культура

Роберт Марко: «COVID-19 укотре нагадав, що всі ми пов’язані між собою, але інколи на світло виходять демони, яких ми маємо всередині»

Про релігійний бік політичного розколу у США, про те, чого можна очікувати від американського президента-католика, а також про урок COVID-19 Тижню розповів професор теології Роберт Марко.

7 Березня 2021 Ганна Трегуб

Еміне Джапарова: «Кримська платформа має стати зовнішньополітичним елементом загальної стратегії деокупації півострова»

Тиждень обговорив кримську політику Києва, відносини з тюркським світом і проблеми корінних народів із першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою.

6 Березня 2021 Юрій Лапаєв

Рукопис як інвестиція

Чим цінні ісламські манускрипти

5 Березня 2021 Михайло Якубович

Імерсивна ерозія в лабіринті

Як opus magnum артдиректора російського проєкту меморіалу дає змогу роздивитися фейк навколо Бабиного Яру

3 Березня 2021 Юрій Макаров

Леся Українка. Актуальна письменниця «на виріст»

Нині довкола нас багато Лесі Українки — письменниці й інтелектуалки, 150-літній ювілей якої відзначили 25 лютого. Серед різних подій, що вже відбулися й іще відбудуться, — особливо цікавою була онлайнова дискусія на тему «Що сьогодні промовляє до нас Леся Українка і що сказала би Лариса Косач-Квітка?», яку організували спільно Український ПЕН і Тиждень.

26 Лютого 2021 Ірина Троскот

Вахтанґ Кебуладзе: «Російські ліберали захочуть зберегти Росію як реінкарнацію імперії»

Тиждень поговорив Із філософом Вахтанґом Кебуладзе про роль філософії в сучасному світі, про виклики, які постають сьогодні перед гуманітаристикою, про роль інтелектуала в розбудові та захисті власної країни.

25 Лютого 2021 Радослава Кабачій

Алім Алієв: «За останні п’ять-шість років кримськотатарської літератури, перекладеної українською мовою, стало в рази більше, ніж за чверть століття»

Про якісний культурний діалог між українцями й киримли як чинник безпеки, про долання стереотипів, а також про кримськотатарську культуру, яку потрібно відкрити широкому загалу, Тижню розповів заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв.

23 Лютого 2021 Ганна Трегуб

Заради життя

Пам’ять про героїв Небесної Сотні «дихає» проєктами, що відкривають шлях до освіти та мистецтва поколінню після Майдану

20 Лютого 2021 Катерина Гладка

Бернар Фан: «Якщо ви хочете посварити французів, які зібралися разом, немає кращого засобу, ніж гаряча тема колоніального минулого»

Про політичну та літературну спадщину Шарля де Голля, французьку специфіку деколонізації, а також викладання історії в цифрову добу Тижню розповів історик Бернар Фан.

14 Лютого 2021 Ганна Трегуб

Тисяча й один спосіб говорити про війну

Українська воєнна література виходить на нові рубежі й закріплюється на них, стаючи дедалі вагомішим явищем

14 Лютого 2021 Олена Максименко