Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2020-10-21 12:09 Оксана Дмитренко

Місцеві вибори на Луганщині: найкращі місця у Сєвєродонецькій районній раді

Новий поділ районів на Луганщині та скасування виборів на території до 10 км від лінії розмежування позначився на бажанні деяких політиків за будь-яку ціну стати депутатом.

Найбільша районна рада Луганщини

 

Виборча кампанія у розпалі. Списки усіх кандидатів до сільських, міських та районних рад Луганської області вже давно опубліковані на сайті ЦВК. Зважаючи на те, що до обласної ради на Луганщині депутатів не обирають через запровадження у 2014 році обласної військово-цивільної адміністрації (ВЦА), найамбіційніші політики вирішили спробувати потрапити до новоствореної Сєвєродонецької районної ради.

 

Населення району вдвічі переважає над іншими районами області. Окрім того, це єдиний район, де розташовані одразу всі три найбільші промислові міста Луганщині на підконтрольній території України. Зважаючи на скасовані вибори у частині регіону, з 325 тис. населення району обирати своїх депутатів будуть лише 65 тис.

 

ОПЗЖ попереду

 

«Зірковим складом» партії «Опозиційна платформа - За життя» (ОПЗЖ) можна впевнено назвати кандидатів до Сєвєродонецької районної ради. Сюди ввійшли помічники народних депутатів ОПЗЖ та майже усі колишні депутати місцевих рад Лисичанська та Сєвєродонецька. Загалом партійний список налічує 54 кандидати.

 

Читайте також: Бігуни. Хто у Миколаєві приєднався до нових брендів «За майбутнє» та «Пропозиція»

 

Два умовні табори ОПЗЖ, які ще до недавно працювали самостійно, вирішили працювати в тандемі. Частиною кандидатів у списку керує народний депутат Сергій Дунаєв (разом з Юрієм Бойком та Юлієм Йоффе), іншу частину очолює член політради партії Ростислав Дубовий (Віктор Медведчук та Вадим Рабінович).

 

Варто зазначити, що очолює список власне сам Дубовий, який керує штабом з допомоги постраждалим від масштабної пожежі на Луганщині. Проте мешкає Дубовий у Києві та приїздить до східного регіону лише у політичних справах.

 

Едуард Щеглаков йде другим кандидатом у списку та очолює низку кандидатів, якими керує Сергій Дунаєв. Разом із Щеглаковим до списку увійшли усі дев’ять ексдепутатів Лисичанської міської ради, які були відкликані взимку 2020 року за народною ініціативою.

 

Едуард Щеглаков

 

Едуард Щеглаков на минулих місцевих виборах, у 2015 році, був обраний депутатом та призначений секретарем Лисичанської міськради. Після відкликання з депутатства був звільнений міським головою з посади секретаря. Щеглакову вдалося поновитися на посаді рішенням апеляційного суду, проте сесія міської ради так і не зібралася, щоб проголосувати за його повернення.

 

Тож тепер Едуард Іванович працює безпосередньо у партійній ланці «Опозиційна платформа - За життя», хоча на сайті ЦВК значиться як безпартійний. На конференції партійного осередку він виступив у якості секретаря, а трохи згодом представив список кандидатів від ОПЗЖ на місцевому телебаченні. Щеглаков заявив, що одним зі своїх майбутніх повноважень як депутат Сєвєродонецької районної ради вважає контроль за роботою місцевих ВЦА на території району. Тобто разом з іншими колишніми депутатами місцевих рад, неявка яких на сесії, спричинила створення ВЦА, він тепер буде спостерігати за роботою цього самого ВЦА. Слушна нагода замислитись, чи не призведе подібна поведінка депутатів вдруге до розпуску, тепер вже районної ради?

 

Читайте також: Як змагаються кандидати у маленьких ОТГ

 

Потрапив до списку й ще один ексдепутат міськради, директор Лисичанськтепломережі Андрій Панаіт. Стосовно нього місцева прокуратура направила до суду обвинувальний акт за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем. Протиправні дії Андрія Панаіта, за даними прокуратури, спричинили майже 340 тис. грн шкоди комунальному підприємству, що належить до великих розмірів. На сайті обласної прокуратури вказано, що він всупереч вимогам законодавства уклав з Лисичанською міською радою додаткову угоду до трудового контракту про збільшення грошової допомоги при звільненні. Надалі директор комунального підприємства звільнився за власним бажанням та отримав незаконну грошову матеріальну допомогу у розмірі 12 середньомісячних заробітних плат. Через два місяці обвинувачений поновився на посаді та уклав ще одну додаткову угоду з міськрадою про власне преміювання за особистий вклад у роботу та результати підприємства.

 

директор Лисичанськтепломережі Андрій Панаіт

 

Також у списку одіозна ексдепутатка Лисичанської міської ради Олена Ратушна. В минулому вона очолювала партійну фракцію у міській раді. Робота кожної сесії супроводжувалася суперечливими лайками Ратушної з міським головою. Доходило навіть до ненормативної лексики та певних конфігурацій пальців.

 

Нещодавно у місцевих ЗМІ з’явилася інформація про рішення суду щодо визнання недійсним відкликання Олени Ратушної міською виборчою комісією. Проте у Лисичанську вже майже три місяці діє ВЦА і поновлення Ратушної ніяк не позначиться на його роботі.

 

ексдепутатка Лисичанської міської ради Олена Ратушна

 

Десятим номером у списку значиться Тетяна Худоба – очільниця відділу освіти ВЦА міста Лисичанськ, в минулому депутатка міської ради. За кілька останніх років її не лише встигли відкликати за народною ініціативою з міської ради, а й звільняли з роботи. Худобі вдалося поновитися на посаді очільниці відділу освіти та отримати зарплатню з міського бюджету за вимушену відсутність на робочому місці.

 

Окрім того, в роботі відділу освіти за кілька останніх років мали місце сумнівні договори на закупівлю продуктів для закладів освіти, якими займалася місцева прокуратура, а також суперечки про гаряче харчування у школах міста, які залишали учнів без обідів на кілька тижнів.

 

Читайте також: Як працює політична реклама на Івано-Франківщині

 

Колишній директор Лисичанськводоканалу, а нині заступник директора з питань комерційної діяльності Попаснянського районного водоканалу Євген Лисенко теж балотується до Сєвєродонецької районної ради. Був звільнений з комунального підприємства у Лисичанську на початку 2019 року, бо створив великий борг за електроенергію та лишив працівників без заробітної плати. Під час його роботи на посаді директора у місті почалися постійні перебої з водопостачанням через відключення електроенергії компанією ТОВ «ЛЕО» підприємству за несплату.

Тетяна Худоба – очільниця відділу освіти ВЦА міста Лисичанськ

 

Також у списку представлені ексдепутати Сєвєродонецької міської ради, які мають подібні заслуги. Серед них Ірина Сафроронова, в минулому депутатка Сєвєродонецької міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка та Олексій Свєтіков, ексзаступник міського голови Сєвєродонецька з питань діяльності виконавчих органів. За звичай Свєтіков спостерігав за перебігом виборчих подій як громадський діяч, а цього року вирішив долучитися до виборчого процесу як кандидат.

 

Є у списку ОПЗЖ до Сєвєродонецької районної ради троє людей, які взагалі не мають відношення до Луганщини. Наприклад, Сергій Кулеба, який проживає у Києві та має величезні земельні ділянки для фермерського господарства у Запорізькій області. Кулеба брав участь у перегонах до Верховної Ради 2013 року у Київській області, але програв. Чому вирішив балотуватися до райради саме у Луганській області невідомо.

 

Серед інших цікавих кандидатів можна відзначити помічників народного депутата Сергія Дунаєва Ольгу Яцик, яка за сумісництвом є очільницею його телерадіокомпанії «Акцент» та Євгена Байрамова, який працює політтехнологом Дунаєва. Тобто можна впевнено відзначити, що нардеп зібрав у списку до райради усе своє оточення.

 

«Батьківщина»

 

Луганська ланка Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» до Сєвєродонецької райради теж висунула кращих з кращих. Очолює список Олександр Романовський – голова партійного осередку, який, за звичай, змагався лише за місце у Верховній Раді України. На дострокових тогорічних виборах Романовській зайняв четверте місце по 112 одномандатному округу.

 

Також до списку увійшов його прессекретар та член благодійної організації «Благодійний фонд О.Романовського» Дмитро Будько. Своє рішення він обґрунтував гарним знанням помилок депутатів та величезним бажанням їх виправити. «Скажу лише одне - я буду дуже старатися, бо депутатство - це лише черговий інструмент, за допомогою якого можна реалізувати свої ідеї, ініціативи, впливати на глобальні процеси», - так Будько занотував свої прагнення.

 

Слід відзначити, що у списку «Батьківщини» немає жодного кандидата з Попаснянської громади. Сам Будько родом з Попасної, але наразі проживає у Сєвєродонецьку. Кількісний склад списку «Батьківщини» до найбільшої райради області також становить 54 особи.

 

Інші

 

Список «Європейської солідарності» очолив Роман Колесник – заступник керівника Секретаріату партійної ланки. З поміж кандидатів працівники партійного осередку та патріотично налаштовані підприємці Луганщини.

 

Найменшою кількістю кандидатів до райради відзначилася партія «За майбутнє», лише 17 осіб. До списку входять представники лише Рубіжного та Кремінної. Інші громади району не представлені. Схоже, кандидати об’єдналися лише напередодні виборів, а раніше входили до складу інших партій.

 

Дивно, що лідер політичних перегонів у містах та селах Луганщини, партія «Наш край» та партія парламентської більшості «Слуга народу» взагалі не виявили бажання змагатися за місця у найбільшій районній раді області. Можливо вони зволікають на те, що районні ради будуть діяти лише до внесення змін до Конституції України з питання територіального устрою держави. Подібні зміни парламент планує ухвалити вже наступного року. Тож партії вирішили не витрачати зусилля марно, адже термін дії ради не тривалий. Або ж мають місце політичні домовленості за сфери впливу на ради регіону.

 

Можна сміливо припустити, що інший лідер Луганського регіоні - ОПЗЖ отримає більшість у Сєвєродонецькій районній раді. Дуже зручна позиція балотуватися там, де з поміж приблизно 325 тис. населення скористуватися правом обирати зможуть лише 65 тис. Серед них люди, більшість з яких зовсім не чули прізвищ кандидатів, а тим паче не знають, їх «досягнень» в минулому.

схожі публiкацii