Економіка 2020-10-29 16:10

Світлана Яківчик: Пенсійні виплати внутрішньо переміщеним особам зараховуються на карткові рахунки вчасно й без затримок

Про те, як намагаються розв’язати карантинні питання, пов’язані з пенсіями людей, що залишилися на окупованій території, Тижню розповіла начальниця Донецького обласного управління Ощадбанку Світлана Яківчик.

Як у Донецькій області змінювалась кількість пенсіонерів, які мають статус переселенців, за 6 років війни?

- З 2015 року кількість пенсіонерів-переселенців збільшилась майже вдвічі. В Донецькій області налічується 274 тисячі пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Залишки на їх рахунках складають 2,1 млрд грн.

Через карантинні обмеження в перетині КПВВ певна категорія ваших клієнтів позбавлена можливості вчасно обміняти картку, у якої закінчився строк користування. Наскільки велика кількість таких користувачів?

- Близько 112 тисяч внутрішньо переміщених осіб з різних причин не отримали в Ощадбанку платіжні картки. Вони зберігаються у відділеннях банку і чекають на своїх користувачів.

 

Читайте також: Останні кошти за руїни

 

До якої дати продовжено строк карток і що відбуватиметься після цієї дати? Чи відновиться обов’язкова верифікація для клієнтів цієї категорії?

- На період карантину Ощадбанк кілька разів продовжував дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких у цей час спливає. 26 жовтня банк подовжив їхню дію до 1 січня 2021 року.  Отже, якщо клієнт не зміг забрати свою нову картку у відділенні, він може й надалі знімати кошти та розраховуватись своєю старою карткою до 1 січня 2021 року.

Хочу окремо звернути увагу на те, що Ощадбанк продовжив термін дії карток тільки за тарифним пакетом “Мій рахунок”, який відкривається внутрішньо переміщеним особам. Усі ці картки є активними. За іншими тарифними пакетами строк дії карток продовжено не було. Отже, клієнтам потрібно звернутись до банку для отримання нової картки. Щоб дізнатись, за яким тарифом відкрито платіжну картку, клієнту слід зателефонувати до Контакт-центру Ощадбанку за номером: 0-800-210-800.

Ідентифікація внутрішньо переміщених осіб в установах Ощадбанку не проводиться на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням COVID-19, та протягом 60 днів з дня скасування карантину. При отриманні клієнтом платіжної картки та здійсненні операції з ПІН-кодом для нього почнеться новий відлік часу для проходження фізичної ідентифікації.

 

Читайте також: Окупація + коронакриза

 

До яких населених пунктів згідно з вашою статистикою люди з неконтрольованої території найчастіше все-таки потрапляють для вирішення своїх фінансових справ?

- Протягом вересня-жовтня 2020 року не спостерігається значних звернень клієнтів ВПО в установи Ощадбанку, за день - максимум до 750 осіб. А взагалі, клієнти найбільше традиційно звертаються до установ Ощадбанку в великих містах області - Маріуполі, Покровську, Краматорську та Слов’янську.

Що відбувається з коштами, нарахованими на картки, якщо люди не знімають їх, бо не можуть потрапити на територію, контрольовану українським урядом?

- Ми не втомлюємося повторювати, що пенсіонери можуть не хвилюватись. Пенсійні виплати внутрішньо переміщеним особам зараховуються на карткові рахунки вчасно й без затримок. Кошти лежать на рахунках і чекають клієнтів.

 

Читайте також: Пустеля замість териконів. Екологічна катастрофа на Донбасі

 

Чи готові відділення Ощадбанку до посткарантинного напливу клієнтів, які прийдуть забирати гроші та обмінювати картки?

- Установи Ощадбанку готові до обслуговування внутрішньо переміщених осіб, які завітають для отримання карток та готівки. В Донецькій області працює 155 установ банку, кількість операційних вікон – 472. Відділення Ощадбанку можуть надати банківські послуги 10 тисячам людей на день. Протягом місяця банк має можливість обслужити приблизно 165 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Також з метою уникнення черг для отримання платіжної картки для внутрішньо переміщених осіб проводиться запис в електронну чергу на сайті Ощадбанку, в Контакт-центрі (0-800-210-800) та в чат-боті. Запис проводиться згідно з режимом роботи відділень (з розрахунку по 15 хвилин на людину) протягом всього часу їх роботи.

Світлана Яківчик народилась у 1978 році в Чернівцях. Має дві повні вищі освіти - юридичну та економічну. В 2003 році переїхала в Горлівку Донецької області. З 2004 року працює в Ощадбанку, на разі — начальниця обласного управління. У 2014 році разом з Донецьким обласним управлінням Ощадбанку з Донецька переїхала до Краматорська.