компаніями, які були започатковані в Україні.
 • Показати кейси успіху українських «єдинорогів» (високо оцінених успішних стартапів — прим.редакції).
 • Поговорити про компетенції майбутнього та підготувати до інтерв'ю.
 • Поділитися баченням загальної картини з-за кордону від людей, які емігрували з України заради роботи в Google, Facebook та інших легендарних компаніях.
 • Провести майстеркласи з IT & Business English, Hard & Soft Skills.
 • Гарно провести час, отримати нові знайомства, зрозуміти, що тих, хто любить Україну, але хоче рости в глобальному бізнесі, — дуже багато.

 

Серед спікерів — керівники та провідні фахівці з Netpeak, Allright, Microsoft, Facebook, Geeksforless, Happy Monday та інших відомих компаній.

 

Коли та як проходитиме саміт
 

19 вересня, марафон з 11:00 до 20:00. У відвідувачів буде можливість розвинути мережу корисних зв'язків та взяти участь у вечірці, яка пройде після завершення саміту.

 

Як зареєструватись
 

Реєстрація та участь у заході безкоштовна. Записатись можна за посиланням, а слідкувати за оновленнями — на офіційному каналі компанії.

 

А поки чекатимете на цей виступ, потренуйтесь складати резюме. Адже Make it in Ukraine розробили україномовний та англомовний посібники щодо того, яких помилок треба уникати при написанні резюме, що треба писати, а що буде зайвим. До порад додається готовий відформатований шаблон, який можна забрати собі.

 

Отже, перечитайте ще раз 5 питань та 5 ключових цифр з цього огляду, відвідайте онлайн-саміт і починайте діяти. Тепер усе залежатиме тільки від вас.

 

схожі публiкацii