Велике переселення

Чи краще гуртом жити?

Гуртожитки та соціальні притулки не допомагають вирішити житлові проблеми переселенців, але, попри економічну неефективність, залишаються привабливими об’єктами для освоєння державних та благодійних коштів

10 Січня 2019

Вибори, миротворці, переселенці

Рік, у який професійні оптимісти, від експертів до астрологів, щиро пророкували великі зміни в ході війні, а професійні песимісти, розпочавши передвиборну агітацію, ледь не розвал країни на тлі зубожіння, для Донбасу виявився хоч і доволі показовим, але не вирішальним.

2 Січня 2019

Дружківка можливостей

Світлана Агаджанян вважає, що переселенці — це насправді дуже потужний ресурс для підтримки громади. Саме потенціал, а не навантаження чи зайвий клопіт. І власний досвід дає їй підстави стверджувати це, бо так вийшло, що після того, як вона переселилася з Донецька до рідного містечка, у ньому істотно пожвавилося життя.

15 Грудня 2018

Пенсії для Донбасу

Чи платитиме Україна пенсії всім переселенцям та мешканцям окупованих територій

23 Жовтня 2018

Переселенці й політика: повернути довіру

За даними опитування, внутрішньо переміщені особи не довіряють політикам і державним інститутам, але все більше інтегруються в нові громади

5 Жовтня 2018

Південне: бойовики виконують погрозу "випалити все"

З селища під Торецьком бойовики виганяють жителів, масово обстрілюючи та підпалюючи цивільні будинки

8 Червня 2018

Естетичне переселення

Екзотичні водні лілії та декоративні риби стали своєрідною візитівкою Яблунівки: сюди їдуть на екскурсії, тут збираються друзі з усієї області.

3 Червня 2018

Із роботою, але без житла. Проблеми та потреби переселенців

Тиждень проаналізував останні опитування щодо проблем і потреб внутрішньо переміщених осіб

12 Квітня 2018

«В вигнанні дні течуть, як сльози...»

Вільний репортаж не зовсім вільної людини

5 Березня 2018

Обмежені голоси

Чи є в переселенців можливість впливати на життя, навіть якщо вони позбавлені права вибору місцевої влади

24 Лютого 2018

Почати з нуля

Ранок понеділка на Новому базарі в Одесі. Між торговими рядами, забитими овочами, молоком, олією та іншими необхідними в кожному господарстві речами, ходять покупці.

24 Лютого 2018

Інакодумці чи вороги

Про межу між опозиційністю та державними злочинами в сучасних реаліях України.

5 Грудня 2017

Хто оплатить тепло у Донецьку?

З окупованих територій приходять невтішні новини, які багатьох переселенців доводять до паніки: влада окупантів починає боротьбу з тими, хто не платить їм за комунальні послуги. Наслідки обіцяють масштабні: церемонитись з боржниками точне не стануть...

1 Листопада 2017

Кримські татари в Херсонській області: з думками про повернення на Батьківщину

Як живуть кримські татари у найближчих до Криму регіонах Херсонщини

10 Квітня 2017

Щеплення наукою

Як виші-переселенці вкорінюються на новому місці

8 Березня 2017

Наші найперші: У мережі з'явився фільм про перших українців у Канаді

На українському телеканалі ZIK відбулась прем’єра стрічки про перших українців у Канаді “Наші найперші. Українські відкривачі Канади”, яка розповідає про пригоди перших українських поселенців – Івана Пилипіва та Василя Єлиняка.

17 Травня 2016

Кримські переселенці та шлях додому

Як консолідувати вигнанців із півострова

3 Травня 2016

Після порятунку

Представники міжнародних організацій про ефективні моделі допомоги внутрішнім переселенцям

29 Квітня 2016

Неласкаво просимо. Яким є місце України в сучасних міграційних процесах

Коли читаєш, чуєш або дивишся про міграцію та притулок, що стосуються України, наче перебуваєш у двох дзеркально протилежних світах водночас.

28 Квітня 2016

Історія неповернення

Як давали собі раду з внутрішніми переселенцями і біженцями балканські країни і Грузія

25 Квітня 2016

Сергій Моргунов: «МАФів у нас не існує»

Тиждень розмовляв із вінницьким міським головою Cергієм Моргуновим про нагальні проблеми міста, роботу з внутрішніми переселенцями, залучення інвестицій і зміни в суспільстві після Євромайдану.

14 Квітня 2016

У Києві згадали про загиблих у Донецьку проукраїнських активістів

Переселенці з Донеччини та Луганщини провели акцію пам'яті, присвячену загиблим на Донбасі проукраїнським активістам. Участь у заході взяли близько 100 людей. Під час мітингу присутні вшанували померлих хвилиною мовчання та згадали проукраїнський мітинг у Донецьку 13 березня 2014 року, який завершився сутичками та убивствами низки активістів.

13 Березня 2016

Переселенці з Донбасу у Полтаві. Пряма мова

"Маленькі великі перемоги" – це історії досягнень, втрат і пошуків нових можливостей. Вимушені переселенці, що переїхали на мирну територію України з Донбасу, демонструють вражаючі приклади сили людського духу. На перший погляд, навіть незначні успіхи чи досягнення складають велику картину надії на нове життя і новий дім.

3 Листопада 2015

Переселенці з Донбасу: примарна загроза

Наплив сирійських біженців викликав в ЄС хвилю співчуття, а разом з тим – пробудив давній страх перед ісламізацією. Україна лежить осторонь основних міграційних шляхів, тому тутешнє ставлення до мігрантів формувалося публікаціями європейської, а часто і російської преси. Тому влітку 2014-го, коли вглиб країни посунули біженці з Донбасу, чимало українців відчули ту ж саму загрозу, що і європейці перед лицем ісламської міграції.

11 Вересня 2015

Кримські греки Донеччини. Від Константинополя до Урзуфа

Останнім часом із сумнозвісних причин назви міст Донеччини стали звичними для вух українців у різних регіонах. Часто-густо з телевізорів лунали дещо дивні для українського загалу назви, як-от Сартана або Чермалик. Що ж це за «екзотика» така на Донбасі, який віддавна має імідж або винятково промислового, або люмпенізованого регіону, де жодного натяку на бодай якісь уламки традиційної культури?

13 Червня 2015

Внутрішні неповерненці: Крим

За оцінками ООН, в Україні вже понад 1,2 млн внутрішньо переміщених осіб, тобто біженців з окупованих російсько-терористськими військами територій Криму та Донбасу.

31 Травня 2015

Внутрішні неповерненці: Донбас

Тиждень продовжує цикл матеріалів про внутрішньо переміщених осіб на основі ґрунтовного наукового дослідження, проведеного кафедрою соціології Українського католицького університету за сприяння Посольства Великої Британії в Україні та Української миротворчої школи. Сьогодні мова піде про переселенців із Донбасу, більшість яких і становить моторошну цифру 1,3 млн осіб – саме в стільки оцінює кількість внутрішніх біженців ООН.

30 Травня 2015

Шляхи вигнанців

Ігнорування проблем внутрішніх переселенців, зокрема повернення окупованих територій, може спричинити сплеск радикалізму в країні

24 Квітня 2015

Втома

Можна виїхати. Дороги відкриті, поки що не бомблять. Можна купити квиток, сісти на автобус – і туди, де воля. Де не страшно ходити повільно, дивитись у вічі іншим, де розмовляють вголос, клянучи всіх: білих, червоних, руських, хунтівських.

2 Квітня 2015

Подбати про своїх

Грузинський досвід роботи з біженцями може бути корисним для України

21 Лютого 2015

«Допоможіть Небу». Як українізується Херсон

«Вчора бачив на вулиці бабусю, яка замість привітання прокричала у слухавку «Слава Україні!», - сміється молодий херсонець Федір. – Потім старенька, щоправда, на російську перейшла...»

8 Грудня 2014

Вижити за будь-яку ціну

Тільки в Харкові і околицях їх близько 400 тисяч. Так кажуть волонтери. Для міста з півторамільйонним населенням це багато. Кожен четвертий на вулиці - біженець. Всі вони різні, в кожного своя історія і страшна правда.

8 Грудня 2014

Джованна Барберіс: «Щонайменше 127 тис. українських дітей стали вимушеними переселенцями»

Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс розповіла Тижневі про головні проблеми неповнолітніх, на яких так чи так вплинув збройний конфлікт на Донбасі, ситуацію з низьким рівнем імунізації маленьких пацієнтів проти смертельних інфекційних захворювань в Україні та глобальне збільшення масштабів явного і прихованого насильства щодо дітей.

4 Грудня 2014

Тил Батьківщини

Чим живе Львів під час війни на Сході

18 Серпня 2014

Малолітні біженці зі Сходу у Трускавці: середні пальці героям Майдану

Малолітні біженці зі сходу України, які нині перебувають у Трускавці, що на Львівщині, розміщують у соціальних мережах фото, на яких вони висловлюють неповагу Героям Небесної сотні.

11 Серпня 2014

Олдріх Андрисек: «Україна – європейська держава, яка має право звернутися по гуманітарну допомогу»

Тиждень розмовляв із регіональним представником Управління верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні про пріоритетні кроки в умовах напливу внутрішніх переселенців і міжнародну допомогу.

31 Липня 2014

Українські біженці: куди тікати?

Українців, що їдуть за «європейською мрією» в надії на статус біженця в одній із країн ЄС, небагато. Як і перспектив його здобути

29 Липня 2014

Нові донецькі

З початком проросійського бунту на Донбасі тамтешнє економічне життя почало поступово зупинятись, а з регіону стали втікати люди. Зараз, коли деструктивні процеси зайшли надто далеко, міграція набула ознак стихійного лиха

26 Червня 2014

Максим Буткевич: «Механізмів урегулювання проблем переселенців із Криму не існує»

Про дві хвилі внутрішньо переміщених осіб, гостинність українців, які поселяють у своїх домівках цілі родини, про найуразливіші групи й збільшення кількості біженців із Росії розповів правозахисник, координатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич.

12 Квітня 2014

Мої палестини

Моди на Америку в Чернівцях не було. Всі їхали до Ізраїлю

17 Жовтня 2008