Майже серйозно 2012-07-26 10:01

Віртуальне життя влади

Соцмережею Facebook, якою користуються близько 2 млн українців, щодня гуляють десятки карикатур, фотожаб та іншого інтернет-креативу на тему діяльності чинної влади: кожна більш-менш значуща пафосна заява регіоналів миттєво перетворюється на кумедний демотиватор, який охоче поширюють інші користувачі.

У Facebook навіть виникли цілі спільноти: Церковь Свидетелей Покращення (понад 7000 прибічників) та «Партия ****онов» (лише протягом першої доби свого існування набрала понад 1000 лайків). Але що цікаво: жодної контрпропаганди з боку регіоналів і їхніх прибічників у соцмережах не спостерігається. Ба більше, Facebook-сторінка біло-синіх (створена, м’яко кажучи, не вчора) почала стрімко втрачати своїх френдів: так, одного дня із 1600 друзів ПР залишилося 570.

Якось не клеїться з віртуальним життям у правлячої партії, але виправдання цьому завжди знайти легко. Варто лише перейняти, вже традиційно у таких випадках, досвід «старших братів» із Кремля: ті вже давно затаврували інтернет-опозицію як шпигунів, «болотних блогерів» тощо. Цілком можливо, що і українська інтернет-спільнота теж незабаром почує, що «Партия ****онов» та інші антивладні ініціативи є нічим іншим, як проектом іноземних спецслужб.