Суспільство 2013-06-27 11:11 Михельсон Олександр

Фейки тижня: «Індіанці» Януковича, ГМО Медведчука та «отруєння» Лукашенки

А також – неймовірний фотошоп РПЦ та «давні укри» серед сучасної Африки

Вожді для «зірки» з Межигір’я

Вранці у вівторок в інформагентстві УНІАН відбулась прес-конференція трьох «вождів індіанських племен» зі США. «Це перший візит в історії індіанських народів Америки в Україну», - процитувало агентство ще одного учасника прес-конференції, голову фонду «Духовна дипломатія» на ім’я Майкл Моргуліс. Але цікавішим було те, що, за словами самих «індіанців», вони зібралися того ж дня зустрітися ні з ким іншим, як із президентом України Віктором Федоровичем Януковичем.

«Я б розповіла йому, як мені подобається ваша країна, яка це дивовижна країна. Я побачила президента, і він мені нагадує голлівудську зірку. Я хотіла б переконатись у цьому», - сказала Кауїлані Кахалекаї, представлена як «принцеса, духовний лідер племені Гаваї».

Власне, це й зацікавило кореспондента Тиждень.ua – адже досі про індіанське плем’я під назвою «Гаваї» чути не доводилось. Як і про індіанців на Гавайських островах.

Невеличке розслідування здивувало ще більше. Як виявилося, на державному рівні ніхто «вождів» до Києва не запрошував. Згідно з інформацією газети The Kiev Times, вони прибули на пропозицію видання. В аеропорту «делІгацію» (так на фото, оприлюдненому самою газетою) теж зустрічали представники The Kiev Times.

«Духовний лідер» Кауїлані Кахалекаї (Kauilani Kahalekai), котру так вразила голлівудська зовнішність Януковича, виявилась таки з Гавайських островів. Ще пару років тому соцмережі надавали їй не такого високого титулу: вона фігурувала всього лише як авторка та виконавця композицій у стилі фольк http://hawaiisweddingprofessionals.blogspot.com/2011_05_01_archive.html, котрі виконувались, зокрема, на «гавайських весіллях». Серед заможних американців, так званого upper-mediate class, весілля в «народному» гавайському стилі є популярними не перше десятиліття.

Втім, найбільшу цікавість викликали Майкл (Міхаіл) Моргуліс та очолюваний ним фонд «Духовна дипломатія». Річ у тому, що пан Моргуліс, котрий, згідно з його власним російськомовним профілем Facebook, мешкає у Флориді, є одним із численних протестантських проповідників, котрі ще за радянських часів побачили, що терени вмираючого СРСР є воістину пажитями благодатними. Ще до загибелі імперії Моргуліс зумів познайомитися з останнім радянським президентом Міхаілом Горбачовим, і вів релігійну передачу на одній з «вільних» радіостанцій.

Надалі пан Моргуліс почав активну діяльність на пострадянському просторі – як повідомляє сайт його фонду, від України до Киргизії – й успішно провадить її до сьогодні. Іноді його активність сягає і досить далеких від релігії сфер. Скажімо, наприкінці травня пан Моргуліс зустрічався особисто з Януковичем, представляючи йому… ветеранів Національної баскетбольної асоціації США  

Тобто «вихід» на Януковича у Моргуліса є. Хоча проблем зі зв’язками він не мав і за попередньої влади. Так, із достовірних джерел Тиждень.ua дізнався, що нібито саме пан Моргуліс намовив одного з найвідоміших представників «молодої команди» екс-мера Києва Леоніда Черновецького вкласти певну суму грошей у «надійний» американський траст. Траст луснув.

Ходять і ще цікавіші чутки: нібито саме через пана Моргуліса деякі українські чиновники в останні роки намагалися потрапити на так звані «молитовні сніданки» з першими особами Америки. Одним із таких бажаючих начебто був перший заступник Генпрокурора України Ренат Кузьмін. Але саме тут Кузьміну закрили американську візу, що й до сьогодні позбавляє шановного стража порядку душевного спокою.

Уже в останній момент перед відправкою матеріалу до публікації стало відомо: Янукович таки зустрівся з «вождями». Зміст розмови лишився невідомим.

Невідомо також, навіщо це треба нашій країні. Хоча після сумнозвісного «підписання угоди» про фінансування терміналу з перевалки скрапленого газу, підписаного Україною з підставною особою, все це навряд чи повинне дивувати. Аби тільки українські чиновники не підписували мільярдних угод і з «духовними вождями».

До речі, слідом за «вождями» до Януковича вже летить принц Кентський. Як стверджує Wikipedia, принц Майкл Джордж Чарльз Франклін, 1942 року народження, є кузеном королеви Єлизавети Другої, а названий на честь великого князя Міхаіла, молодшого брата останнього російського царя. На життя принц Кентський заробляє бізнес-консалтингом «і береться за різноманітні комерційні завдання в усьому світі». Від імені королівської родини принц патронує понад сотню музеїв та інших мистецьких об’єктів, а також зрідка відвідує коронації та похорони монарших осіб у колишніх англійських колоніях.

Офіційних дипломатичних завдань від британських уряду та парламенту він, щоправда, ніколи не отримував. Але, сподіваймося, президент Янукович усе одно знайде про що поговорити з цієї поважною особою, і їхня зустріч стане черговим зовнішньополітичним проривом Києва. Тим паче, розмовляти їм буде нескладно: принц є дипломованим перекладачем з російської, тож поспілкуватись двом високоповажним особам вдасться без проблем… Якщо тільки не стане на заваді донбаський акцент.

...І «лично Буш-отец»

Міжнародні фейки тижня численніші за українські, хоч і не стосуються настільки глобальних речей. От, скажімо, клерки глави Російської православної церкви патріарха Кірілла знову сфальшували фотографію про виступ патріарха перед вірянами.

В принципі, це вже можна вважати новою традицією РПЦ, тож новина тут хіба що в одному: церква, котру зазвичай вважають «консервативним» інститутом, насправді геть не чужа найновітніших технологій. Приємно знати.

Білоруського президента Аляксандра Лукашенку отруїли чи то полонієм, чи то ураном, причому зробили це підконтрольні самому ж Лукашенці спецслужби Білорусі. Мало того – вони ж в аналогічний спосіб нібито отруїли покійного президента Венесуели Уго Чавеса.

Цілковита відсутність будь-яких аргументів змушує думати, що автор цієї новини не надто заморочувався підтвердженням своїх фантазій. Як і освітою: адже для такого сильного опромінення ураном потрібні роки, та й навіть тоді результат передбачити, в цілому, неможливо. Побажаймо Аляксандру Григоровичу здоров’я і порадіймо, що в отруєнні не звинуватили президента Януковича, з котрим Лукашенка зустрічався кілька днів тому.

Черговий український сайт фальшивих новин «знайшов» у Африці плем’я тубільців, котрі розмовляють щирою українською мовою. Причому мовою «початку ХХ століття». На жаль, автори новини нічого не уточнюють про писемність: чи є вона у загадкового племені, й коли є, то чи ґрунтується вона на правилах Грінченка, чи на «кулішівці», чи на сучасному правописі. Подібні жарти схоже запозичені з рунету, де тижнем раніше з’явилася інформація про загадковий народ на Алясці, який говорить на «исконном русском языке» XIX-XXст.

Тут автори відверто недопрацювали. Характерно, втім, що сайтів фейкових новин в Україні стає дедалі більше, і останнім часом вони беруть моду навіть не попереджувати, що насправді усі свої «сенсації» вигадують із голови. Але це – окрема тема, котра, втім, може вивести на цікаві висновки.

Ну і, нарешті, триває безкомпромісна боротьба за наше здоров’я проти «нездорового» Заходу. Відомий рух «Украинский выбор», котрий очолює Віктор Медведчук, застерігає від використання хліба, спеченого з генетично модифікованої пшениці. За даними руху, Україні загрожує компанія Monsanto, котра хоче зробити так, щоб генетично модифіковане насіння вмирало, не даючи паростків – і тоді селяни муситимуть щороку закуповувати нові партії насіння, бо ж зекономити частину врожаю на засів не вдасться.

Сайт «Украинского выбору» дає пречудовий текст, котрий ми цитуємо повністю, зберігаючи орфографію та пунктуацію оригіналу:

«Нам принадлежит 94% мирового рынка ГМО и никто нас не может потеснить. Сейчас мы работаем над тем, чтобы в мире использовались только ГМО-семена компании Monsanta и чтобы все семена стали однолетними. Тогда сказав нам «нет» вы просто сдохнете от голода. ГМО – ешьте и не думайте.

Наш ГМО проект санкционировал лично Буш-отец, он заткнул рот американским ученым, которые требовали реальных исследований. То, что приносит миллиарды, не нуждается в доказательствах. Мы добились с «нуля» ежегодного оборота в 48 млрд. долларов. Какие доказательства вам еще нужны? О ГМО не нужно размышлять, его нужно потреблять.

Да, в наших ГМО-продуктах не живут жуки. Да, наши фрукты выглядят неестественно и отталкивающе. Да, доля аллергиков в США, где ГМО питаются 70% жителей, выросла в 6 раза, а уровень окнозаболеваний среди людей старше 65 лет превысил 15%. Медицине тоже нужны большие деньги и эти деньги дает врачам ГМО!

Ученые, мы обращаемся к вам! Хотите много денег и славы? Продвигайте ГМО! Все кто с Monsanto – богаты и успешны. Каждый, кто бросил нам вызов, усомнился хоть на йоту в ГМО – уволен, затравлен, стал изгоем. Какой судьбы вы хотите для себя и своих сотрудников?

Запрет ГМО – это худшее решение. Для потребления ГМО-проуктов нужны ГМО-люди и мы работаем над этим. Присоединяйтесь!»

Люди Медведчука називають цей текст «маніфестом» компанії. Зайве казати, що на офіційному сайті компанії жодної подібної маячні немає.

При цьому Monsanto дійсно є суперечливою кампанією, котра протягом останніх десятиліть мала купу проблем з американськими контролюючими органами й неодноразово піддавалася штрафам. Але й це не пояснює, навіщо соратники Медведчука годують своїх фанатів відверто ідіотськими вигадками про «лично Буша-отца».

У колах борців за «Русскій мір» подейкують, що останнім часом «Украинский выбор» став недоплачувати людям та структурам, котрі просувають його ідеї. І, можливо, подібна маячня на сайті руху, котра відверто дискредитує саму політсилу, є помстою когось із ображених. Але, зрештою, рубрика «Фейки тижня» не покликана множити сумнівні версії: доки не доведене зворотнє, ми віримо, що автори «Украинского выбора» пишуть від щирого серця – хоча, звісно, і в міру свого інтелекту.