Культура 2020-09-12 10:51 Маріанна Братущик-Хома

Зиґмунд Фройд, залаштунки Віденської опери та мистецтво бути дитиною у новому австрійському кіно

10 вересня у столичному кінотеатрі «Жовтень» розпочався 9-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно».

До цьогорічного фестивалю увійшли чотири повнометражних фільми та традиційна добірка короткометражок від фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.

 

Фестиваль відкрила історична трагікомедія «Мій друг Зиґмунд Фройд» (The Tobacconist) Ніколауса Лейтнера. Кінострічка є екранізацією бестселера «Продавець тютюну». Події розготаються  в Австрії у період після Першої світової війни. Головний герой Франц переживає муки першого кохання, потерпає від дивних сновидінь і звикає до життя у столиці. До тютюнової крамниці, де працює Франц, заходить багато знатних та відомих містян. Одним з таких відвідувачів є Зиґмунд Фройд, який дає юнакові поради щодо особистого життя. Скоро життя обох змінить нацистська окупація Відня. Франца чекає розчарування та найголовніше... ідеологічний вибір. Фільм Лейтнера здобув чотири номінації на національну премію Austrian Film Award.

Документальне кіно «За лаштунками Віденської опери» (Backstage Wiener Staatsoper) пропонує занутирися у світ однієї з найвідоміших опер світу. Глядачам обіцяють півторагодинну екскурсія під класичну музику та знайомство із процесами та роботою, яка зазвичай залишається ніким непоміченою. Зміни тривають із сьомої ранку до одинадцятої вечора – Віденська опера закривається лише на два вихідних на рік та продає 99% квитків на свої вистави.

 

Читайте також: Мистецтво розбещення у новому французькому кіно

 

Драма «Земля під моїми ногами» – це історія стосунків молодої та успішної бізнес-леді та її старшої сестри. Кінострічку вперше було представлено публіці на Берлінському кінофестивалі, де вона претендувала на здобуття премії «Золотий ведмідь» та Teddy. Робота режисерки Марі Кройцер також завоювала сім номінацій на Austrian Film Award та здобула премію за найкращу жіночу роль другого плану. Показ цієї стрічки відбувається в рамках тематичного року «Calliope Austria 2020: Жінки у суспільстві, культурі на науці», який проводиться за ініціативою МЗС Австрії.

 

А для сімейного перегляду у програмі фестивалю чудово підійде пригодницька стрічка «Як я навчився бути дитиною». Головним героєм є молодший син із ексцентричної родини кондитерських магнатів, який від природи наділений вражаючою уявою та почуттям гумору. Цинічний батько-тиран відсилає його до коледжу. Фільм спільного виробництва Австрії та Німеччини було відзначено трьома номінаціями та премією Austrian Film Award за найкращі костюми.

 

Крім того, на гостей чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології.

 

Читайте також: Нова хвиля українського кіно

 

«Тиждень австрійського кіно» триває у київському кінотеатрі «Жовтень» з 10 по 15 вересня. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

 

Організаторами фестивалю виступають Австрійський культурний форум у Києві та компанія «Артхаус Трафік». Усі події фестивалю здійснюватимуться згідно з рекомендаціями МОЗ щодо проведення масових культурних заходів під час дії карантину.

схожі публiкацii