ut.net.ua 2007-11-23 00:00 Зікора Антон

Йоги Януковича

Здоров’я або хвороба стали козирем політичних опонентів у боротьбі за владу

Здоров’я або хвороба стали козирем політичних опонентів у боротьбі за владу 

Уперше блискуча дотепність зрадила лідеру “Народної Самооборони”. Коли в прямому ефірі “5-го каналу” прозвучала тема доцільності зміни київського й харківського мерів, Юрій Луценко сказав: «Я готовий запросити в студію цих двох мерів і здати кров – вони і я. На вживання наркоти». При цьому лідер НС назвав Леоніда Черновецького й Михайла Добкіна «космічними коксодобувачами».
 
Невдалий аналітик Луценко
Потім Луценко в індивідуальному порядку здав свою кров, сечу й волосся для перевірки на наркотичну й алкогольну залежності. Клініка Евролаб не виявила амфетамінів, антидепресантів, похідних кокаїну, героїну, маріхуани й барбітуратів в “артефактах” Юрія Віталійовича.
 
Але Черновецький поставив Луценко мат у два ходи. Увечері п’ятниці він запропонував головному нашоукраїнцю пробігти 5-кілометровий крос на стадіоні НСК [285]«Олімпійський» у присутності ЗМІ. Наступного ж дня бадьоренький київський мер з’явився на стадіоні й пробігся – вистачило й 400 м, підтягся 15 разів на турніку й смачно продемонстрував журналістам оголені біцепси. Споглядальники переконалися: мер перебуває не в найгіршій фізичній формі. Важко симпатизувати столичному голові, але факт перемоги у піар-двобої не визнає, напевно, тільки баба Параска. А найзліші язики стали говорити, що хитрий мер викликав на дуель лідера “Народної Самооборони”, коли довідався, що той увечері поїхав «гудіти». І “двійку” вранці йому можна було ставити автоматом. «Я раджу йому кинути пити», – тупцював уже на скелеті суперника Черновецький.
 
Весільний  кікбоксер
Здавалося б, на цьому можна було ставити крапку, однак невдовзі взяв слово віце-мер Харкова Ігор Шурма: «По своїх фізичних даних Добкіну поступилися б і Черновецкий, і Луценко. Якби вони всі втрьох бігли крос – Добкіну рівних не було б. Повірте, я це говорю як людина, яка знає, скільки басейнів у день пропливає мер Харкова». Після вдалого виступу Черновецького цю інформацію перевіряти ніхто не наважився: а раптом і справді Добкін виявиться атлетом.
 
Всі ці піарно-спортивно-словесні баталії спонукали “ТИЖДЕНЬ” подивитися, наскільки фізично розвинені наші політики. Судячи з регалій і звань, найсерйозніший у цьому сенсі Микола Азаров: ще на посаді керівника Податкової адміністрації, він був головою Асоціації професійних видів єдиноборств. Віце-прем’єр – власник чорного пояса з карате, який йому якось вручив 11-кратний чемпіон світу Дон Вілсон.
 
Кореспондент “ТИЖНЯ” подався в офіс асоціації, де й зустрівся з її віце-президентом Андрієм Чистовим.
– Азаров? От він, от. – Віце-президент показує фотографії, на яких увічнено Миколу Яновича зі спортсменами. Стіл Чистова прикрашає величезний кубок, на якому російською написано: «Николаю Яновичу Азарову за поддержку в проведеннии матчевой встречи Украина-США по боевым искусствам. Асоциация кикбоксинга США».
– Наступного тижня в нас двобої з американцями. Потім вони цей кубок Азарову подарують.
– Американський кубок, зроблений в Україні з підписом російською – просто фантастика! А сам він яким видом спорту займається?
– Не знаю, може, ранкову зарядку робить.
Напрошується один-єдиний висновок: Азаров був весільним, чи з огляду на його останні заяви – капустяним президентом асоціації. А те, що йому подарувала голівудська зірка, не більше, ніж проста ганчірка чорного кольору.
 
Сідхи наставників Януковича
Якщо вірити повідомленням у ЗМІ, із ранкової зарядки починав у свій час Янукович. А нещодавно керівник апарата прем’єра Сергій Льовочкін заявив, що Віктор Федорович любить український борщ і займається йогою, яку йому викладають «висококласні фахівці». Янукович незабаром підтвердив це. «Індійська йога й український борщ – це ж бомба!» – подумали ми й взялися шукати «висококласних фахівців», які навчають Віктора Федоровича.
 
Для початку я зателефонував у Студію йоги Андрія Сідерского, найвідомішу українську структуру в царині йоги. Але там повідомили, що ніхто з їхніх фахівців точно не викладає Януковичу. Так само відповіли й у студії Андрія Лаппи, іншого відомого вітчизняного йога, а також у Київській школі йоги. Виходить, або ніхто не хоче зізнаватися, або «висококласні фахівці», що викладають йогові Януковичу, – не українці. І не дивно: автор Андрэ Ван Лісбет у своїй книзі «Пранаяма» пише, що Радянський Союз запрошував йогів з Індії для занять із космонавтами.
 
Прямуємо далі. Ще будучи народними депутатами, БЮТівці Сергій Потімков і Дмитро Видрін організували бійцівський клуб «Ронін» для навчання народному мистецтву кендзюцу – японського мистецтва володіння мечем.
 
Називати прізвища не буду, але бути членами клубу воліли бути багато депутатів. “Кендзюцу сприяє гармонізації, допомагає виходу дурної енергії, – говорить Сергій Потімков. – Але, як бачите, дурна енергія все-таки узяла гору”.
 
Мрія побороти Путіна
Відомо також, що у дзюдо серйозно вправлявся в молоді роки Порошенко, що й допомогло йому протистояти в армії «дідам». Знову обраний депутат Валерій Коновалюк захоплюється цією боротьбою з дитинства, сьогодні він – майстер спорту.
– Регулярно виходжу на татамі, – говорить політик. – Навчаю молодь.
– Хотіли б поборотися з Порошенко?
– Звичайно. Жаль, що поки в нас були з ним тільки політичні баталії.
– А щодо Путіна, який також дзюдоїст?
– Наскільки я знаю, він у гарній формі, і постійно підтримує її. Владімір Владіміровіч десь на 10-12 кілограмів легший за мене. Але свого часу в дзюдо не вирізняли вагових категорій. Сподіваюся, що коли Путін складе повноваження президента Росії, у нього з’явиться вільний час. Тоді я зможу з ним поборотися.
– Успіхів.
– І вам.
– Тільки... обережніше там з Путіним.
Коновалюк також повідомив, що в цьому скликанні в регіоналів є ще два майстри спорту з дзюдо – Гуменюк та Аркалаїв. «Фракція міцніє», – захоплено сказав депутат. Втім, опоненти біло-блакитних теж не пальцем зроблені. Так, у БЮТі є два сильні бійці: Валерій Шаманов, голова Луганської федерації дзюдо, фахівець з класичної боротьби й боксу, та знавець східних бойових мистецтв Андрій Кожем’якін. А Микола Катеринчук – зовнішність оманлива – боксер. Боксером є і Андрій Клюєв, 7 років цим видом спорту займався Ахметов, Ельбрус Тедеєв – олімпійський чемпіон з вільної боротьби, Янукович-молодший захоплюється рукопашним боєм. Тенденція, однак: «регионали» надають перевагу “жерсті».
Якщо ж говорити про мирні види спорту, то Томенко любить баксетбол, а не лижі, як можна було б подумати, Матвієнко – тенісист, Тимошенко просто бігає ліском, Яценюк – «качок», Шуфрич – лучник, Костенко – альпініст.
 
На цьому “ТИЖДЕНЬ” бажає всім міцного здоров’я й продовжує шукати втаємничених йогів Януковича.
 
СЛОВНИЧОК

Амфетаміни – потужні психомоторні стимулятори, за придбання та використання яких передбачається кримінальна відповідальність.
Барбітурати – рослинні речовини на основі барбітуратової кислоти, що пригнічує активність центральної нервової системи.
Сідхи – надздібністі, якими володіють йоги на певному етапі розвитку. Однією із сідх є вміння зникати у просторі.