ut.net.ua 2008-02-19 00:00 Зікора Антон

Скажи, хто твій ДРУҐҐ

Вперше про свої надздібності Ґрабовий заявив привселюдно, пообіцявши організації «Матері Беслана» оживити їхніх дітей, загиблих під час теракту. Про себе шарлатан розповідає, що працював у Службі безпеки Президента Росії під керівництвом генерала Рогозіна, і на енергетичному рівні відвертав біди від Боріса Єльцина. У екстрасенса з’явилася велика мережа послідовників у багатьох містах колишнього СРСР. Організація одержала назву Хартія ДРУГГ (Добровільних розповсюджувачів учення Ґрігорія Ґрабового).

Ґрабовой і Україна

У вересні 2005 кореспондент газети «Комсомольська правда» Владімір Ворсобін прийшов на прийом до екстрасенса. Журналіст заплатив 39 тис. рублів (близько $1500) і попросив воскресити свого загиблого родича. Ґрабовому дали змонтовану в фотошопі фотографію. Екстрасенс, звичайно ж «оживив» фоторобот і повідомив, що воскреслий тепер проживає у Південній Америці. У квітні 2006 року проти працівників «Фонду Ґрігорія Ґрабового» було відкрито кримінальну справу. За самого екстрасенса взялися в червні 2006 року: Російська Феміда із задоволенням зацікавилася Ґрабовим, адже він висловив бажання реорганізувати свою Хартію в партію, а свою кандидатуру висунути на пост президента. «Комсомольська правда» писала, що фінансове становище Ґрабового – $10 млн: ДРУГГ – структура, подібна до «Гербалайфу». Хартія отримає великі кошти за «лікування» та «воскресіння».
Сьогодні екстрасенс сидить у в’язниці Лєфортово, чекаючи закінчення процесу, а його послідовники проводять активні демонстрації із засудженням «дій кривавої гебні». Проте не виключено, що Ґрабовой анонсував створення партії і заявляв про висунення в президенти виключно заради піару, адже чим більше людей чує про Ґрабового, тим більше в його послідовників клієнтів.
В Україні також проходять акції на захист «воскресителя»: прихильники Ґрабового об’єднані у громадську організацію «Сотворіння вічності», осередки якої знаходяться в 12 містах країни. «Сотворіння вічності» випускає газету «Слово» накладом 50 тис. екземплярів.
А з початку 2008 року місцеві прихильники Ґрабового одержали серйозний «підігрів» із боку Міжрегіональної академії управління персоналом – МАУП. Передовиця останнього номера «Слова» повідомляє про те, що в 10 січня цього року в Києві «дослідницький колектив» цієї академії провів науково-правову експертизу діяльності Ґрабового. У статті зазначено, що «фахівці» ознайомилися з 11-ма томами справи Ґрабового і зробили свій «Висновок».
«Експерти» переконують, що він став: по-перше, жертвою міжнародних терористичних організацій, по-друге, так званих Світових тіньових структур. Мотиви терористів зрозумілі: Ґрабовой, людина, яка займалася «прогнозно-екстрасенсорною і духовною практикою», запобігав терактам на відстані. У «Висновку» також сказано: «Після розвалу СРСР і... дестабілізації південних слов’ян в результаті військової агресії НАТО, Світові тіньові структури зосередили свої зусилля на Росії та Україні». Ці структури зацікавлені в «дезінтеграції», поневоленні, а згодом і знищенні слов’янського етносу. «У Росії близько 70% багатства належать представникам неслов’янського етносу», – пише «Слово». Ось жертвою всієї цієї нечисті й пав Ґрабовой. Варто також зазначити, що протестуючи проти «дій кривавої гебні» послідовники повторюють ґебешних політтехнологів.
 
Число від педікульозу
Київські прихильники Ґрігорія Петровича регулярно влаштовують свої семінари. На один із таких заходів потрапив кореспондент Тижня. Основною аудиторією були немолоді люди – на вигляд, відвідувачі клубів здорового способу життя. Лектор Сергій Євстафієв, він же за сумісництвом головний редактор «Слова», розповідав:
- Розвиток здатностей душі людини полягає в тому, щоб робити те, що говорить Бог.
Лекція продовжувалася півтори години, протягом яких ми дізналися, що скоро воскресіння людини стане «чисто процедурним моментом».
- А ви самі можете воскрешати? – запитав я.
- У цьому зараз немає гострої необхідності, – ухилявся Євстафієв. – Моє завдання – об’єктивізувати цей процес і навчити людей масово володіти ним. Коли це відбудеться, тоді і поговоримо. А свідоцтва воскресіння вже є.
Перед закінченням лекції всім присутнім запропонували зробити добровільні внески і залишити свої телефони. Мені дали список: якщо вірити записам, за вечір було зібрано близько 500 грн зі слухачів – хтось дав 5 гривень, а хтось 200. Я поклав десятку і залишив номер телефону одного мого працедавця, який «кинув» мене на 3000 грн. За це я взяв книжку Ґрабового «Відновлення організму людини концентрацією на числах», яку читав до самого ранку.
Отже, він пише, що відновити загублене здоров’я можна за допомогою уявних концентрацій на спеціальних кодах. Правда, хто надиктував йому ці коди, так і залишається загадкою, але, якщо у вас, наприклад, педикульоз, вам допоможе концентрація на числі 48 148 121. Якщо ваші органи піддалися травматичній ампутації, час подумати про такі цифри: 5 451 891. (Не сказано, що відбувається з ампутованими кінцівками – судячи з усього, вони просто відростуть).
У довіднику є числа практично від всіх хвороб, включаючи затьмарення свідомості і марення. Дивно, що є ті, хто вірить в це. І, судячи з усього, їхня кількість зростатиме: на семінарі київські прихильники Ґрабового вирішили, що виходитимуть до Головпочтамту кожен тиждень, щоб поширювати «учення». Бо «читання, а краще запам’ятовування, праць Ґрігорія Ґрабового оптимізує ваші події і зцілює».
 
«Криві» дипломи Ґрабового
Щоб зрозуміти, що собою представляє Ґрабовий, досить заглянути на сайт www.grigori-grabovoi.ru й ознайомитися з його «дипломами» і «сертифікатами». З великої кількості представлених документів більш чи менш серйознішим може вважатися диплом про закінчення Ташкентського держуніверситету за фахом «Механіка». Інше – дурня на зразок Прокламації про нагородження лицарським Орденом Святого Станіслава, звання «Кращий цілитель», присвоєне радою фестивалю «У майбутнє через минуле» або надання графського титулу. Те ж можна сказати і про звання академіка Нью-йоркської академії наук, суто громадської організації, членом якої може стати кожен, хто заплатив $95. Словом, будь-яка критично мисляча людина може зрозуміти, що Ґрабовой шарлатан. Але хіба люди приходять у секти, щоб критично мислити?