ut.net.ua 2010-09-10 00:00

Крах Черновецького і КО

Партія регіонів усіма силами намагається сподобатися киянам напередодні місцевих виборів

Вихідці з Донбасу, схоже, обрали правильну тактику: арешти членів команди мера Києва Леоніда Черновецького, якій закидають численні епізоди корупції, викликають оплески навіть у затятих опонентів регіоналів.

Днями за санкцією суду взято під варту начальника Головного управління охорони культурної спадщини КМДА Руслана Кухаренка. Прокурорські слідчі закидають йому службову недбалість.

У рамках кримінальної справи про незаконне відчуження акцій Київводоканалу та Київгазу затримано начальника управління з питань землекористування та містобудування КМДА Світлану Макеєву. Їй інкримінують службову недбалість і перешкоджання слідству. Тим часом за ініціативою Генпрокуратури санкціоновано обшук у квартирі секретаря Київради Олеся Довгого. В його помешканні слідчі прагнуть знайти докази, які пролили б світло на продаж акцій комунальних підприємств.

За останній рік правління Черновецького з комунальної власності зникли не тільки акції Київводоканалу та Київгазу, а й Київміськбуду – найбільшого в країні будівельного холдингу. Вже відомо, що 80% його акцій за сприяння Головного управління комунальної власності КМДА 29 липня 2009 року продали фінанкомпанії «Новий регіон», до якої можуть бути причетні родичі міського голови.

На тлі масованого наступу нової влади на столичну корупцію скептики висловлюють сумніви, що справжніх організаторів злочинних схем покарають, адже до них можуть бути причетні також члени Партії регіонів. Принаймні її фракція в Київраді одностайно голосувала за підозрілі рішення щодо майна міської громади.