ut.net.ua 2008-02-29 00:00 Зікора Антон

Мєнтопадіння

Ужгородський смертник "почав чіплятися до працівників ДАІ та "Беркута", ображати їх нецензурними словами"

 

Метушня навколо вказівного пальця підполковника Олексія Кожі надихнула Тиждень набрати телефон довіри начальника головного управління МВС України (272-53-00). Як відомо, цю «гарячу лінію» відкрили одразу після «жовтогарячої» революції в межах боротьби з «мєнтівськім свавіллям» і з метою сховати бандитів у в’язницях. У слухавці пролунав голос Миколи Лебединця: «Останнім часом скарг на міліцію стає більше, – говорить штатний психолог управління. – Ми працюємо з шостої ранку до другої ночі. Трапляється і по 50–60 дзвінків на день. У першу чергу звертаються у зв’язку з ДТП, просять юридичну допомогу. Всі скарги потім отримує начальник головного управління. Але ви ж розумієте, багато з тих, хто скаржиться, просто психічно хворі люди». Розуміємо: з роботою нашої міліції психічне здоров’я зберігати практично неможливо.
 
Все, що зараз відбувається з українською міліцією, нагадало, як голова Союзу письменників СРСР Алєксандр Фадєєв, не в змозі навести лад серед творчої братії, звернувся до Сталіна. У своєму листі він повідомив, що створювати шедеври з цими письменниками немає ніякої можливості. Всі митці п’яниці, ловеласи і злісні порушники дисципліни. На що Сталін відповів: «Інших радянських письменників у мене немає!» У аналогічній ситуації опинився і Юрій Луценко: йому дісталося відомство із кадрами, традиції роботи яких формувалися десятки років. «Інших українських міліціонерів у мене немає!» – може сказати очільник МВС, дивлячись на своїх «письменників». І тут, до речі, виходить мимовільний каламбур: вище керівництво ДАІ опинилося в ролі письменників, коли писало заяви на звільнення після інциденту з пальцем.
 
Подяка підполковнику
Насправді звільненому даїшнику Кожі можна тільки поспівчувати. Ну, їхав пацан проспектом Перемоги на тачці вартістю в $100 тисяч. Ну, підрізав лоха (це ж тільки в найвідвертіших інтерв'ю Арсеній Яценюк зізнається, що грається з 80-кілограмовою штангою, а з вигляду ботанік як ботанік). Ну, показав йому fuck, заявивши потім, що просто махнув рукою. Хто там розбере, де п'ять пальців, а де тільки один? Так що ж, за ці дурниці – все керівництво у відставку, а «Кобру» – розформувати?
 
Сам же Кожа розповідає: «Навколо мого будинку сновигають міліційні екіпажі, якісь люди опитують сусідів, шукають компромат, і я побоююся за безпеку своєї родини». А Луценко заявив, що причиною розгону «Кобри» став не тільки вказівний палець Шкіри, але і причетність розділу до перегону крадених автомобілів. Якщо це дійсно так, то зрозуміло, що роблять під будинком Кожі міліціонери. Колишні колеги заступника «Кобри» поспішають сердечно подякувати Олексію Михайловича за розформовування спецпідрозділу. Адже перегін крадених авто – непоганий бізнес.
 
Проте, якщо все-таки факти про перегін «Коброю» крадених автівок є, то виникає питання: чому не порушують кримінальну справу? Відповідь, гадаю, зводиться до того, про що ми вже писали. Юрію Віталійовичу дісталися ті міліціонери, які дісталися, й інших йому взяти просто ніде. А якщо судити кожного, хто в чомусь замішаний, то можна взагалі без працівників залишитися. Як колись казав сам міністр: «Немає мєнта без хвоста». Тому Луценко що сили захищає своїх підлеглих. Так, він публічно відрапортував, що з початку року на дорогах України на 220 осіб менше загинули під час ДТП, а до державного бюджету надійшло на 3 млн грн більше, ніж за такий же період минулого року. Словом, міліція з народом.
 
З не меншою старанністю «відмазував» Луценко своїх підлеглих, які «засвітилися» в інциденті, який недавно стався в ужгородському ресторані. Згідно з першим повідомленням, у закладі «Деца у нотаря» побилися працівники «Беркута» і ДАІ, всього в мордобої взяло участь близько 100 правоохоронців. Сьогодні, коли ми вже знаємо звички працівників автоінспекції, можна з упевненістю сказати, з чого все почалося. Один даішник махнув рукою, а хтось із «беркутів» прийняв це за знак «fuck». У ресторані почалося «м'ясо», яке продовжилося на вулиці. Офіційні представники Закарпатської міліції заявили, що «за «Беркут» заступився один із цивільних, він видзвонив машину, пасажири якої були, нібито, озброєні бейсбольними бітами». Але в кінці приїхали представники спецпідрозділу «Сокіл», який всіх розігнав.
 
Бейсболісти і камікадзе
Але ця версія не сподобалася міністерству – влаштували свою перевірку, з’ясували, що все було не так. Насправді в ресторані відпочивало тільки четверо працівників «Беркута» і кілька представників ДАІ Кіровоградської області. «Всі працівники міліції були в цивільному і без табельної зброї, – зазначено у офіційних протоколах. – Близько 21:00 між міліціонерами і групою осіб, які відпочивали за сусіднім столиком, відбулася суперечка, яку спровокував житель Ужгороду...»
 
Схоже, що цей ужгородець був справжнім смертником, бо «знаходячись у нетверезому стані, місцевий житель почав чіплятися до працівників ДАІ і «Беркута», кривдити їх нецензурними словами». Але на цьому він не зупинився! «По мобільному телефону він викликав на допомогу своїх товаришів. Незабаром в ресторан прибули на двох іномарках молоді люди «характерної зовнішності», які почали викликати міліціонерів на «розборки», – стверджують у МВС. Потім на місце події прибули кілька нарядів міліції, які локалізували конфлікт від можливого переростання у фізичну сутичку. Ужгородського смертника затримали і порушили кримінальну справу за статею «хуліганство». Куди поділася команда бейсболістів, поки не ясно, але «бійки між працівниками ДАІ і «Беркутом» не було», – радісно заявив очільник ДАІ Коломієць. А сам Луценко інформацію про масову бійку міліціонерів назвав дискредитацією Міністерства: мовляв, провокація місцевого мера це все.
 
Вдар опудало!
Взагалі Кожі пощастило, що в нього не забрали автівку, а то б він мав тяжку розмову з «близьким донецьким другом» – власником «Порша Кайєнн», на якому катався міліціонер розмахуючи руками. І хтозна чи не обійшлася б ця розмова без бейсбольних біт. Адже міліція почала забирати машини в порушників правил дорожнього руху. Такий ефективний профілактичний засіб було застосовано вже двічі: перший раз до жителя Рівненської області, другий – Запорізької.
Проте є і приклади, які характеризують українську міліцію з хорошої сторони. Вже за Луценка група скінхедів побила на Хрещатику чорношкірого захисника баскетбольного клубу «Київ» Маркуса Мейсона і розрізали йому руку. Спортсмену вдалося вирватися і добігти до патрульної машини міліції. Побачивши це, охоронці правопорядку сіли в автомобіль і... поїхали. Отже, міліція не брала участь у побитті Мейсона, і це радує.
 
Водночас, як повідомляють ЗМІ, у Сімферопольському дитячому парку з’явився атракціон «Вбий мєнта!» Силу свого удару можна випробувати на автоматі, що зображає міліціонера патрульно-постової служби. «Я - злий мєнт! – лунає голос записаний на фонограму. – Я той, хто тебе штрафує, я той, хто заважає тобі нормально відтягуватися». Люди із задоволенням луплять опудало, міліція ображається. А даремно: судячи з того, як працюють наші внутрішні органи, охочих вдарити «злого мєнта» багато. Так хай краще б’ють опудала, ніж людей.