ut.net.ua 2008-02-01 00:00 Зікора Антон

Місія неможлива?

Президент запропонував цим двом товаришам розібратися «по-чоловічому»

 

 

 

Зараз, коли ви читаєте ці рядки, певно, дещо змінилося. Можливо, прокуратура Києва вже розглянула скарги когось із учасників конфлікту – Леоніда Черновецького чи Юрія Луценка. Можливо, з’явилися нові заяви офіційних осіб, бо події змінюються щохвилини. Але можна стовідсотково стверджувати, що ця справа ще довго буде непокоїти громадян.
 
Тим часом вулиці столиці заповнилися прихильниками та противниками обох політиків. Одні роздають символічні ляпаси меру, інші вимагають відправити «міністра-бєспрєдєльщіка» у відставку. Особливо палкі суперечки відбуваються у районі Головпоштампу на Майдані Незалежності, званому в народі «даун-плацом». Ми пильно стежили за коментарями політиків у ЗМІ щодо цього, і за тим, що кажуть прості люди на площах. Сьогодні всі зібрано тут.
 
«Одне діло, коли йдуть якісь політичні протистояння – ви пам’ятаєте, що й війська підтягували, й штурмували, це політичні процеси – тут уже йдеться про права людини. От наприклад, приходжу я на погоджувальну раду, до мене підходить Луценко й б’є мене в писок», – вважає депутат від Партії регіонів Ганна Герман.
 
Сподіваюся, це не просто ляпас
 
«Нині кожен приміряє щось на себе. Одні бачать себе у ролі Луценка, інші – в ролі Черновецького. Звісно, мені ближчий Юрій Віталійович, адже київський мер – це така субстанція, спілкування з якою неможливе без нанесення шкоди тому, хто її торкається, – каже київський художник Костянтин Верник. – Сподіваюся, що Луценко хоча б помив руки після того ляпаса Черновецькому. Також сподіваюся, що це був не просто ляпас, а щось сильніше».
 
«Сутичка між міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком й мером Києва Леонідом Черновецьким – це ганьба для обох чиновників. А те, що це зробив глава МВС, – ганьба в квадраті... Панові Луценку потрібно тепер не розповідати, який він герой, а попросити вибачення у всіх громадян України й сказати, що це помилка, й визнати її», – вважає Анатолій Матвієнко, депутат Верховної Ради від блоку НУ-НС.
 
«Черновецький стверджує, що в нього закрита черепна-мозкова травма. Не знаю, що там щодо мізків, але те, що травма закрита, безсумнівно. Київський мер закрився, сховався і не входить у світ, – говорить менеджер з продажу Олена Коротова, даючи символічного ляпаса мерові на Майдані. – І якби в нього була саме ця травма, телебачення «Київ» щохвилини показувало б рентгенівські знімки його черепа. Нам всім цей череп вже снився б у чорно-білих снах... Не вірю».
 
«Моя особиста точка зору: на посаді міністра має бути людина професійна, урівноважена, якій могла б довіряти більшість громадян України. Це має бути фахівець, який служить не політиці та емоціям, а закону, державі та людям», – сказав Віктор Янукович, лідер фракції Партія регіонів.
 
«Вся річ у тому, що кияни бісяться з жиру: тут дуже високий рівень життя. Запитував своїх друзів, скільки їм потрібно кишенькових грошей на день? Кажуть, що сотня гривень – мінімум. У нас у Самборі (Львівська область – Тиждень) це величезні гроші. Ви вже хлібом наїлися, тепер вам давай видовищ, та політики їх дають, – вважає студент Влад Перистюк. – Що ж до посади столичного голови, то навіть не знаю, як тут сказати. Вам спочатку один мер не подобався, зараз – інший. Тепер хочете, щоб головою став Луценко або Кличко. Але якщо і вони вам не сподобаються, що робитимете – знову мітингуватиме? Та краще працюйте».
 
«Дозвольте, а може він (Черновецький – Тиждень) сам себе побив? Хто бачив, що саме Луценко йому синці поставив? До того ж, хіба ляпас дає закриту черепна-мозкову травму? Вибачте, я основи судмедекспертизи вивчав, і не в одному виші. Ляпас такий травми це не дає – це потрібно гарненько об асфальт або об сходинки вдаритися. А далі, як і анекдоті: добре, що немає мізків, бо був би струс», – зазначає народний депутат від фракції НУ-НС Геннадій Москаль.
 
«Деякі кажуть, що, мовляв, Луценко зробив «чоловічий вчинок», типу, кожен мужик може заїхати іншому в «башту» – хоч рукою, хоч ногою, – стверджує безробітний киянин Леонід Захава. – Це правда, але поєдинок передбачає, що в ньому беруть участь люди з однаковою вагою. Не знаю, хто з них скільки важить, але Черновецький виглядає значно легшим, аніж лось-Луценко. І в цьому випадку міністру варто було б дати «ляпас» Кличку. Уявіть, як цікаво розвивалися б події».
 
«Свиняче рило» «помаранчевої» демократії
 
«Ми побачили «свиняче рило» «помаранчевої» демократії та законності. Луценку давно варто було подати у відставку і застрелитися», – сказав народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесниченко.
 
«Я ніколи не мала ілюзій щодо Леоніда Черновецького. Ще до того, як він став київським мером, я знала, хто він – один тільки зв’язок з Аделаджею чого вартий, – говорить бухгалтер Ганна Григорянц. – Я бачила його електорат. Це були переважно бабусі з гречкою в пакетах із написом «Блок Леоніда Черновецького». І нічого доброго це не віщувало, про що я постійно попереджала своїх знайомих, які перебували в ейфорії: у нас «помаранчевий» мер! Ставлення щодо нього змінилося буквально в одну мить – коли київський голова заявив про підвищення цін на послуги ЖКГ у 3,5 рази. Отоді він перестав бути гарним і «помаранчевим». Але для мене це не стало сенсацією, як і не стала сенсацією його ганебна поведінка, яку ми зараз спостерігаємо».
 
«Ви ж бачили, що на тому засіданні РНБОУ за великим круглим столом Луценко сидів у одному кінці, а Черновецький – в іншому. Це які потрібно мати ноги, щоб дістати і вдарити його! Зрозумійте, що Луценко – це та людина, яка говорить і сама в це вірить, але завжди бреше. Не раз переконувався у тому, коли ми працювали ще одному комітеті. Він розповідав спочатку одне, а через хвилину заперечував й казав інше», – повідомив народний депутат від Партії регіонів Микола Джига.
 
«Найбільше потішила заява Президента, який запропонував цим двом товаришам розібратися «по-чоловічому», – вважає викладач англійської мови Володимир Петря. – Однак для того, щоб «розібратися по-чоловічому», потрібна наявність щонайменше двох чоловіків, а тут ми маємо проблеми. Отож, так би мовити, місія нездійсненна».
 
«Свого часу, і це був хороший час, була рукавичка. На виклик провокатора її кидали в обличчя чи пику, або морду. За моїми даними, з преси, за інформацією тих, з ким я спілкувався, ситуацію спровокував Черновецький. І провокація була первинна. І це було відкриття вогню по противнику, провокація, хамство, образа і наклеп. Первинним був вогонь, вистріл і провокація», – сказав Олександр Омельченко, народний депутат України від НУ-НС, колишній мер Києва.
 
«Що ви за дикі люди такі, заспокойтеся нарешті», – вгамовував голова Верховної Ради Арсеній Яценюк.