Культура 2020-09-29 13:00 Маріанна Братущик-Хома

Іранські школярки, шкільний булінг та життя нелегалів. У Києві відбувся Мангеттенський фестиваль короткометражок

Фестиваль щорічно збирає заявки від режисерів всього світу і у вересні представляє чергову добірку фіналістів. Переможців визначає численна міжнародна аудиторія.
У четвер, 24 вересня, у Києві у кінотеатрі "Київська Русь" відбулося відкриття інтерактивного Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів. Цей фестиваль щорічно збирає заявки від режисерів всього світу і у вересні представляє чергову добірку фіналістів. Переможців визначає численна міжнародна аудиторія протягом одного тижня.
 

У фестивалі взяло участь дев'ять фільмів тривалістю від двох до двадцяти чотирьох хвилин.

 

Перша стрічка з Австалії "Безпечний простір" (SAFE SPACE) показує допит двох детективів, які розробляють продумують до дрібниць техніку залякування очевидного свідка корупції в поліції. Дуже багато уваги акцентується на звукових ефектах, які викликають у глядача різного спектру емоції. Крім того, фільм має несподіваний кінець

 

У центрі сюжету короткометражки з Фінляндії "Палиця" (THE STICK) головна героїня дівчинка Ава робить усе, щоб здійснити свою мрію про собаку. І поки дитина вдається до маніпуляцій та шантажу, її батьки не гребують обманом, щоб не купувати собаку. Впертість дочки також сприяє загостренню стосунків не тільки з нею, а й пришвидшує руйнацію шлюбу її батьків. А палиця... Батько пообіцяв Аві, що якщо вона кілька тижнів гулятиме з палицею на порвідку тричі на день, то він придбає їй собаку. Протягом усіх кризових моментів поряд з маленькою дівчинкою є лише її палиця, яка вислуховує усі секрети та мрії і стає дуже важливою у її житті.

 

Читайте також: Гогольфест Dream у Херсоні: Культурна децентралізація

 

Іранський короткий метр "Іспит" (EXAM) тримає у напрузі від початку до кінця. Окрім головної героїні, яку змушує батько виконувати "сумнівне" доручення, коли та поспішає на іспит у школу більше вражає самі "декорації" фіільму. А саме змалювання життя малолітніх іранок, яких карають за сережки, пофарбоване волосся, мобільні телефони і щоб приховати "заборонену речовину" під час обшуку у школі головна героїня вирішує ризикнути життям. 

 

Російська сентиментальна короткометражка "Пробач мені, пес" (HEY, GRAY) розповідає про успішного бізнесмена, який будучи на межі життя і смерті, зустрічає старого пса Грея, якого колись викинув на вулицю багато років тому. Саме пес вирішить дарувати життя хазяїну чи ні. Хоч сентиментальна драма і викликає сльози, засуджує людську жорстокість та вивищує собачу вірність та відданість... Перші п'ять хвилин короткометражки займають титри з кадрами міста на манер мильної опери, що відразу виділяють російський корткий метр від інших.

 

 
 
Кінострічка з Ізраїля "Біле око"( WHITE EYE) показує молодого чоловіка, який знаходить свій вкрадений велосипед і намагається повернути його усіма можливими способами. Однак повернення його велосипеда коштуватиме депортацією невинного нелегала з Аритреї та його родини. Стрічка демонструє подвійні стандарти у поведінці поліцейських по відношенню до місцевих та емігрантів.
 
 
А от північномакедонський фільм "Стікер", мабуть, буде близьким усім, хто коли-небудь відчував усі тягості життя без умовної "довідки". Після невдалої спроби поновити реєстрацію автомобіля чоловік потрапляє до бюрократичного пекла, і намагаючись дістатися на свято до доньки, його кілька разів без вагомих причин затримує поліцієя та він потерпає від  свавілля правоохоронців. Як не як, герой хоче бути хорошим батьком і навіть нокаутує патрульного та викрадає його машину... А усі проблеми та перешкоди через те, що у його місто не завезли стікери для нових бланків реєстрації авто.
 
 
Короткометражка "Два хлопчики" із США спочатку піднімає величезний і страшний пласт булінгу та знущань у американській школі, однак пізніше виявляється, що жертва закохана у свого кривдика. Під час тортур у чоловічому туалеті хлопець зізнається агресору у коханні, що в останнього викликає скажений напад люті і призводить до трагічної розв'язки. Фінал фільму розтавляє усі крапки над "і" та вторить істину про замкнуте коло насилля, яке породжує насилля.
 
 
 
 
Несподівано життєрадісна мультиплікаційна французька корткометражка "Маестро" нагається завоювати серце глядача казковим лісовим оркестром із тварин, в якому білка з паличкою диригує нічним хором. Стрічка є рекордно короткою у порівненні з іншими заявленими у фестивалі - всього дві хвилини.
 
 
Гостросоціальна короткометражка "Подарунок" демонструє життя палестинців, які щоб придбати меблі чи продукти змушені перетинати кордон з ізраїльською поліцією. Головний герой їде на шопінг на Західний берег річки Йордан з дочкою, щоб подарувати дружині на річницю шлюбу подарунок. Однак чоловік стає об’єктом підозри для прикордонників і сама подорож стає небезпечною... Фільм знятий палестинською режисеркою викриває проблему  різного ставлення людей зі зброєю щодопалестинців та євреїв, які проживають поруч.
 

У цьому році у зв’язку з карантинними обмеженнями проголосувати за найкращу роботу Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів українці зможуть лише онлайн. Голосування триває з 24 вересня по 11 жовтня. Результати будуть передані до центрального офісу фестивалі у Нью-Йорку, та оголошені 1 листопада на сайті manhattanshort.com.

 

 

схожі публiкацii