ut.net.ua 2009-01-30 00:00 Завгородня Інна

НЛОманія

Учені не можуть пояснити, чим є 10–15% з тих аномальних об'єктів, що їх помічають щороку в небі України

 

Ви замислювалися, що будете робити, коли зустрінетеся з інопланетянином? Коли станете свідком посадки космічного корабля з іншої планети? Важко повірити, що ми єдині у Всесвіті, набагато легше – що вони, чужинці, вже давно спостерігають за нашим життям ледь не за туристичними путівками, тільки-от ми їх просто не помічаємо або не вміємо вести належних спостережень… Але мисливці за чужинцями таки є. Одне з подібних об'єднань – Український науково-дослідний центр вивчення аномалій «Зонд» ­(kuforg@ua.fm). Його голова Артем Білик стверджує, що очевидців НЛО не бракує, але понад 80% насправді бачать у небі якісь відомі науці явища – хмари, птахів, літаки тощо. Наприклад, зірка Сиріус останнім часом була дуже яскравою. До того ж, Сиріус перебував поруч із Юпітером. Тож до Центру дзвонили й повідомляли про «два НЛО, які з'являються на небі й повільно спускаються до обрію».
 
Але завжди залишаються оті 10–15%, пояснити які доступними науці засобами не вдається. «Лише за минулий рік ми отримали близько 40 подібних свідчень очевидців НЛО, – каже Артем Білик. – Це літальні об'єкти, які бачили в українському повітряному просторі, проте їх важко ідентифікувати. Ці об'єкти можна порівняти хіба з літальними апаратами, характеристики яких нам відомі. Але з чим порівнювати, якщо вони рухаються з приголомшливим миттєвим прискоренням, демонструють повороти на шалених швидкостях майже під прямим кутом, світлові ефекти на кшталт променів скінченної довжини та інші прояви, що не можуть бути описані в межах наших сучасних уявлень про фізику?»
 
До цього твердження є і конкретні приклади. В червні 2003 року на пляжі «Ланжерон» в Одесі НЛО спостерігали люди, котрі відпочивали біля моря і гуляли в парку поблизу. Очевидці описують НЛО як об'єкти грушоподібної форми, що періодично виникали на небі, розмістившись трапецією. А 2006 року в Севастополі чоловік вийшов на балкон і побачив кулю з металевим блиском, яка після різких рухів спалахнула й зникла за обрієм. Він мав під рукою одразу кілька технічних засобів, тож устиг навіть зняти об'єкт на відео.
 
Централізовано інформацію про НЛО в Україні на державному рівні ніхто не збирає й не обробляє, на відміну від радянських часів. Центр «Зонд», що функціонує з 2004 року, намагається досліджувати аномалії на науковому рівні. Зокрема, тут розробили математичні алгоритми ототожнення, котрі охоплюють більш ніж сорок гіпотез, які пояснюють НЛО природним чином. Лінійна, кутова швидкість об’єкта, характер обертання, лінійні й кутові розміри – загалом сім характеристик, які дають змогу ототожнити об’єкт. Якщо навіть після цього його неможливо ідентифікувати – залишається хіба що зафіксувати його появу і зробити подальше дослідження аномальної зони.
 
«Можемо констатувати певну абсурдність феномена – він підлаштовується під наші очікування. Якби це були прибульці з космосу, то вони вже мали б нас достатньо дослідити. Є й інші здогади: згідно з гіпотезою паралельних світів розгалуженого Всесвіту Еверета–Віллера, тіла з паралельних світів можуть проходити через наш світ «транзитом» – це хоча б якось може пояснити кількість спостережень НЛО. В будь-якому разі ми намагаємося підходити до проблеми з математичним формалізмом», – запевнив Тиждень молодий учений.
 
Ми також спробували проаналізувати тенденції. За три дні до виходу в світ цього числа Тижня світові ЗМІ повідомили про НЛО над Челябінськом, Омськом, Ізраїлем, Китаєм. Також про те, що Іспанія розсекретила звіт про падіння НЛО в 1965 році, а 14 металевих об'єктів різної конфігурації визнано рештками радянської ракети-носія «Восток» із супутником, що мав би до­летіти до орбіти Місяця. А ще ЗМІ підняли бурхливу дискусію, чи за­­­слуговує на ув’язнення в 70 років британський хакер Гаррі Мак­кінон, котрий зламав понад 100 комп'ютерних мереж Пентагону й НАСА, мріючи знайти в них таємні докази того, що інопланетяни все ж таки відвідували нашу планету… Але ж ми всі, як і Маккінон, шукаємо докази, які спростували б твердження про нашу самотність. ну не можемо ж ми бути у Всесвіті одні з нашими політичною та економічною кризами?!..