Світ 2013-07-01 15:17

Моніторинг Runet: ювілей Ходорковського, Сноуден у Росії та «канонізація» Червоної армії

Михайло Ходорковський і Едвард Сноуден стали головними ньюзмейкерами минулого тижня

ХОДОРКОВСЬКИЙ ВІДЗНАЧИВ 50-РІЧЧЯ У В'ЯЗНИЦІ

Цього дня в нього відбулося побачення з сім'єю, а для своїх співкамерників він організував чаювання.

Ходорковський перебуває під вартою з 2003 року. У травні 2005 року його та колишнього керівника банку «Менатеп» Платона Лєбєдєва засудили до дев'яти років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві та несплаті податків. Пізніше термін було зменшено до восьми років. У грудні 2010 року суд ухвалив вирок у «другій справі ЮКОСа», який згодом було вдвічі скорочено. Ходорковський і Лєбєдєв повинні вийти з в'язниці 2014 року.

ПУТІН ВИПУСТИТЬ НА СВОБОДУ УВ'ЯЗНЕНИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Владімір Путін вніс до Держдуми проект постанови, згідно з яким протягом півроку на свободу можуть вийти близько 5–6 тис. підприємців. Найвідоміший ув'язнений підприємець Михайло Ходорковський під амністію не підпадає.

СНОУДЕН ЗАСТРЯГ У ТРАНЗИТНІЙ ЗОНІ ШЕРЕМЕТЬЄВА

Едвард Сноуден обрав Росію тимчасовим притулком. У терміналі F аеропорту Шереметьєво колишній агент ЦРУ, колишній працівник за договором Аґентства національної безпеки (АНБ), а нині відомий правозахисник чекає на вирішення своєї долі.

За версією Путіна, у російської влади немає жодних підстав затримувати транзитного пасажира, який не перетинав російського кордону. Про притулок на просторах Росії екс-шпигуна також не йдеться.

БЛОГЕРИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОПОЗИЦІЮ ДЕПУТАТА ДЕРЖДУМИ УВ'ЯЗНЮВАТИ КРИТИКІВ АНТИГІТЛЕРІВСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ

Депутат від «Єдиної Росії» Ірина Ярова внесла до Держдуми законопроект, що запроваджує кримінальну відповідальність за критику дій Червоної армії у Другій світовій війні. Він передбачає жорсткі покарання: грошові штрафи до 300–500 тис. рублів і навіть позбавлення волі на строк до п'яти років для тих, хто заперечує вирок Нюрнберзького суду, піддає сумніву або критикує діяльність армій антигітлерівської коаліції «з підтримання міжнародного миру та безпеки» та поширює про неї «свідомо неправдиві» відомості, звинувачуючи військових у вчиненні злочинів.

Реакція блогерів:

v_fedotov: Після того, як «закон Ярової» буде прийнято, люди практично перестануть говорити на такі теми (принаймні в публічному просторі й під своїми іменами). Зайві 300 тисяч мало хто готовий заплатити за право висловитися про події 70-річної давнини. Не кажучи вже про те, щоб просидіти за це три роки у в'язниці. Відповідно дуже скоро в Росії майже не залишиться людей, в яких можна буде тицяти пальцем з криком «опозиція виступає за Гітлера, вони фашисти». І доведеться змиритися з тим, що перемога належить усім – і Путіну, і Навальному, і Новодворській, і Кургіняну, і всі іншим рівною мірою.

A_dyukov: Це не більш як спроба підмінити системну роботу з вивчення історії та збереження пам'яті про Велику Вітчизняну війну грубим адмініструванням.

Pier_Luigi: Обурює те, що не можна буде критикувати Сталіна, Ворошилова, Тимошенка та інших бездарних воєначальників! Не можна критикувати жахливе ставлення радянського керівництва до своїх громадян, які потрапили в полон здебільшого не зі своєї вини! І не можна навіть поспівчувати жертвам Катині! Очевидно, що депутат Ірина Ярова не сама все це придумала й ідея виходить від нашого вищого політичного керівництва (дуже, до речі, схожого на гітлерівське), але від цього не легше.

Deniszorin: Ще один закон, який діставатимуть тоді, коли потрібно буде когось посадити.