Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-09-23 23:13 Оксана Дмитренко
  ▪   Лисичанськ

«Шарій у місті». Як партія скандального блогера працює на Луганщині

Особливої протидії діяльності шарійців немає. Це може свідчити, що традиційні лідери симпатій у регіоні поки що не розглядають політсилу як серйозного конкурента

Молода та амбіційна політична партія Шарія (ППШ) мала сміливі наміри потрапити до всіх місцевих рад Луганщини. Таке припущення можна зробити, спираючись на успішні результати команди Шарія під час тогорічних дострокових парламентських виборів. Однак рішення ЦВК про скасування виборів у низці міст та давні лідери вподобань виборців у регіоні залишили для ППШ небагато можливостей. Представники партії Шарія будуть балотуватися лише до Рубіжанської міської ради.

 

Про бажання брати участь у місцевих виборах було оголошено на офіційному сайті політсили вже давно. У довгостроковій перспективі, заявленій ще до парламентських виборів, партія має плани «перемогти на місцевих виборах та навести лад у містах та селах України».

 

Читайте також: Луна-кімната з червоними кульками

 

«Партія вільних людей»

Партія Шарія заснована відомим блогером Анатолієм Шарієм у червні 2019 року. Приводом для заснування політсили стало бажання брати участь у дострокових парламентських виборах. Особисто Шарію ЦВК заборонило балотуватися у депутати Верховної Ради. Попри це його політсила отримала кілька відсотків виборців. На Луганщині ППШ навіть зайняла 5-6 місце, залежно від округу. Це доволі багато для команди, яка юридично зареєструвала свою партію за місяць до виборів і загалом налічувала лише 29 членів.

 

«До нашої думки прислухаються на найвищому рівні. Наприклад, ми домоглися звільнення консула-антисеміта в Гамбурзі, причому ця історія потрапила на сторінки найбільших світових ЗМІ», – заявлено на офіційному сайті політичної сили.

 

Шарійці позиціонують себе як партія вільних людей (і в той же час прямо заявляють про авторитарний стиль управління політсилою на сайті – Ред.). У ППШ заявляють, що основою їхньої ідеології є лібертаріанство. Суть полягає в скороченні повноважень виконавчої влади до необхідного мінімуму. Водночас партійці ППШ «усвідомлюють той факт, що ідеї лібертаріанства в класичному вигляді в сучасних вітчизняних умовах реалізувати неможливо».

 

До ідеологічної спрямованості зводяться й цитати Анатолія Шарія: «У моїй Україні я можу говорити все, що думаю. У моїй Україні ЗМІ мають відповідати за написане. У моїй Україні не можна вкрасти мільярд та бути обраним на посаду. У моїй Україні всі рівні перед законом.»

 

«Ми ясно усвідомлюємо хто, що і чому гальмує розвиток і рівень життя в Україні», – наголошують на офіційному сайті партії. Та, на жаль, у програмі немає покрокової реалізації втілення лібертаріанства в Україні, як немає і описаного шляху до розв’язання піднятих проблем. Усе зводиться лише до критики чинної влади.

 

Читайте також: Дві колони ОПЗЖ

 

Діяльність на Луганщині

 

23 серпня 2020 року політична партія Шарія нарешті оголосила про офіційну реєстрацію партійного осередку на Луганщині. З цього приводу організували конференцію за участі активістів з Лисичанська та Рубіжного. Основними питаннями, які обговорил на заході, стали майбутня робота, регіональні проблеми та шляхи їх вирішення.

До офіційного утворення осередку партії, «шарійцям» теж ніхто не заважав вести активну роботу. Вони проводили акції з питань ЖКГ, відвідували вихованців Центру соціальної реабілітації дітей, Центру реабілітації для людей з інвалідністю та надавали матеріальну підтримку цим закладам. Активісти ППШ подарували обласній дитячій лікарні два апарати ШВЛ, тричі надали гуманітарну допомогу постраждалим від пожежі у Смоляниновому, відремонтували три дитячі майданчики. Все це зробили влітку 2020 року.

Кошти на подарунки та допомогу збирають на офіційному сайті партії Шарія, де кожен охочий може переказати гроші або ж купити речі з фірмовими логотипами партії. Якщо зважати на дорогі подарунки для обласної лікарні, то можна припустити, що або ППШ має значну підтримку серед населення, або ж фінансування йде від впливових людей чи Шарій використовує власні фінансові ресурси.

На щотижневих конференціях партійці обговорюють проблеми незаконних звалищ, залучення активістів, які бажають долучитися до партії, проблеми з незаконним розповсюдженням наркотиків у містах області та з харчуванням школярів. Коло питань змінюється. Час від часу шарійці пропонують варіанти розв’язання проблем.

Зокрема, ППШ пропонує створення загальнодержавної програми розвитку мережі сміттєспалювальних заводів у кооперації з країнами-донорами. За їх оцінками, у десятирічній перспективі звалища мають бути ліквідовані, а земля під ними – рекультивована.

Окрім того, партійний осередок проводить вуличні акції з проблемних, на їх думку, питань. У рамках заходів активісти інформують населення листівками та збирають підписи на підтримку своїх ініціатив.

Нещодавно активісти партії збирали кошти на допомогу постраждалим від підпалу квартири у Рубіжному, який влаштував військовий ЗСУ (трагедія сталася через побутовий конфлікт – Ред.). Також вони допомагали з прибиранням.

Привертаючи до себе увагу місцевих мешканців та наголошуючи на здоровому способі життя та спорті, осередок партії провів футбольний матч у Рубіжному. Змагалися на заході рубіжани та мешканці Кремінського району. Окрім того, активісти ППШ системно проводять толоки, супроводжуючи захід роздачею інформаційних листівок з програмою партії.

 

Читайте також: Бойко може втратити свою "вотчину"

 

Місцеві вибори

Поступово нарощуючи свою активність, шарійці заявили про бажання балотуватися на місцевих виборах до Рубіжанської міської ради.

 

Слід зазначити, що партія мала наміри висувати своїх кандидатів і до рад Лисичанська та Сєверодонецька. Про це свідчить активна робота у цих містах, а також переконлива критика рішення ЦВК про скасування виборів у низці громад Луганщини. До того ж, Луганський осередок партії надіслав звернення до президента з вимогою «не позбавляти конституційних прав громадян України, які живуть на підконтрольній території Луганської області». Прикрість зі скасуванням виборів залишила плани потрапити до рад двох великих міст Луганщини нереалізованими.

 

Критика влади як на державному, так і на місцевому рівні, є основним інструментом діяльності партії Шарія. «Шило на мило», – так вони висловили своє ставлення до нового очільника військово-цивільної адміністрації (ВЦА) Сєверодонецька Олександра Стрюка. Свою заяву пояснили відвертим ігноруванням очільником ВЦА звернень з приводу бездіяльності у сфері ЖКГ та закриття аварійної служби у місті.

 

Наступним кроком стала пильна увага до народних депутатів від Луганщини. На початку вересня ППШ ініціювали акцію з розшуку нардепів. Під гаслом «шукаємо хлопчика» шарійші поспілкувалися з перехожими, розповіли про невиконані обіцянки депутатів від двох округів, а також зібрали підписи за відкликання депутатів Олексія Кузнєцова («Слуга народу») та Сергія Вельможного (група «Довіра»). У підсумку зібрали 100 підписів.

 

Депутат Олексій Кузнєцов, який представляє партію «Слуга народу» дійсно вже тривалий час не з’являвся у 106 окрузі, за яким його обирали. За словами шарійців, Кузнецов виконав лише 10% передвиборчих обіцянок та підтримав у раді голосування за закон про продаж землі, легалізацію ігорного бізнесу та закриття російськомовних шкіл.

Щодо Сергія Вельможного – представника партії «Наш край», то він постійно відвідує Рубіжне, бере участь у святах та активно захищає права виборців. Проте шарійці наголошують, що Вельможний обіцяв, але не розв’язав проблему з опаленням та будівництвом нових доріг.

 

«Партія Шарія – незручний компонент для усіх політичних сил, саме тому з нами будуть боротися всіма можливими способами», - наголошує партійний осередок у соцмережах. Та навряд ОПЗЖ або «Наш край» серйозно сприймають подібних конкурентів (при цьому варто не забувати, що Шарій останнім часом – постійний гість телеканалів з орбіти лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука ­– Ред.).

 

Якби ППШ була дійсно вагомим конкурентом, на неї  б скаржились, критикували та заявляли до суду. Слід зазначити, що підкуп виборців командою «Наш край» та робота ОПЗЖ має набагато більший вплив на електорат.

 

До того ж партія Шарія намагається залучати людей до своєї команди оголошеннями у соцмережах. Тому великою залученістю політсила поки не може похвалитися. Можна припустити, що ППШ потрапить до місцевої ради Рубіжного, однак про більшість мова не йде.

схожі публiкацii