Політика 2020-10-28 18:41

Олексій Арестович про бажання Путіна інвестувати в Україну, вірність «Беркуту» присязі і спалені трупи активістів

У січні 2014-го Тиждень записав інтерв’ю з Олексієм Арестовичем. Сказане в ньому видалося вельми специфічним і мало подібним до правди. Власне, ми так вважаємо й сьогодні. Але коли «блогер» і «військовий експерт» став офіційним спікером української делегації в Тристоронній контактній групі, ми вирішили опублікувати фрагменти того інтерв’ю. Вони, можливо, дещо врізноманітнять уявлення про рівень експертності пана Арестовича

Про російський слід на Майдані

- До мене регулярно надходить інформація від небайдужих українських правоохоронців. Певна річ, я не можу називати імен. Але саме вони розповідають, що серед них є росіяни. Називають номера рейсів, якими "гості" прибули, кажуть, коли прибули, куди прибули...

Звісно, не варто вибілювати наш "Беркут". Однак люди у формі українського спецпідрозділу глумляться над українськими прапорами. Знущаючись над роздягненим хлопцем, змушують його співати гімн України. Це вже непрямі ознаки присутності росіян. Адже навіть міліціонер з Криму давав присягу на вірність Україні... Скажімо, він показує це друзям, каже: "Дивіться, я змусив його співати гімн України". І в чому понт?.. Ось у Москві, Вітебську чи на Уралі таке показувати можна: "Дивіться, як хохли співають гімн"... Це вже класний понт.

Українськи силовики запустили росіян сюди для допомоги, консультацій... Але росіяни накопичились та почали грати за власним сценарієм, у якому нашій владі відведена роль жертви. Це потрібно дуже чітко розуміти.

Про російські сценарії щодо Майдану

У Москві розігрується не один, а два сценарії відносно України. Сценарії це дуже різні, конфліктуючі. Є, умовно кажучи, пропутінські росіяни, які приїхали сюди. А ще є антипутінські росіяни. Вони теж приїхали сюди. І теж грають за своїм сценарієм.

В цьому й справа: сценаріїв в Україні стикається величезна кількість. Єдиний сценарій, якого немає - це український, наш власний, україноцентричний. Такий, який дозволить нам не бути ані пішаками Заходу, ані пішаками Москви.

Увага! Це цитата, це не мої слова, не моя аналітика. До мене приходили люди і сказали: "Путін не хоче бардака в Україні. Він хоче інвестувати в українську промисловість. Путінська Росія розглядає Україну як Америка Китай. Це кузня. Недарма вони їздили по заводам військовим..."

А от антіпутінські люди - якраз, начебто, за силовий сценарій. Може бути, що вони потім викинуть факти участі російських спецслужб у подіях в Україні. У цьому звинуватять Путіна. І на цій хвилі підніметься хвиля в Росії...

Про кількість загиблих активістів на 26 січня 2014 року

Є інформація з моргів. Про те, що десятки невпізнаних трупів розчиняють у вапняній соді, спалюють. Кажуть, що з трупами УБОЗ наш приїзджає... Чи, принаймні, ці люди відрекомендовуються як наш УБОЗ, давайте бути точними тут.

Ситуація вийшла з-під контролю. Навіть з-під контролю Банкової. Не Банкова ставить те, що відбувається. Є величезна доля її провини: адже Банкова відповідає за все, що діється в країні, відповідає за дії своїх міліціонерів, за того ж "невменяемого" Захарченка. Але окрім Банкової тут діє чимало потужних факторів. Це дуже заплутана гра. Тут всі можуть всі стріляти у всіх, з різних боків, як завгодно...

Це, звісно, зовсім не означає, що ми маємо звільнити від відповідальності український "Беркут", наприклад.

 

схожі публiкацii